יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 כן, זה אני, עבדכם הנאמן העומד מאחורי אתר זה, למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה, ממני שמעון כהן 
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום המאוחד שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי | אימייל  | חיפוש באתר
  

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

קורסים ביהדות
טיפים חינם בנושא מעניינים: זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

קבל ספר חינם "התזונה הטבעית לרמב"ם" הירשם לקורס בריאות חינם  וקבל ספר

סינון אתרים
כולם עוברים לאינטרנט רימון - הצל את משפחתך!

חנות יהדות קבלה
5 ש"ח לדיסק או לחוברת!

  40 דיסקים
ביהדות וקבלה

רק
59 ש"ח
דמי משלוח חינם!!

 

גלגול נשמות דף 6
העולם העליון
 

 

העולם העליון  

סיפור  על פי כתבי רבי חיים ויטאל זצוק"ל – על גלגול נשמות

 

יוסף, אברך נשוי מזה שנים אחדות, ואחיו הצעיר יצאו בליל שבת מבית הכנסת בדרך לבית אימם לברכה בשבתא טבא.

בבית השתררה חמימות נעימה, הנרות דלקו ברוגע, שבת קודש באה לעולם, רק הכסא הפנוי בראש השולחן, הכסא של אביהם שהלך לעולמו שנתיים לפני כן, הפריע לפתע את המנוחה. רגשות צער וגעגועים מלאו את הלבבות. אמא ישבה כדרכה על הכסא ועיינה בספר.

"שבתא טבא" אמרו הבנים. "שבתא טבא" אמרה האם, כשהיא משתדלת בכל כוחה להסתיר את הדמעות שזלגו מעיניה ללא הרף.

"שוב את בוכה" אמר יוסף. "היום יום שבת קודש ואסור להצטער". "אבל יודעים אתם" אמרה האם, "היום לפני שנתיים הלך אביכם מן העולם ואיך אפשר להתאפק ולא לבכות?"

"טוב" אמר יוסף, היום יש לך סיבה אבל מה היה אתמול ושלשום? כבר עברו שנתיים ואין את יכולה למצוא מרגוע, את בוכה ומצטערת ואבא בגן עדן בודאי אינו שבע רצון מכך, ובורא עולם בוודאי שגם הוא אינו רוצה בזה. ב"שולחן ערוך" נאמר מתי צריך להצטער הרבה, מתי פחות ומתי לחדול.

האם קמה, מחתה דמעותיה ואמרה: "הצדק אתך יוסף בכל כוחותי אני רוצה לשכוח אבל אין אני יכולה", ושוב החלה למחות דמעותיה.

יוסף ברך את אמו בשבתא טבא ופנה ללכת לביתו. דוד הצעיר התגורר בבית אמו, הוא קידש על היין, ובמשך כל הסעודה הרגישו כולם את מנוחת השבת האמיתית. אמא אפילו חייכה, הבנים ספרו מפרשת השבוע והאם שאבה נחת. כולם הלכו לישון בשעה מאוחרת וגם האם הרגישה בקרבה מרגוע שלא הרגישה כמותו מיום שבעלה הלך ממנה.

היא התחילה לחשוב שאינה יחידה, יש עוד אלמנות צעירות, והן שמחות כי הסכימו והשלימו עם מר גורלן.

בזכרונה עלה השידוך שהוצע לה לאחרונה, וכשהיא נזכרת בו היא רועדת כולה, אבל הפעם ישנה במנוחה. ובחלומה הנה אנשים רצים, גם היא רצה וכך יצאו את העיר ובאו ליער עבות, הם המשיכו לרוץ בתוך החשכה כשלפתע חדר האור והיער הסתיים, השמש נראתה באור גדול, והיא רואה לפניה גן גדול מלא פרחים יפים ונהדרים המפיצים ריח נפלא, מסביב לגן נראו אפיקי מים תכולים, ופתאום ראתה לפניה יהודי בעל זקן כסוף לבוש בגד לבן ארוך. היהודי שאל אותה אם היא רוצה לראות את בעלה, ומיד הלכה אחריו בלב דופק.

הזקן נעצר ליד עץ גדול מלא פירות יפים וגדולים ומרחוק ראתה מגרש גדול מגודר בגדר מוזהבת, בתוך המראה ראתה יהודים מלובשים בגדים צבעוניים יושבים בשורות ולומדים תורה, באמצע עמד יהודי צעיר ואמר לפניהם שיעור "חכי קצת" אמר היהודי הזקן, "מיד יסיימו את השיעור ואז תיראי אותו.

היא הסתכלה לכל עבר ולא האמינה למראה עיניה, השיעור נגמר והיהודי שאמר את השיעור התחיל ללכת לעברה. פתאום הכירה רחל את הבגד העליון של בעלה, ראשה הסתחרר והיא ראתה שזה הוא בעלה העומד לידה.

"אברהם"! צעקה ונפלה על העץ שעמד לידה, "אני הוא" השיב בעלה, "הרגעי"! זמן רב נשארה על עומדה בעיניים עצומות וכאשר שבה אליה נפשה, פקחה את עיניה ושאלה: מדוע הלכת ממני בגיל כה צעיר?"

"דעי לך", השיב בנעימות, "שהעולם שבו את חיה הוא כמו ארץ גזירה שלשם נשלחים האנשים בכדי להשלים עניינים מסויימים או לסבול על עבירות שעשו מקודם. העולם האמיתי הוא כאן. דעי לך שכבר שהיתי פעם בעולם לפני שהכרת אותי, הייתי גאון וצדיק גדול, אבל לא רציתי לישא אשא ולהוליד בנים שלא יפריעו לי בלימודי. כשהסתלקתי מן העולם נתנו לי ראשות של ישיבה בגן עדן והתחלתי לעלות במעלות עליונות. כשמצאו שלא נשאתי אשה ולא הולדתי בנים נשלחתי שוב לעולם כדי לישא אשה ולהוליד בנים ונשאתי אותך לאשה, כשנולד ילדנו השביעי קראו לי שוב לגן עדן לישיבה שלי שבה חיכו לי כולם, גדולה זכותך שאני בעלך כי יש לי כאן שם טוב, וכשיבוא הזמן נחיה שוב ביחד בעונג בעולם זה.

"אבל" אמרה רחל, "לא ידעתי שאתה למדן כה גדול, ואף פעם לא היה לך זמן ללמוד הרבה". אמר בעלה: "גם אני לא ידעתי, כיוון שבאתי לעולם רק לתקן את מה שחסר לי לישא אשה ולהוליד בנים ולפרנסם כראוי, וכשיצאתי מן העולם מיד נתמלא ראשי בידיעת התורה לאין קץ.

אשתו הוסיפה לדבר ושאלה: "מדוע יוסף שלנו אינו מצליח בעסקיו?" השיב לה בעלה: "בוודאי את זוכרת את הדין תורה שהיה ליוסף עם יהודי אחד. יוסף זכה בדין, אבל מכיוון שציער את היהודי רצו להענישו בעונש חמור. אני נעתרתי בעדו ובקשתי שיתנו לו רק ארבע שנים קשות בעסקיו, בעוד שנה תגמר תקופת העונש והוא יתחיל להצליח".

"ומה עם דוד שלנו, הרי כבר מלאו לו עשרים וארבע ועדיין אין מציעים לפניו שום שידוך, וגם אין לי ההוצאות בכדי לחתנו?"

חייך בעלה ואמר: "הסיבה לכך היא, שבת זוגו של דוד איחרה לבוא לעולם, עכשיו היא רק בת שלוש עשרה וגרה בארץ אחרת, בעוד חמש שנים תבוא אל עירכם, תתחתן עם דוד ותתן לו כל הוצאות החתונה".

רחל התחילה לרעוד ובזכרונה עלה זכרון מכאיב, ללא כח שאלה את בעלה: "מפני מה קרה האסון לבננו בן השלוש והוא נהרג על ידי גוי שיכור?"

חייך בעלה ואמר: "בואי אחרי!"

היא התחילה ללכת והגיעה לגן מלא אור ובו שתולים עצים קטנים פורחים מכל צדדיהם, כאילו מתבוננים בה. מן השמים ירדו כמין עמודי אור בצבעים שונים. צפורים נאות פרחו מעץ לעץ והיא שמעה את שירתן. היו ששרו "אור זרוע לצדיק ולישרי לב שמחה". צבאים קטנים רצו בעשב ושרו: "ואני אשיר עוזך ארנן בבוקר חסדך", גם העשב עצמו שר: "יהי כבוד השם לעולם". העצים זמרו אף הם: "ירננו כל עצי יער".

לפתע ראתה מלמעלה עגולי אש מרצדים בשלל צבעים. הם התייצבו לידה כעמודים ואחריהם באו מלמעלה מלאכים קטנים בעלי כנפיים וגם הם ניצבו לידה. מסביב נשמעה מנגינה נהדרת של כלי נגינה והיא הרגישה שהנשמה פורחת ממנה והיא עומדת להתעלף.

מיד לקח בעלה עשב מן הגן והניחו על אפה. רוחה שבה אליה והיא הביטה שוב וראתה חופה עשויה אבנים טובות נוצצות בשלל צבעי הקשת. אל מתחת לחופה בא מעין מלאך ועמד מולה. היא הכירה את בנה ההרוג והוא צוחק לפניה בחדווה רבה, היא התעלפה בשנית, ושוב נתן לה בעלה להריח מאותו עשב. היא פקחה את עיניה וראתה שאין זו טעות. היה זה בנה ולא אחר.

פתחה ושאלה אותו: "מדוע הלכת ממני בגיל כל כך צעיר?" השיב לה הילד: "הכל לפי חשבונו של בורא העולם, כבר הייתי בעולם לפני שנולדתי אצלך אמא, נולדתי אז למשפחה מיוחסת. בעירנו אירעו מעשי פרעות והגויים רצחו את כל היהודים. נשארתי אני לבדי כבן חצי שנה, לקחה אותי גויה לביתה ואצלה גדלתי עד שפדו אותי יהודים וחזרתי להיות ביניהם עד שנהייתי לגאון גדול וחייתי כל שנותי בנחת ובשלווה.

כשנפטרתי מן העולם, התקבלתי בעולם האמת בשמחה ועליתי מעלה מעלה עד שהגעתי למקום שממנו לא יכולתי לעלות עוד מכיוון שינקתי שנה אצל אשה גויה. משפטי יצא שאיוולד שוב ואינק שלוש שנים אצל אם יהודיה ואז אוכל לבוא אל מקומי הגבוה. אז נולדתי אצלך אמא וזכות גדולה היא עבורך, כשנסתיימו שלוש השנים נלקחתי חזרה אל מקומי, כי לא היה לי כבר מה לעשות בעולם האומלל הזה".

"אבל מדוע הלכת באופן נורא כל כך? הוסיפה האם לשאול.

השיב הבן ואמר: "כשעמדתי להפטר מן העולם, נגזרה גזירה גדולה על יהודי עירנו וכולם היו עומדים ליהרג, גם את ואבינו, אז כיבדו אותי שאהיה כפרת העיר כולה ונרצחתי למענם ובכך הצלתי את העיר כולה. לכן זוכה אני לכל הכבוד הזה כאן, לאף אחד אין רשות לראותי רק לאבא בכל זמן שירצה".

הילד צחק בנעימות, התחיל להתרחק ונעלם.

אז אמר לה בעלה: "ראית שלכל הקושיות שלך יש תרוצים. הבורא אינו יוצר שום רע. כעת עלי לחזור לשעורי". הוא ליווה אותה אל המקום הראשון שליד העץ ואמר לה: "כאן טוב מאוד, אבל אין אני יכול לסבול את אנחותיך ודמעותיך. תעשי לי טובה גדולה אם תתחילי לחיות בשמחה. הנה הציעו לך שידוך הגון - שלא תתנגדי". בעלה נעלם והיהודי הזקן נראה שוב. הוא הוביל אותה אל היער הגדול.

היא התעוררה משנתה כאילו נולדה מחדש. זמן רב עוד שכבה כשחיוך על פניה והמשיכה לראות את בעלה המאושר ובנה המחייך. אבן כבדה נגולה מעל ליבה והיא קיבלה תנחומים. כעת נישאה בשנית וחיה חיים שמחים ונעימים.

הסיפור הוצא מכתבי רבי חיים ויטאל זצוק"ל, שלמד אותו אצל רבו הגדול האר"י הקדוש זצוק"ל. הוא גילה לנו סודות עמוקים שבתורה ביחוד את ענין הגלגולים. הוא לימד שכל הברואים בעולם הם כעין ברגים במכונה הגדולה הנקראת בריאה. הקדוש ברוך הוא מבריג את הברגים או מפרקם ומכוון את פעולתם לפי דרכי מהלך המכונה, הוא מביא לעולם נשמות שיש להן תפקיד בעולם ולוקח מן העולם את הנשמות שצריכות להיות למעלה, שהרי העולם הזה והעולם הבא ענין אחד הם. למטה - פועלים עם גופים ונשמות, ולמעלה - בנשמות בלבד.

לו היינו יודעים כיצד פועל הכל, לא היינו מצטערים לעולם כי בקץ הימים הקרוב אלינו מאוד, יחזרו כל הנשמות לעולם הזה כדי לעבוד את הבורא בגוף ובנשמה כאחד. וזאת עד שהגופים יתעדנו וייעשו כנשמות. הדבר הזה יקרה בסוף האלף הששי ואז תבוא בעזרת השם השבת הגדולה לעולם.

("לשכנו תדרשו" ו"לקח טוב")

 

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

מותר לך ומצווה להעתיק ולפרסם לזיכוי הרבים בכל מקום אפשרי.
אם אפשר בבקשה לעשות קישור לאתר  הזה- היכן שאתה מעתיק את המאמר הזה.
 ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

ניתן לעזור בהוצאת ספר השאלות והתשובות שבאתר- לפרטים לחץ כאן

להלן השאלות אחרונות:

מדוע חכמים הוסיפו מצוות הרי כתוב בתורה: "לא תוסיפו ולא תגרעו"?
שאל את הרב - למה לשאול רב? למה בכל דבר אתם שואלים רבנים? האם אתם לא יכולים להחליט לבד?
מחלוקות הדתיים -שאלה: אני לא מקיים מצוות בגלל שיש מחלוקות בין הזרמים אז איך אידע מה אמת?
למה תורה שבעל פה?
מדוע חייב להיות שקיבלנו תורה שבעל פה יחד עם התורה שבכתב?
איך התחילו המחלוקות?
איך בכלל התחילו לחלוק אחד על השני בענייני התורה?
מחלוקות בחז"ל
איך יתכן שני דעות סותרות, שניהן אמת, ואיך לנהוג למעשה?
זרמים ביהדות
למה יש זרמים שונים ביהדות? הרי התורה היא אחת, אז למה יש זרמים שונים- חסידים, ליטאים, ש"ס, חב"ד, ברסלב, מזרחי.
זרם הכי טוב?
למה כל זרם ביהדות חושב שהוא הכי טוב והכי הנכון?
למה רבנים חולקים?
למה יש מחלוקות ביהדות? אם כל זרם הוא טוב אז למה הרבנים חולקים אחד על השני, למה יש רב שיצא כנגד רב אחד או כנגד זרם אחר? הרי כולם טובים?
למה יש מחלוקות?
 למה השם עשה בכלל שתהיה מחלוקת בעולם? היה עדיף שיהיה הכל ברור וכך נוכל לבחור בטוב?
תורה שבעל פה
מהי תורה שבעל פה? למה צריך אותה? מה קיבל משה מסיני?  ומה מכילה התורה שבעל פה? מה היחס בין התורה שבכתב לתורה שבעל פה?
אמונה "פסיכולוגית" שאלה : המצאתם את הדת ואת אלוקים כי היה קשה לכם בלי האמונה, עם האמונה אתם מרגישים רגועים וחיים חיי שלווה, ובנוסף אתם חוששים שמא לא יהיה לכם המשך לאחר החיים ולכן החלטתם להמציא את אלוקים?
למה טוב לחפש משמעות שאלה: האם זה טוב לחפש משמעות בחיים? אולי כדאי להתעלם מהרצון לחיפוש הזה? לתשובה
 

לעמוד רשימת השאלות
לפרק ראשון
למה חשוב לדעת
לפרק שני:
אלוקים ואנחנו
לפרק שלישי:
משמעות החיים
לפרק רביעי: אמיתות התורה
לפרק חמישי: החרדים והמדינה.
ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות