יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

סמים, מניעת שימוש בסמים והפצת יהדות- מה הקשר?
 

מילות מפתח: סמים שימוש בסמים סמים נרקומנים מניעת שימוש בסמים גראס

 

מניעת שימוש בסמים , הפצת יהדות- מה הקשר? למה הפצת יהדות תגרום להפחתת שימוש בסמים במדינת ישראל.

שוחחתי עם חברי חוזר בתשובה עם ידע וניסיון בשימוש בסמים ויתכן גם בהפצת החומר , כיום כמובן לאחר שהוא חזר בתשובה הוא משתדל להסביר למה לא להשתמש בסמים.

ובכן לאחר שדננו על הסיבות שמביאות את המשתמשים לסמים הרהרתי לעצמי כמה נקודות המראות כיצד הפצת יהדות יכולה לעזור להפחית את השימוש בסמים

ובכן נפרט כמה סיבות מדוע אנשים נופלים לסמים, ולאחר מכן נסביר מדוע הפצת יהדות יכולה לעזור שאנשים לא יגיעו לנפילה בסמים.

להלן כמה סיבות לשימוש בסמים:

סיבה ראשונה שיעמום

סיבה שנייה מצב משפחתי רעוע כמו: הורים גרושים, פרודים או הורים שמשתמשים בסמים או באלכוהול.

סיבה שלישית היא חוסר סיפוק ואתגר לכיבוש

סיבה רביעית חברה- לחץ חברתי לשימוש בסמים.

סיבה חמישית חוסר הרגשת אהבה.

 

ובכן, להלן נפרט מדוע הפצת יהדות יכולה לעזור להפחתת השימוש בסמים

נתחיל בסיבה הראשונה והיא השעמום- כבר חכמינו ישראל בעבר אמרו ששעמום הוא אם כל חטאת, כאשר אין מה לעשות ממילא המשיכה אל הרע גוברת, כיום ישנם הרבה נוער וגם מבוגרים מובטלים וכדומה שמתוך שעמום נכנסו לעולם הסמים וכך דרדרו את עצמם.

כיום עידן האוטומציה והמחשוב הביא איתו ברכה בכך שהוא מיקל על בני האדם בכל העניינים הגשמיים, לדוגמא אם פעם לכבס היה צריך ללכת לנהר ולבזבז יום שלם על כביסה , היום מכניסים למכונת כביסה וליבוש ומגהץ קיטור – וכך זה לוקח עשירית מהזמן של פעם וכן כל העניינים הגשמיים, ואז כיוון שיש יותר זמן, יתכנו יותר אנשים עם שעמום. בלא כלים רוחניים להתמודדות עם הזמן שנותר האדם מרגיש חוסר שקט ושעמום.

על פי השקפת היהדות לכל יהודי יש שליחות מיוחדת בעולם, שליחות שאף אחד לא יוכל לעשות אותה במקומו, ולכן חשוב לנצל כל רגע למשהו חיובי, לשיפור עצמי ושיפור העולם, לימוד התורה מקיף כל כך הרבה נושאים וכל כך הרבה חומר עד שכל נשמה יהודית יכולה למצוא בה את מקומה.
לכן אם אנחנו רוצים להפחית את השימוש בסמים עלינו לתת לכל יהודי את הרעיון ואת השקפת היהדות שיש לו שליחות מאלוקים שאוהב אותו ולכן חשוב לנצל כל דקה וכל רגע לדברים חיוביים ולשיפור עצמינו ולשיפור העולם, ישנם אינסוף דרכים לחסד ועזרה לזולת וישנם מאות אלפי ספרי יהדות ורוחניות שיכולים למלא לנו את כל חיינו גם אם נחייה אלפי שנים.

לא לחינם נקרא העם היהודי עם הספר- כי הנשמה שלנו צמיאה לדעת עוד ועוד, ולכן על ידי שנתאמץ לתת לכל יהודי את האוכל הרוחני שיש במסורת ישראל ולהסביר לו את ההבנה האמיתית שיש לו שליחות בעולם , ואלוקים לא שם אותו סתם כך בעולם ולא סתם אלוקים נתן לו להיוולד לעם היהודי – הכל על מנת שנגיע למירב המימוש העצמי שלנו בתור יהודים.

 

נמשיך לסיבה השנייה לשימוש בסמים והיא המצב המשפחתי- כאשר ההורים גרושים או פרודים או משתמשים בעצמם בסמים או באלכוהול אז הילד לפעמים מרגיש קרוע ובלי משענת שכל כך חשובה לכל אדם במיוחד לכל ילד ונער, ולכן כאשר התא המשפחתי לא יציב , גם הילדים של הבית הזה לא יציבים וחסר להם את עמוד השידרה הבסיסי שיציל אותם בבוא היום כאשר הם יתקלו במשהו שיציע להם שימוש בסמים.

ביהדות אחוזי הגירושין נמוכים מאוד, כמו כן השימוש בסמים אסור על פי ההלכה ולכן הנוער שגדל בבית עם ערכי יהדות ועל פי ההלכה היהודית – בית כזה הוא יציב והילדים שגודלים בו יכולים לעמוד יותר בהצלחה כנגד הפיתויים שיש ברחוב.

הסיבה לגירושים הנמוכים בקרב ציבור שומרי המצוות היא מפני שבתורה יש הדרכה כיצד להתנהג לבן זוג וישנה חובה לכבד את השני ומצוות ואהבת לרעך כמוך- קל וחומר לאהוב את בן הזוג, כמו כן ישנם כללים לאמירת ביקורת ועל כך שאסור לבייש את בן הזוג ועוד כללים והלכות נוספות שגורמות לכך שהבית שמתנהג על פי ערכי היהדות והלכותיה הוא יותר יציב, וכך גם הילדים שגדלים בבית כזה הם יותר מחוסנים כנגד נפילה בשימוש בסמים.

 

נמשיך לסיבה השלישית- והיא חוסר סיפוק ואתגר – פעם היה אתגר לכבוש את ארץ ישראל ולהקים מדינה, פעם היו אתגרים ואידיאלים, היום הנוער לא מחונך לזה ויש עידוד חזק מהפרסומות וגם בבתי הספר לקרייריזם ורדיפת הרכושנות, ואז אותם בני נוער שכבר יש להם הורים עם כסף הם מרגישים חוסר סיפור ואתגר ואז נופלים לסמים.
בנוסף לכך הנשמה שיש באדם לא נותנת לו מנוח כי כולנו מרגישים שנועדנו למשהו יותר גדול מרדיפה אחרי חומר שבסוף נגמר ביום מן הימים, רבים מאיתנו מרגישים רצון לסיפוק ולרוחניות.

ביהדות יש תמיד אתגרים , תמיד ישנם תחומים שבהם עלינו לשפר את עצמינו ואת העולם , על פי היהדות כולנו צריכים להתאמץ להביא את העולם לתכליתו, המטרה והתכלית של העולם היא ביאת המשיח, שאז יהיה רק שלום וטוב לכולם, ועד אז על כולנו להתאמץ לעודד כמה שיותר נשמות שיתחברו לבורא עולם ושיקיימו את הדרכות התורה לחיים טובים בריאים ברוחניות וגשמיות, אין לנו רשות להתעלם מעצמינו ומאחינו , כולנו צריכים להתחבר יותר אל הבורא ולעודד עוד ועוד יהודים שידעו שיש להם אבא אוהב בשמים שמחכה שנפנה אליו ונקיים את הדרכותיו שבתורה.

לכן על ידי הפצת יהדות והפצת הידע שיש אתגרים ויש אפשרות להגיע לסיפוק על ידי העולם הרוחני שישנו ביהדות, על ידי זה אנחנו מצילים יהודים מנפילה בסמים.

 

ונעבור כעת לסיבה הרביעית לשימוש בסמים והיא: לחץ חברתי לשימוש בסמים- הולך לו צעיר למסיבה עם חבריו והנה משהו מוציא חומר ומציעים אותו לכולם, כמה יהיו מוכנים לומר לא! אנחנו לא רוצים? הרי יש חשש של דחייה ולעג מהחברים ולכן מתחילים בפעם אחת שהופכת לעוד ועוד פעמים והכל מהלחץ החברתי.

איך נצא מזה? איך נגרום שלא יהיה לחץ חברתי לשימוש בסמים? על ידי שנעודד כמה שיותר יהודים לשמור מצוות ולהמנע מחברים שמזיקים ומעודדים לדברים שליליים.

ככל שיותר נוער ישתתף בשיעורי תורה ובלימודי יהדות כך הם יקבלו סיפוק מהלימודים והנשמה שלהם תקבל את המזון הרוחני שלה ואז הם פחות ישתמשו בסמים ובודאי הלחץ החברתי ירד כי לימודי היהדות ילמדו עד כמה חשוב שלא נשעבד את גופינו לחומרים רעילים.

 

הסיבה החמישית והאחרונה והיא חוסר אהבה- הרבה פעמים השימוש בסמים הוא מחפה על צורך באהבה שלא באה על סיפוקה ואז האדם בורח לחיי הדימיון.
כאשר אנחנו נלמד את כל מי שאנחנו יכולים את האמת היהודית שאלוקים אוהב אותם, כמו שאומר הבעל שם טוב שאלוקים אוהב כל יהודי יותר מהורים שנולד להם בן יחיד אחרי שנים רבות רבות ללא ילדים, כך אלוקים אוהב אותנו, ויש לנו עם מי לדבר ושמצווה גדולה לדבר עם הבורא בכל הזדמנות ובכל מצב בין במצבים הטובים ובין במצבים הפחות טובים בין בעלייה בין בנפילה, אלוקים מחכה לנו רוצה שנפנה אליו.

כל קושי טומן בחובו אפשרות נסתרת לחיזוק פנימי והתעצמות אישית, אי אפשר לדעת את מהלכיו של אלוקים אבל כל הוא מסדר ומכין כל דבר הכל על מנת שנגיע לתיקון ולשיפור האישי שלנו ושל העולם כולו.

 

לסיכום ביהדות ישנם הרבה "תרופות" מניעה שיכולים להציל את עם ישראל מליפול לסמים ולכן עלינו להתאמץ בכל כוחינו לעודד עוד ועוד יהודים שיחזקו את הקשר שלהם לאלוקים ולמסורת היהודית וכן להסביר להם את הנקודה שאלוקים אוהב אותם ויש לנו אבא שבשמים שמחכה לפנייה של כולנו.

לכן כל מאמץ להפצת התודעה היהודית בכל מקום שהוא , הוא ראוי להערכה רבה ואלוקים שמח מאוד בשמים והתפקיד שלנו זה לזרוע עוד ועוד ידע ויהדות ורוחניות ולהגביר את המסורת היהודית אצל כל עם ישראל – וכך להכין את כולם לגאולה השלימה בקרוב בימינו אמן.

שלכם שמעון כהן

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.

מבצע מיוחד למפיצי יהדות 100 דיסקים , עשרות שעות של הרצאות רק 1 ש"ח לדיסק - בהזמנה של 100 דיסקים לזיכוי הרבים.
לפרטים נוספים קרא כאן
אתר לוחמי הגאולה - אני מעוניין בקרוב לפתוח אתר קירוב רחוקים- כנראה שמו יהיה אתר לוחמי הגאולה- להלן אני מביא לכם כמה מאמרים שהכנתי לאתר וכן פרטים על האתר – אם תרצו תוכלו להיות גם מצוות האתר, לפרטים כאן
הפצת יהדות בפורומים- מי שנמצא כבר בפורומים יכול להפיץ יהדות לפרטים כאן
 
יתכן בעתיד פורום עולם היהדות והקבלה
אני שוקל פתיחת פורום לאתר - אם את/ה  יראי שמים , לא מתפשרים ומעוניינים לזכות את הרבים- אשמח מאוד שתהיו מנהלי פורומים באתר "עולם היהדות והקבלה"
מניעת שימוש בסמים והפצת יהדות- מה הקשר? למה הפצת יהדות תגרום להפחתת שימוש בסמים במדינת ישראל. לחץ כאן
 
הפץ חוברות לחיזוק עם ישראל  12 חוברות לזיכוי הרבים על מנת שכל אחד מאיתנו יוכל לחזק את סביבתו משפחתו, ידידיו ומכריו-  כדי לקרוא את החוברות לחץ כאן
 
המירוץ כבר התחיל- קו הסיום הוא הגאולה, דברים על המצב היום ועל כך שכולנו יכולים וצריכים להיות "לוחמי הגאולה - לקריאה לחץ כאן
 
מכתב אישי ממני למפיצי יהדות
 
מדוע הפצת יהדות- רוחניות , מועילה גם לגשמיות?
 
מכתב לבעלי תשובה ולכל מפיצי היהדות
 
על מה לכתוב מאמרי יהדות- 8 נושאים שונים עליהם אתה יכול לכתוב מאמרי יהדות לחיזוק עם ישראל.
 
איך להפיץ יהדות- רעיונות מה ניתן לעשות כיצד להפיץ יהדות בסביבתך הקרובה והרחוקה- עצות מעשיות ורעיונות להפצת יהדות וחיזוק וקירוב רחוקים- לחץ כאן
 
היכן להפיץ את הדפים ואת החומר ביהדות שאת מורידים מהאתר- רעיונות מעשיים- לחץ כאן
 

איך נמנע את ההתנתקות הבאה? לחץ כאן
 

איזה זכות יש לך אם השפעת לקיים עוד מצווה לחץ כאן
 

כשאתה מעודד מפיצי יהדות אתה מפיץ יהדות בעצמך, מאמר על חשיבות העידוד לכולנו- לחץ כאן
 

למה הפצת יהדות היא פיקוח נפש ממש לחץ כאן
 

מסרים מן השמים על חשיבות הפצת יהדות
 

12 עצות   מעשיות איך תוכל גם אתה לכתוב מאמר יהדות למען עם ישראל- לזיכוי הרבים. לחץ כאן
 
שאלות נפוצות בעניין הפצת יהדות.
מי יכול להיות מפיץ יהדות? 
אני לא מרגיש נוח להפיץ יהדות כי עדיין אני לא מקיים?
האם פעולה אחת שלי יכולה לעזור? יש מאות אלפי יהודים שצריכים חיזוק?
התשובות כאן

 

כדאי לקרוא את המאמר למה חשוב להפיץ יהדות
 

המלחמה בסיטרא אחרא- מפיצי היהדות הם הלוחמים בחזית כנגד הסיטרא אחרא- מסרים מן השמים בעניין
 
רשימת מאמרים להורדה והפצה עיין כאן
 

לעמוד ראשי של מדור הפצה

הדס ויטמינים , ויטמינים , רפואה הרמב"ם , תזונה נכונה , vitamins forum

 

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות