טיפים לניקוי מחשבים ניידים לפסח ולא רק…

ניקוי מחשב נייד

 

 

לקראת החג: טיפים לניקוי מחשב נייד הודעה מטעם 'ALTER ניידים'
▪  ▪  ▪
עבודות הפסח בשיאן, ובמסגרתן משתדלים להכשיר ולנקות את כל הפריטים והאביזרים הקיימים בבית.

חשוב להזכיר, כי

המחשב הנייד בא במגע ישיר עם חמץ במשך כל השנה, ולכן יש להקפיד להכשירו לקראת החג.

שמעון אלטר, מנכ"ל 'ALTER ניידים', מציע לערוך ניקוי שגרתי למחשב בכל חודש – במשך כל השנה, וזאת בכדי להגן עליו מאבק מצטבר שעלול לגרום לתקלות טכניות.
לקראת פסח – מגישים מומחי המחשבים של 'ALTER ניידים', מבחר טיפים לניקוי המחשב:

כבו את המחשב בטרם הניקוי: ראשית, לפני שמתחילים בפעולת ניקוי כלשהיא, יש לנתק את המחשב בכדי לא לגרום לפגיעה במהלך העבודה.

נקטו זהירות מרבית: המחשב הוא מוצר אלקטרוני עדין ומגע עם מים עלול לפגוע בו. אסור להשתמש במים בשום מקום ובשום איזור.

ניקוי המקלדת: הרווחים הקטנים בין מקשי המקלדת צוברים במשך השנה אבק ופירורי חמץ רבים. בכדי להסיר את הלכלוך מהמקלדת מומלץ להשתמש בספרי לחץ אוויר – אותו ניתן להשיג בכל חנות טמבור. הספריי מסיר באמצעות הלחץ את הפרורים ומאפשר לנקות את הלכלוך ממקומות לא נגישים. בנוסף, ניתן להשתמש במברשת שיניים קטנה או בשואב אבק להסיר בעדינות את שאריות הלכלוך המצטברות בין המקשים, אך יש לשים לב שלא לעקור את הקלידים. לסיום- ניתן לעבור על כל החלקים החיצוניים של המקשים באמצעות מטלית לחה. ניתן גם להתיז תרסיס רב תכליתי על מברשת שיניים שנועדה לשימוש זה ולשפשף בעדינות את המקלדת.

ב 'ALTER ניידים' מציעים ללקוחותיהם בעלי מקלדות הצורכות ניקוי מעמיק יותר – שירות החלפה של המקלדת הישנה במקלדת מובנית חדשה.

השירות ניתן ללקוחות ALTER בלבד תמורת תשלום סמלי על העבודה ועל המקלדת. השירות מתבצע אך רק לפונים במרווח ימים מספק בטרם החג.
ניקוי המסך: רוב המסכים, במיוחד מהדגמים החדשים, מגיעים עם ציפוי דק נגד קרינה. ניתן לנקות את המסך באמצעות התזת תרסיס עדין לניקוי שמשות וניגוב על-ידי מטלית יבשה או נייר סופג. יש להיזהר לבצע את הפעולה בעדינות בכדי לא לפגוע או לשרוט את המסך.

ניקוי המארז החיצוני של המחשב: המארז החיצוני וחלקו התחתון של המחשב, באים לעיתים רבות במגע עם חמץ, היות והמחשב מונח על השולחן במטבח ובמשטחים הנגישים לאוכל.
מומלץ להשתמש במטלית שספוגה במעט חומר ניקוי או במגבון לח או באמצעות צמר גפן ספוג במעט כוהל ולנקות בעדינות את כל רכיבי המארז החיצוניים. יש לשים לב לא להשתמש בחומרים כימיים שעלולים לאכל את הציפוי או הצבע של המארז.

ניקוי פתחי האוורור: תפקידם של פתחי האוורור במחשב לשאוב אויר מכיוון אחד ולהעבירו לכיוון השני. פעולה זו גורמת להצטברות של אבק על צלעות הקירור שעל המעבד וניקוי הצלעות חשוב ביותר על-מנת למנוע מהמאוורר לשבוק חיים.
ניתן לנקות את הפתחים באמצעות ספריי לחץ אוויר.