יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

מדינת ישראל - ראשית צמיחת גאולתינו או לא?
 

 

ב"ה

מדינת ישראל - ראשית צמיחת גאולתינו או לא?

במאמר זה לא אענה על תשובה אבל אתן נקודות למחשבה, שקשורות למצב של העם היהודי היום, ומה עלינו לעשות כדי לשפר את מצב העם היהודי היקר שלנו.

 

המאמר מתאים יותר לשומרי המצוות ואם אתה קורא שאינו שומר מצוות אני מקווה שלא אשעמם אותך.

 

ובכן, במאמר זה אני מודיע מראש שלא אחליט ולא אקבע האם המדינה היא ראשית צמיחת גאולתינו או לא, אני קטן מכדי להחליט וישנם רבנים וכל אחד כדאי שיבחר לו רב מוסמך שהוא יכול לסמוך עליו ויעשה כפי פסיקתו, מה שאני רוצה לומר הוא כמה נקודות למחשבה בעניין ומטרת המאמר היא שנדע על מה לשים את הדגש ונגד מי ללחוץ על ההדק (היצר הרע) ועם מי וכנגד מי אנחנו צריכים להילחם.

יתכן שאני טועה כי זה רק מנקודת המבט שלי.

נקודת המבט שלי באה משני העולמות כי למדתי גם בישיבות חרדיות וגם בישיבות דתיות לאומיות וגם אני בעצמי אני אוהב את כולם ויש לי חברים מכל סוגי היהודים, דתיים חילונים חרדים וכו' אני אוהב את ברסלב, חב"ד, מזרחי,  חרדי ליטאי חסידי וש"ס, כל יהודי אני אוהב.

בבית גדלתי ואני גם מגדל את ילדי בתור חרדים כי לדעתי זו הדרך היותר בטוחה ופחות מסוכנת ועם יותר סיכויים שילדי יישארו שומרי תורה ומצוות ומה שאני בטוח שבשמים לא יבואו לאדם בטענות אם שמע לגדול ישראל ששייך לזרם החרדי.

על רבני הזרם החרדי אין ספק וכולם מסכימים שהם גדולי ישראל, לעומת זאת על חלק מרבני הציונות הדתית יש רבנים אחרים המביעים ספקות בקשר לגדלותם ופסיקתם ולכן אני מעדיף ללכת על בטוח. כמובן שזה ההעדפה שלי וכל אחד יעשה כפי החלטתו ומצפונו ושורש נשמתו.

ובכן לאחר הקדמה זאת מן הראוי שנאמר כמה עובדות על מדינת ישראל, ומעובדות אלו נוכל לקבל מבט על מצב היהודים היום ועל מה נדרש מאיתנו לעשות.

קודם אביא את הנקודות השליליות ולאחר מכן את החיוביות.

 

ובכן מי שילמד היסטוריה יראה את ההעברה על דת ההמונית שהיתה בהקמת המדינה שבוצעה בעידוד ראשיה וכל זה על מנת שתיווצר פה מדינה חילונית- מסביר זאת הרב וולבה זצ"ל: שמצד אחד כדי למשוך יהודים להעלות לארץ ישראל היה צריך להיות לעולים לארץ "זיקה דתית" והעליות מכל ארצות המזרח – מרוקו, אירן, טוניס, תימן- כולן היו עליות דתיות וכל העולים חשבו שהנה הנה הם מגיעים לארץ הקדושה המובטחת.

אז מנהיגי המדינה היו בפרדוקס מצד אחד אם מעוניינים בעלייה המונית על מנת ליישב את הארץ ומצד שני העלייה היא דתית וזה יגרום למדינה להיהפך לצביון יותר דתי, לכן ההנחתה וההדרכה מגבוה הייתה להעביר במודע ובמתוכנן על דת מיליוני יהודים.

האם אני מאשים אותם? לא, האם אני שונא את מנהיגי המדינה של אז? לא , אני ודאי שכואב אבל אני מבין אותם, כמו כל אחד שלא מעוניין שישנו לו את חייו ואת ביתו, כך מנהיגי הציונות של אז לא היו מעוניינים בשינוי הציביון של המדינה בתור מדינה חילונית.

ובכן כולנו מסכימים שמעשה של העברה על דת הוא שלילי

עד היום יותר ממיליון ילדים לומדים בצורה מעוותת על התורה ועל המסורת שלהם, כמובן שזה כואב ושלילי

(אל תדאגו בהמשך אביא דברים חיוביים שיש כאן במדינה גם בעניין הדתי)

האם נפתרה בעיית היהודים? אם נבדוק מה קורה מאז קום המדינה נראה שהמקום היחיד שנהרגים יהודים בגלל שהם יהודים זה דווקא במדינה ישראל, האם זה לא פרדוקס, לומר הלל על מדינה שקמה שבה נהרגים יהודים בגלל שהם יהודים יותר מכל מקום אחר בעולם, אין עוד מדינה בעולם שבה נהרגים יהודים בגלל שהם יהודים כמו במדינת ישראל שקמה בשביל להציל את היהודים.

 

האם להגיד הלל על מדינה שראש ממשלתה, שריה ויועציה אינם בעצם אומרים הלל, האם נראה הגיוני?

האם לומר הלל על מדינה שרוב ככל ערוצי התקשורת שלה לא נושאים אופי יהודי במקרה הטוב ובמקרה הרע לוחמים בדת ומציגים את שומר המצוות והתורה באופן מחפיר.

שוב אני לא בא לפסוק אני בא רק לתת נקודות למחשבה ואני בטוח שלכל אומרי ההלל יש מה להסביר ויתכן שהם צודקים.

ובכן עכשיו נעבור לנקודות החיוביות שיש כאן במדינה:

יתכן שהנקודות החיוביות הן לא בגלל המדינה אלא למרות המדינה אבל אי אפשר להתכחש שדווקא כאן במדינה יש את העובדות החיוביות הבאות והן:

רק בארץ ישראל כיום יש את ציבור שומרי המצוות הגדול ביותר בעולם, אין עוד ציבור מרוכז כזה של שומרי מצוות מכל המינים והסוגים כמו בארץ ישראל, ישנם בארץ כל הסוגים והמינים של שומרי המצוות, חרדי, ליטאי, חסידי, ש"ס, ברסלב, חב"ד ושאר עמך ישראל היקרים.
האם יש בעולם עוד ציבור יהודי שומר מצוות גדול כזה? לדעתי התשובה היא לא.

האם זה בגלל המדינה או למרות המדינה כל יחליט לבד אבל ודאי שהתמיכה שיש על ידי נציגי הכנסת עוזרת כאן ויש בה ברכה לציבור שומרי המצוות.

זה נקודה ראשונה

נקודה חיובית שנייה היא שרק כאן בארץ ישראל ניתן כיום לגדל ילדים בישיבה עם הוצאות לא גדולות, בחו"ל להחזיק בן ישיבה זה לפי מה ששמעתי כ- 1000 דולר בארה"ב וכדומה בכל שאר הארצות, במדינה למרות הקיצוצים אפשר לשלוח את הילדים לישיבות.

גם רמת הישיבות בארץ היא מהגבוהות ביותר, וכולנו רואים את ה"חוצניקים" כפי שזה נקרה שהם תלמידים שמגיעים מחו"ל על מנת ללמוד בארץ.

האם זה בגלל המדינה או למרות המדינה זה כל אחד יחליט לבד.

נקודה חיובית נוספת היא מניעת התבוללות, נכון שכיום ישנו כרסום רב בנושא מיהו יהודים וישנה עלייה עם מספר לא מבוטל של אינם יהודים, אבל ודאי שהמצב בארץ הרבה יותר טוב מאשר בחו"ל ששם אחוז ההתבוללות הוא גבוה מאוד, והעם היהודי בגולה הולך ונכחד.

גם לאחר ששוחחתי עם כמה חברים שבאו מחו"ל אז הידע ביהדות של החילוני הממוצע בארץ הוא פי כמה מהידע של החילוני הממוצע בחו"ל (לפעמים הידע הוא מסולף ומוטעה אבל זה המצב)

 

ובכן לאחר שסקרנו על קצה המזלג את הנקודות החיוביות והשליליות במדינה, רציתי רק לומר במאמר מוסגר שלפעמים אנשים מבלבלים בין מדינה ישראל לארץ ישראל, כי ארץ ישראל אין עליה וויכוח והיא קדושה חיובית מיוחדת ואליה ציפינו והשתוקקנו לחזור 2000 שנה, לעומת זאת מדינת ישראל היא גוף שנוצר לפני 58 שנה ועליו יש את הויכוח עד כמה הוא חיובי ועד כמה הוא שלילי, רובנו מסכימים שיש חיובי ויש שלילי , והשאלה איך להתייחס בהתאם.

זה נקודת הזווית שלי בעניין.

אבל מכאן נעבור לענייני מעשה, ובכן לדעתי אין זמן ולא שווה להתווכח מה המדינה האם היא מעשה שטן או ראשית צמיחת גאולתינו, כולנו יודעים את מצב הסמים ההתאבדויות, האונס והרצח שיש בארץ, האם זה הזמן להתווכח מהי המדינה?

האם זה הזמן לדון האם התחילה הגאולה בהקמת המדינה או לא?

זה כמו אנשים שנוסעים באוניה והנה הם רואים אלפי אחים טובעים בים חלקם צועקים הצילו, וחלקם אפילו לא יודעים שהם עומדים לטבוע, האם זה הזמן להתווכח האם האונייה עליה אנחנו נמצאים היא צבע שחור או לבן או באמצע?

האם זה הזמן לבזבז את הזמן בדיונים עקרים האם להיות "ממלכתי" או חרדי או אנטי ממלכתי?

אנחנו צריכים תמיד לשים כנגד עיננו את דברי המסילת ישרים פרק ראשון:

יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה הוא שיתברר ויתאמת אצל האדם מה חובתו בעולמו ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו. והנה מה שהורונו חכמינו זיכרונם לברכה הוא, שהאדם לא נברא אלא להתענג על ה' וליהנות מזיו שכינתו שזהו התענוג האמיתי והעידון הגדול מכל העידונים שיכולים להימצא. ומקום העידון הזה באמת הוא העולם הבא, כי הוא הנברא בהכנה המצטרכת לדבר הזה. אך הדרך כדי להגיע אל מחוז חפצנו זה, הוא זה העולם.

וכשתסתכל בדבר תראה כי השלמות האמיתי הוא רק הדביקות בו יתברך, והוא מה שהיה דוד המלך אומר (תהלים עג): ואני קרבת אלקים לי טוב. ואומר (שם כז): אחת שאלתי מאת ה' אותה אבקש שבתי בבית ה' כל ימי חיי וגו', כי רק זה הוא הטוב. וכל זולת זה שיחשבוהו בני האדם לטוב, אינו אלא הבל ושווא נתעה. אמנם לכשיזכה האדם לטובה הזאת, ראוי שיעמול ראשונה וישתדל ביגיעו לקנותה, והיינו שישתדל לידבק בו יתברך בכח מעשים שתולדתם זה הענין והם הם המצות:

... כללו של דבר, האדם לא נברא בעבור מצבו בעולם הזה אלא בעבור מצבו בעולם הבא, אלא שמצבו בעולם הזה הוא אמצעי למצבו בעולם הבא שהוא תכליתו. על כן תמצא מאמרי חכמינו ז"ל רבים כולם בסגנון אחד מדמים העולם הזה למקום וזמן ההכנה, והעולם הבא למקום המנוחה ואכילת המוכן כבר, והוא מה שאמרו, העולם הזה דומה לפרוזדור, כמו שאמרו ז"ל: היום לעשותם ומחר לקבל שכרם (ע"ז ב). מי שטרח בערב שבת, יאכל בשבת. העולם הזה דומה ליבשה, והעולם הבא דומה לים וכו' (ק"ר א). וכאלה רבים על זה הדרך:

 

...נמצינו למדים, כי עיקר מציאות האדם בעולם הזה הוא רק לקיים מצוות ולעבוד ולעמוד בניסיון, והנאות העולם אין ראוי שיהיו לו אלא לעזר ולסיוע בלבד לשיהיה לו נחת רוח וישוב דעת למען יוכל לפנות לבו אל העבודה הזאת המוטלת עליו. ואמנם ראוי לו שתהיה כל פנייתו רק לבורא יתברך, ושלא יהיה לו שום תכלית אחר בכל מעשה שיעשה אם קטן ואם גדול אלא להתקרב אליו יתברך ולשבור כל המחיצות המפסיקות בינו לבין קונו, הן הנה כל עניני החומריות והתלוי בהם, עד שימשך אחריו יתברך ממש כברזל אחר אבן השואבת. וכל מה שיוכל לחשוב שהוא אמצעי לקורבה הזאת, ירדוף אחריו ויאחז בו ולא ירפהו. וכל מה שיוכל לחשוב שהוא מניעה לזה, יברח ממנו כבורח מן האש, וכענין שנאמר (תהלים סג): דבקה נפשי אחריך בי תמכה ימינך, כיון שביאתו לעולם אינה אלא לתכלית הזה, דהיינו, להשיג את הקירבה הזאת במלטו נפשו מכל מונעיה ומפסידיה.עד כאן ציטוט דבריו

זאת אומרת בשורה האחרונה היא המטרה שלנו לעשות נחת רוח לבורא, וכל מה שגורם לנו להתקרב ולהידבק בבורא זה מה שצריך לעשות.

והנה היום מה המצב? כולנו יודעים שישנם היום מיליוני יהודים מכל רחבי העולם שלא רק שלא מעניין אותם הנושא הציוני אלא לא ידוע להם כלל שום נושא יהודי, והם עתידים לכלייה תוך שנים מועטות.

האם זה הזמן להתווכח? האם זה הזמן להתמקד בדברים שלא יקדמו אותנו להצלת העם היהודי, האם אין זוהי עצת היצר לבזבז את זמנינו במקום להציל יהודים ולהרים אותם מתוך חוסר הידע היהודי המשווע שלהם, כמה יהודים לא יודעים בכלל מהי שבת, מהי תפילין, כמה יהודים ויהודיות יקרות לא יודעים שיש להם אבא אהוב ואוהב בשמים שנתן להם דרך חיים מיוחדת להם, דרך חיים יהודית, כמה נשמות יקרות מחפשות את האור בהררי החושך בהודו ובנפאל ובתורות המזרח, ובעצם לא יודעות שיש להם את האור כאן בבית.

כמה כואב לנו וכמה כאב עצום בשמים על כל יהודי ויהודייה שמחפשים ולא מוצאים את עצמם רק בגלל שעדיין לא הגיע אליהם יהודי שיסביר להם את האור שנמצא בתוכם ובחכמת התורה היהודית.

כמה אלוקים בוכה על כל נער ונערה שבגלל שלא לימדו אותם שיש להם משמעות בחיים ושיש להם תכלית לבריאתם ובגלל זה הם נאלצים לחפש את הסיפוק בסמים נעימים לרגע אבל מביאים הרבה פגע, כמה כואב על נערים ונערות שנאלצים בגלל צימאון נשמתם לצאת למסיבות שבהם הם מאבדים את הראש ופוגמים בטוהר נשמתם היהודית הטמונה בתוכם.

האם זה הזמן לוויכוחים? האם זה הזמן לבירורים שהוכח שלא הועילו לעזור בפועל להצלת היהודים, האם הוויכוח עכשיו או שנה שעברה עזר משהו להציל עוד יהודי אחד?

אחים יקרים!!! אנחנו נמצאים באמצע מלחמה, אנחנו נמצאים במלחמה קשה ונוראה ביותר, המלחמה האחרונה עלי אדמות כנגד כוחות הרע, היצר הרע יודע שזה הסוף שלו, כולנו יודעים שהגאולה קרובה, האור והחושך בערבוביה, אין זמן אין זמן!

מה עושים בשעת מלחמה , האם דנים דיונים מעמיקים או מצחצחים חרבות ומכוונים את הנשק לירות כמה שיותר באויב? אחים יקרים אנחנו לוחמי הגאולה, אנחנו הנשמות האחרונות שלפני הגאולה ועלינו הוטל התפקיד הקשה של להציל יהודים מציפורני הסיטרא אחרא.

לא משנה מאיפה באת, לא משנה לאיזה זרם אתה שייך, קח את הנשק ותלחם, צא הלחם בעמלק! קפוץ למערכה, החזק בידיך את התורה קח את הכלים החדישים שניתנו לנו כדי להציל את העם היהודי ויללללה למלחמה!

כל יהודי שהיצלנו זה חיי נצח, זה רווח נצחי לנו ולו לאלוקים ולכל העם היהודי, כל משפחה שהצלחנו ללמד אותה ולהכין אותה לקראת הגאולה זה עוד פגר שנופל אצל היצר הרע, עוד מלאכי מוות שנגמר להם הכוח כי עוד יהודי עבר לכוחות הקדושה.

כתוב שהסיטרא אחרא נהנית וניזונת מהשפע שהיה אמור להגיע ליהודי ועל ידי העבירות שלו אז השפע עובר לכוחות הרע, לכן על כל יהודי שאנחנו מצילים זה עוד חץ מוות ליצר הרע, עוד מפלה לכוחות החושך שסיממו אותנו במשך כל הדורות.

 

כל אחד מאיתנו הוא לוחם הגאולה כל אחד מאיתנו הוא נשמה מיוחדת שניתן לה הכוח להציל יהודים משמד רוחני, כל אחד עם הכלים שלו, כל אחד עם הידע שלו, לכל אחד אלוקים מחכה שימלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר, כל אחד יש לו מה שיש לו כי אלוקים רצה שיהיה לו כך, והוא נתן לו את מה שיש לו על מנת שעם מה שיש לו ולמרות או בגלל מה שיש לו שיזכה את הרבים ויציל את נשמות ישראל.

ודרך אגב בעניין הוויכוחים מה הזרם הנכון מה הזרם הצודק, האם זה ברסלב, חב"ד , ש"ס, חרדי, ליטאי, מזרחי.

לדעתי זה לא הזמן להתווכח, ויש כמה סיבות מדוע זה לא הזמן להתווכח סיבה אחת היא מפני שרוב הוויכוחים האלה הם עקרים כי הם לא מובילים לשום מקום רוב הפעמים אדם נשאר בעמדתו ולפעמים יותר מחוזק ומבוצר בעמדתו.

דבר שני מי אני שאחליט מי צודק כאשר ישנם מחלוקות בין רבנים, ידוע שבזמן מחלוקות החסידים והמתנגדים אומרים שהבעל שם טוב והגר"א בגן עדן והחסידים שלהם אלו שליבו את המחלוקת הם בגיהנם, בשביל מה לנו להכניס את ראשינו למחלוקות בין רבנים? מדוע שלא נבחר רב לעצמנו וזהו, למה לפסול דרך אחרת אולי אלוקים יש לו יותר נחת משני הדרכים?

לדעתי כל דרך על פי השולחן ערוך היא טובה, וכל מעשה נגד השולחן ערוך הוא רע ונגד מעשים שנוגדים את השולחן ערוך צריך להילחם על ידי הסברה.

דבר שלישי הויכוחים האלו לא יעזרו לנו כדי להציל יהודים מהשמד, כולנו מסכימים שצריך לקיים את רצון האלוקים, כולנו מסכימים שצריך לקיים את השולחן ערוך, כולנו מסכימים שיש להניח תפילין , לשמור כל הצניעות וכולנו מבינים את חובת השעה לעזור לעם ישראל ולהצילם.

לסיכום עלינו להתעלות מעל הגדירות והמחיצות ולחבר את כולנו למלחמה האמיתית המלחמה כנגד היצר הרע, המלחמה האחרונה שתביא את הגאולה, המלחמה שתחבר את האשה עם דודה , המלחמה שתביא את הכלה אל ביתה, הניצחון יביא לנו את בית המקדש את הגאולה השלימה.

מי שמוכן לצאת יחד למלחמה ולעזור בכל כוחינו להבאת הגאולה מוזמן לפנות אלי ויחד נקבץ נשמות לאט לאט וניצור אבוקה שלימה שתאיר לכל העולם היהודי.

olam@olam-jew.com

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות