יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

פינוי או פוגרום עמונה - שנה עברה - המסקנות שלי
במיוחד  לאחר צפיית הסרט המזעזע מפצחי הגולגלות וסרטים נוספים
בעניין פינוי עמונה

סרט "מפצחי הגולגלות" –

פינוי עמונה, התנתקות – מה זה מלמד אותי?

 ראיתי את הסרט מפצחי הגולגלות- הסרט המראה את מה שנקרא: פינוי עמונה בלשון עדינה או גירוש אכזרי בלשון אמיתית.

אני ממליץ לכם גם לראות  את מה שהלך שם (רק לבעלי לב חזק)
(אני ממליץ לאחר הצפייה לקרוא את הדברים הבאים.
חשוב לא לפתח שום שנאה לשוטרים, ואני אסביר למה בהמשך, לכן חשוב לקרוא את המאמר לאחר הצפייה.)
http://www.nakim.org/skull-smashers-rojanha.wmv
 

בסוף המאמר ישנם עוד סרטים וראיונות בנושא

לאחר ראיית הסרט או אם ראית אותו כבר קרא את הדברים הבאים:

להלן המסקנות מזווית הראייה שלי, כמובן שכל אחד עם המסקנות שלו , אני מביא כמה נקודות מהמסקנות שלי:

 

1)     יש כוח ואנרגיה עצומה בכל יהודי– רואים איזה כוח ועוצמה יהודים מוכנים לקבל מכות ושירוצצו את גולגולתם, כי הם מוכנים ללכת למען אידיאלים בהם הם מאמינים.
לא לחינם בכל הדורות מי שהיו המהפכנים הגדולים ביותר היו היהודים, גם ברוסיה או בצרפת ראשי המהפכנים היו יהודים, וזה הסיבה שיהודי יש לו "מנוע חזק" דהיינו נשמה גדולה ומיוחדת שלא מסתפקת בחיים רגילים אלא במשהו מעל, משהו מעבר גדול וגבוה, העיקר לשנות את העולם לטובה, כמובן שאיך לשפר את העולם זה נובע מהאיזור שהיהודי גדל בו, אם הוא גדל ברוסיה בסביבה שאין בה תורה, אז הוא חשב שהקומוניזם יביא את האור והשיוויון, וכך בכל מקום, זה המסקנה הראשונה שלי, שיש בעם שלנו עוצמות אדירות!
 


 

2)     מסקנה שנייה: יש כוח מיוחד ואנרגיה בנוער שלנו – רואים עד כמה בנים ובנות מוכנים למען האמת שהם מאמינים בה לקבל מכות רצח, להידרס על ידי סוסים והכל למען האמת שהם מאמינים, בסרט רואים נער חבוט ומוכה שפניו מליאות דם והוא מסמן למצלימה ביד שלו את האות V , דהיינו "נצחנו" , האם לקבל מכות זה לנצח? אלא הרוח היא נצחה, הניצחון הוא שאנחנו לא מתייאשים. שאנחנו למרות הכל למרות הרדיפות נמשיך עם האמת שאנחנו מאמינים בה.
זה אומר לנו שבכוח הנוער לעשות דברים גדולים מאוד וחשובים מאוד לעם ישראל, אבל מה שחשוב שזה יהיה מונהג על ידי מישהו גדול, דהיינו רב ומנהיג בעל שיעור קומה תורני- רוחני, כי בלי זה הנוער יכול ללכת לאיבוד ולא למצוא את הכיוון, זה כמו מכונית עם מנוע עצום שלא יודעת להיכן לנסוע ורק עושה סיבובים הלוך ושוב.
עד היום זכור לי דברים שאמר הרבי מליובאוויטש לחברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, (אני מקווה שאני מדייק) הוא אמר לה שהוא מאמין בנוער ויש ביד הנוער לעשות המון רק הוא צריך משהו מנהיג שלא יפחד לומר את האמת ואחריו הנוער ילך , הוא אמר לה שכמו בפיזיקה, יש את חוק שימור החומר, שהרי החומר הוא יכול להיהפך לאנרגיה, ולכן הוא חושב שיש בנוער שלנו הרבה אנרגיה וצריך רק לכוון אותו לאפיקים המתאימים.

 

3)     מסקנה שלישית: ההכוונה שמכוונים את הנוער לדעתי אינה מדוייקת – האויב שמסמנים להם הוא לא האוייב האמיתי – בהרבה עלוני פרשת שבוע וכן במאמרים רבים באתרים דתיים יש סימון מטרה כאילו אולמרט ושרון והממשלה אשימה ואז מפנים את כל האצבעות כנגדם וכל הנוער מומרץ לעשות פעילות זו או אחרת כדי להפיל את הממשלה ולעשות הפגנות (גם מעורבות בנים בנות) ומדביקות כנגד הממשלה והשמאל.
אבל האמת היא לא כך! האויב האמיתי שלנו הוא היצר הרע, והזכות שלנו על ארץ ישראל היא רק רק רק על ידי מאזן המצוות והעבירות, כל מי שיש לו מזוזה בביתו ותפילין בזרועו, יכול לפתוח אותם ולקרוא ברור מאוד, שכתוב מפורש שאנחנו זוכים לארץ לפי מצב הזכויות שלנו (שיקרא את פרשת ו"היה אם שמע" שוב ושוב ושוב ותראה את האמת הזאת)

 

אפשר להביא עוד עשרות מקורות בתורה לעניין הזה, כדי לא להכביד אני מביא רק מעט של המעט:


קודם כל המקור המפורש ביותר נמצא בתורה עצמה: (ויקרא כג):  

                "אם בחוקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו...- ונתתי שלום בארץ, ושכבתם ואין מחריד...ורדפתם את אויבכם, ונפלו לפניכם לחרב"

 

מקור שני לכך שהשלום שלנו תלוי במעשינו הרוחניים:

ילקוט שמעוני במדבר, פרק כה, תשעא : "אמר בלעם לזקני מואב וזקני מדין (במלחמתם כנד עם ישראל שיצא ממצרים) אפילו אתם מכניסין כל חיילות שבעולם אין אתם יכולין להם שמא אתם מרובין מן המצריים דכתיב "ויקח שש מאות רכב" וכולם נשקעו בים סוף אלא בואו ואתן לכם עצה וכו' שכל זמן שעושין רצונו הוא נלחם להם שנאמר ה' ילחם לכם, וכשהן עוברין רצונו הוא נלחם בם."


מקור שלישי , ספר אור המאיר - פרשת דברים: מעיד הכתוב, ה' ילחם לכם במצרים, ככה נוהג הענין מדור לדור עד ביאת הגואל, הכל תולה בכם דייקא, בהיטיב דרכיכם, הוא ילחם לכם, ואם כן לא תערצון ולא תיראון מהם, כי אם ראוי שכל אחד ואחד מישראל, ירא ויפחד בקרבו ממעשה עצמו, מה הוא גורם באמצעות מעשיו, להיטיב או להרע חס ושלום, וכיון שמתקן את מלא קומתו, אזי אין שטן ופגע רע להרע עמדו:


מקור רביעי: "הילקוט שמעוני בבראשית (קט"ו) מביא את הסיבה להצלחה או לכשלון במלחמות ישראל: "לא עמדו פילוסופים באומות העולם כבלעם בן בעור ואבנימוס הגרדי. נתכנסו כל אומות העולם אצל אבנימוס הגרדי ואמרו לו: תאמר שאנו יכולים להזדווג באומה זו (כיצד אנו יכולים להצליח במלחמה כנגד עם ישראל?). אמר להם: לכו וחזרו על בתי כנסיות ובתי מדרשות שלהם. אם מצאתם שם תינוקות (הכוונה לילדים עד גיל בר מצווה) מצפצפים בקולם (לומדים תורה), אין אתם יכולים להם. ואם לאו, אתם יכולים להם. שכך הבטיחם אביהם: 'הקול קול יעקב' - בזמן שקולו של יעקב מצוי בבתי כנסיות ובתי מדרשות - אין הידיים 'ידי עשיו'.

 

אפשר להביא עוד ועוד מקורות, אבל זה לא העניין כאן, אלא הרעיון הוא שאם מכוונים את הנוער לסיבה גשמית וכאילו שרון ואולמרט והשמאל אשמים בצרות שלנו זה טעות חמורה!
ויש לכך השלכות כואבות מאוד מאוד (כל פעם שאני קורא מאמרים בסגנון האשמת שרון והשמאל, זה כואב לי)
כי ההשלכות הן שהמאמצים של יהודים יקרים כמו הנוער היקר שלנו, מאמצים כאלה יופנו לפעולות כנגד הממשלה, כמו עריכת הפגנות מעורבות ושרשרות ישראליות מעורבות ועוד ועוד פעולות שלא מועילות למאזן המצוות שלנו במקרה הטוב, ואם זו הפגנה מעורבת או שרשרת ישראלית יד ביד בנים ובנות (כמו שהיה) אז מעשים אלו גורמים להיפך! מעשים אלו גורמים להרחקת אחיזתינו בארץ ישראל! מעשים אלו  גורמים להצלחת שליטת הערבים עלינו! כי כשאנו חוטאים, אנחנו נותנים אנרגיה לכוחות הרע לשלוט על ארץ ישראל, במקרה זה נותנים כוח לערבים לקבל עוד שטח בארץ!
יוצא מצב אבסורדי שדווקא אותו יהודי יקר שקיבל הכוונה לא נכונה והוא רוצה להציל את הארץ אז על ידי ארגון הפגנה מעורבת או שרשרת יד ביד בנים ובנות- הוא במעשיו אלו פועל נגד האינטרסים שלו בעצמו , ומעשים אלו מזיקים לזכותינו על הארץ.

השלכה כואבת נוספת, אני אפתח במשל: נניח אדם חולה ואז באים שתי רופאים אחד נותן לו את התרופה האמיתית ואילו השני נותן לו תרופת "דֶמֶה" , בא חבר של החולה ומשכנע אותו לנסות קודם את התרופות דמה, אז הוא מנסה שוב ושוב , ושוב דוקר את עצמו לשים עוד זריקה מהתרופת דמה עוד ועוד ושום דבר לא עוזר! החולה כבר גוסס והוא עוד מחזיק את התרופת דמה כי חבר שלו המליץ לו על זה.
כמה כואב על החבר הזה, כמה כואב על החולה.
המצב הוא שכל מי שמציע פתרון דמה , כמו מלחמה באולמרט וממשלתו, או הפגנה מעורבת כזו או אחרת , זה פתרון דמה! לא פתרון אמיתי, כולנו זוכרים את "שרון מנהיג לשלום" ו"נתניהו טוב ליהודים" , אלו היו פתרונות דמה ופתרונות אלו כיסו ומנעו מאיתנו מלהגיע אל הפתרון האמיתי! שהוא שיפור המצב הרוחני שלנו.

עכשיו לאחר ההתנתקות ואירועי עמונה, וגזר דין ההתכנסות שעומד מעל ראשינו, מתחילים להתעורר לטובה לכיוון התרופה האמיתית שלנו, לאט לאט מבינים שמה שיותר יועיל לנו זה קירוב עצמינו וקירוב אחינו הוא הפתרון שעליו אנחנו צריכים לעבוד יומם ולילה!
להתאמץ עוד ועוד שעוד יהודים ישפרו את מאזן הזכויות שלנו, שעוד יהודים יניחו תפילין וישמרו שבת.
ברוך השם מתחילים ללכת בכיוון הזה.
אבל עדיין ישנם כאלה שלא זנחו את פתרונות הדמה ואפשר לקרוא שוב ושוב עוד מאמרים גם של דתיים שקוראים להלחם באולמרט וכל פתרון גשמי אחר.

לדעתי יש לכוון את כל הנוער היקר וגם המבוגרים לפעילות של קירוב אחים וקירוב לבבות בכל מקום ובכל מצב ובכל זמן, כי רק כך נוכל לרשת את הארץ ורק כך נביא את הגאולה.

 

כל עידוד לפעילות להתנחלות בארץ (מאחזים וכדומה) בלי התנחלות של התורה בלבבות- לא תועיל ולפעמים אפילו מטעה כאילו הפתרון בעוד מאחז זה או אחר!


לא סתם אלוקים מחכה, לא סתם לא הולך לאולמרט ברעיון ההתכנסות, זוהי שעת מבחן ועלינו לנצל אותה לקירוב הפצה, שיפור המצב הרוחני הפנימי- לא עוד טלוויזיות! לא עוד טומאה בבית! לא עיתונים חילונים, לא עוד כניסה לאתרים עם תמונות לא צנועות או עם חשש לשון הרע (רבנים רבים בעד להתנתק בכלל מהאינטרנט)

 

לכן, אנחנו צריכים לעודד שיפור רוחני בכל שדרות העם וגם אצלינו. לא לשקוט על השמרים, לא לתת למחשבות של פתרון גשמי לחדור לליבנו. לשנן לעצמינו ולאחרים ששיפור עצמינו יביא את גאולתינו וימחק את הגזירות המרחפות עלינו.

 

לא מזמן ראיתי אתר בשם "להתנחל בלבבות"- אתר שנשמע טוב, וקורא לעידוד התנחלות בלבבות אבל בקישורים שיש באתר אז בנוסף לערוצים דתיים יש גם קישורים לערוצים חילוניים עם בעיות לשון הרע ורכילות, גם ברשימת קישורים לערוצי הטלוויזיה באותו אתר יש את הרשימה הדתית וגם את הרשימה של ערוץ 1 ו- 2 ו- 10 , ממש כואב!
אנחנו חייבים להפנים לעצמינו שאותו שוטר מרוצץ גולגולות , זה התרבות המערבית שמכה בנו! זה השטיפת מוח שדחפו לו לראש יומם ולילה בתקשורת שהמתנחלים הם מתנחבלים, והם אשמים בכל הצרות אז הוא מכה את מי שעושה לו ולעם שלו צרות.


אנחנו צריכים לטפל בשורש! אנחנו צריכים להפנים שוב ושוב שרק העלאת המצב הרוחני של העם שלנו יביא מזור לצרות שלנו! זו האמת ויש להבהירה בכל מקום ובכל זמן!

 

ומה עם השתדלות?
כל מי שיטען שיש לעשות השתדלות, אז אומר לו שיש מספיק אחרים עם דרגה רוחנית פחות ממך שעושים השתדלות, יש עוד אלפי בני נוער שעדיין יחשבו שהפתרון נמצא בהשתדלות הגשמית, יש עוד כמה וכמה עיתונים ועלונים שימשיכו שוב ושוב עם אותה מנטרה  של: "חיסול קיני הטרור" , של "להכנס לעזה ולהפציץ אותם"  אני לא אומר שאין צורך לעשות זאת, אבל כבר אמרו ויאמרו את זאת עוד אלפי פעמים וזה לא משכנע את ראשי הממשלה והכנסת, כי אלוקים סתם את עיניהם, רואים את זה ברור.

נכון שזה יותר קל לחלק עלונים ומדביקות נגד הממשלה, מאשר שיפור המצב הרוחני שלי ושל אחרים, אבל זה מה שאלוקים דורש מאיתנו עכשיו.

 

לכן, אתה שאתה מבין שיש פתרון רוחני, אתה מצווה לפעול למען הפתרון הרוחני למען זיכוי הרבים וקירוב עם ישראל לאבינו שבשמים.
האם לבורא עולם זה בעיה שעל ידי פעולה קטנה הכל יסתדר? האם זה בעיה לבורא עולם לגרום לערבים לפחד מאיתנו.

האם זה בעיה לבורא עולם לסובב לאולמרט את הבורג לכיוון השני, כמו ששרון הסתובב לו הבורג שמימני הוא הפך לשמאלני מגרש יהודים, ולא עזרו כל ההפגנות וכל השרשרות כלום לא עזר והגירוש התקיים!
כך גם יתכן להיפך שיסתובב בורג לאולמרט והוא יחליט לוותר על רעיון ההתכנסות.

 

אבל כל זה תלוי בנו! כל זה תלוי במאזן הזכויות שלנו! כל הציבור צריך להתגייס לפעילות רוחנית, להתקרבות יתר, לנקות את הבית ולא להכניס יותר דברי טומאה שמרחיקים את הבורא מעלינו, להגיד לא לטלוויזיה! להגיד לא לעיתונים מלאים בתמונות פריצות! להגיד לא לרדיו חילוני עם הלשון הרע!
כשננקה את בתינו מטומאות אלו, ונתאמץ לעודד יהודים רבים נוספים לעשות כך נוכל להיות בטוחים שעשינו צעד ענק לביטול הגזירות השונות עלינו מבית ומחוץ.

 

4) מסקנה רביעית שקשורה למסקנה הקודמת והיא: לא רק לנקות את ביתנו מטומאה רוחנית אלא גם להפיץ יהדות בכל מקום ובכל זמן- יש לנו לדעת את האמת שכיום מתחנכים מיליוני ילדים שבבוא היום אחדים מהם יכולים בקלות להיהפך ל"מפצחי הגולגלות" של הדור הבא! כן, אל תיבהל! ואל תתפלא, כי כאשר מתחנכים בלי תורה אז לא יודעים למה להחזיק את הארץ וכשמסבירים להם בתקשורת שמי שאשם בצרות ובפיגועים שיש לנו בארץ אלו הם המתנחלים אז מה הפלא שהם מכים אותם באכזריות כזו?

עלינו לדעת שיש לנו עבודה חשובה מאין כמוה והיא להגיע לכמה שיותר יהודים להסביר להם את היהדות , להראות להם עד כמה היא שייכת להם ועד כמה היא טובה להם ואלוקים אוהב אותם, וכך הם יתחברו לתורה וגם ילדיהם ילמדו במקומות המתאימים עם לימוד התורה הקדושה ואז התקשורת תוכל לנבוח עד מחר , כי העם יהיה עם של שומרי מצוות.
אני לא אתפלא אם בעתיד יהיו "מפצחי גולגלות" שיענישו את אלה שמקרבים יהודים למצוות, כי כוח הרע – היצר הרע רואה שזה סופו, ישנם היום הרבה הרבה יהודים שמתקרבים, והיצר הרע לא מוכן לזה, ועל ידי שליחיו הנאמנים בכנסת הוא יכול לחוקק חוק שאין להשפיע על יהודים לקיים מצוות (וכבר היה ניסיון לחוק כזה)
אבל כל עוד (עדיין...) אין חוק כזה אנחנו מצווים להפיץ יהדות וללמד את עם ישראל בכל כוחינו, ללמוד וללמד לשמור ולעשות מצוות ותורה ויראת שמים, בכל מקום ובכל זמן, לא להיות פשרנים! ללחום להבאת הגאולה על ידי קירוב כמה שיותר יהודים לתורה ולאבינו שבשמים.
וגם אם ח"ו יהיה חוק כזה, זה לא יעזור כי נמשיך עד טיפת דמינו האחרונה ללמוד וללמד יהדות! עד ביאת גואל צדק במהירה בימינו אמן!

 

 


אני ממליץ לקרוא את כל המאמרים של מדור הפצת יהדות על מנת לקבל רעיונות ודרכי פעולה לזיכוי הרבים. כמו כן אשמח לשמוע ממך רעיונות נוספים על מנת לשתף את כולם בזה.

סרטים נוספים בעניין פינוי עמונה
להלן  קישורים למה שרואים שם.

http://www.amana.co.il/_Uploads/266pinuy_amona_1.wmv

http://_.a7.org/inntv/06/feb/amona-alimut.wmv

http://media.a7.org/inntv/06/feb/katavot/fishman.wmv

http://_.a7.org/inntv/06/perm/amona-sg1.wmv

mms://s39wm.castup.net/server12/97034198-61.wmv

mms://_.a7.org/inntv/06/feb/010206h-300.wmv

 
את המכות האלה ניתן לרפא רק על ידי הפצת יהדות , ללמד את מעלתו של היהודי, מעלתה של התורה , עם ישראל וארץ ישראל. 
ואז נזכה שהמקרים האלה לא יהיו יותר. אמן.
 

 

 

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

מותר לך ומצווה להעתיק ולפרסם לזיכוי הרבים בכל מקום אפשרי.
בתנאי שעושים קישור לאתר  הזה- מהיכן שאתה מעתיק את המאמר הזה.
 ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום המיוחד שלנו
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

 

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

יצא לאור הספר "על כל שאלה תשובה - הספר המקיף לשאלות ותשובות ביהדות , רוחניות ומשמעות החיים.
לפרטים נוספים כנסו עכשיו לחנות ספרי קודש - על כל שאלה תשובה
ספר לכל שאלה תשובהספר לכל שאלה תשובה

מחיר לפני הנחה: 55.00 ש"ח
המחיר שלנו: 38.00 ש"ח
הרווח שלך: 17.00 ש"ח (31%)

למידע נוסף...

 

להלן השאלות אחרונות:
מדוע חכמים הוסיפו מצוות הרי כתוב בתורה: "לא תוסיפו ולא תגרעו"?
שאל את הרב - למה לשאול רב? למה בכל דבר אתם שואלים רבנים? האם אתם לא יכולים להחליט לבד?
מחלוקות הדתיים -שאלה: אני לא מקיים מצוות בגלל שיש מחלוקות בין הזרמים אז איך אידע מה אמת?
למה תורה שבעל פה?
מדוע חייב להיות שקיבלנו תורה שבעל פה יחד עם התורה שבכתב?
איך התחילו המחלוקות?
איך בכלל התחילו לחלוק אחד על השני בענייני התורה?
מחלוקות בחז"ל
איך יתכן שני דעות סותרות, שניהן אמת, ואיך לנהוג למעשה?
זרמים ביהדות
למה יש זרמים שונים ביהדות? הרי התורה היא אחת, אז למה יש זרמים שונים- חסידים, ליטאים, ש"ס, חב"ד, ברסלב, מזרחי.
זרם הכי טוב?
למה כל זרם ביהדות חושב שהוא הכי טוב והכי הנכון?
למה רבנים חולקים?
למה יש מחלוקות ביהדות? אם כל זרם הוא טוב אז למה הרבנים חולקים אחד על השני, למה יש רב שיצא כנגד רב אחד או כנגד זרם אחר? הרי כולם טובים?
למה יש מחלוקות?
 למה השם עשה בכלל שתהיה מחלוקת בעולם? היה עדיף שיהיה הכל ברור וכך נוכל לבחור בטוב?
תורה שבעל פה
מהי תורה שבעל פה? למה צריך אותה? מה קיבל משה מסיני?  ומה מכילה התורה שבעל פה? מה היחס בין התורה שבכתב לתורה שבעל פה?
אמונה "פסיכולוגית" שאלה : המצאתם את הדת ואת אלוקים כי היה קשה לכם בלי האמונה, עם האמונה אתם מרגישים רגועים וחיים חיי שלווה, ובנוסף אתם חוששים שמא לא יהיה לכם המשך לאחר החיים ולכן החלטתם להמציא את אלוקים?
למה טוב לחפש משמעות שאלה: האם זה טוב לחפש משמעות בחיים? אולי כדאי להתעלם מהרצון לחיפוש הזה? לתשובה
 

לעמוד רשימת השאלות
לפרק ראשון
למה חשוב לדעת
לפרק שני:
אלוקים ואנחנו
לפרק שלישי:
משמעות החיים
לפרק רביעי: אמיתות התורה
לפרק חמישי: החרדים והמדינה.
ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

לעמוד הראשי   /   לעמוד חזרה בתשובה