יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

מסר חדש מבנימין גולדן - על המצב , על המלחמות ועל הגאולה

מומלץ לכל יהודי ויהודייה לקרוא ולהעביר הלאה 

על מנת שכולנו נהיה מעודכנים ומוכנים.
 

להלן הנוסח חלק מהמסר

(ניתן להורדה בגירסת וורד או PDF)
המלך המשיח עתיד לעמוד ולהחזיר מלכות דוד ליושנה לממשלה הראשונה. ובונה המקדש ומקבץ נדחי ישראל וחוזרין כל המשפטים בימיו כשהיו מקודם, מקריבין קרבנות וכו'.
וכל מי שאינו מאמין בו - או מי שאינו מחכה לביאתו - לא בשאר נביאים בלבד הוא כופר אלא בתורה ובמשה רבינו.   רמב"ם  הל' מלכים פ''יא
נשלחנו כדי לחזק את עם ישראל, להגיד ולהזהיר שאם לא חוזרים בתשובה אז אסון ח"ו יפול עלינו [''מיום שחרב בית המקדש ניטלה נבואה מן הנביאים וניתנה לשוטים ולתינוקות'' (בבא בתרא יב.)].
הקב"ה כביכול בעל סבלנות מדהימה, אבל יש סוף לזה. כי אם הוא נותן לילדים שלו לעבור את גבול הלא טוב [ואינו עוצרם], אז הם יכולים [כביכול] לסכן ולהפסיד את כל מטרת הבריאה [ראה במסגרת דברי הרמח''ל ז''ל].
אין לנו עכשיו הרבה זמן, כי מגיעים לסוף הגלות - וזה רק חלק לא גדול של התהליך של טהרה שאנחנו, הנשמות היהודיות, צריכות לעבור כדי להגיע למטרה וליצירה הסופית. ולכן אנחנו עוברים ממצב אחד למצב השני.
אנחנו כבר בלידה! [''הגאולה... מכונה בשם 'לידה' כמו שכתוב (ישעיה סו) כי חלה גם ילדה ציון'' (ספר אבן שלמה פי''א)] והלידה רק התחילה. והעולם מתכונן לזה. העולם הפיזי משתנה, כמו המזג אויר וכל מה ששייך לזה. כל התופעות המדהימות, המשונות והמסוכנות, שראינו בשנים האחרונות, כולל צונאמי, כולל זה שהקוטב הצפוני והדרומי נמסים, כולל תופעות משונות כמו חום של 50 מעלות ברומניה, כמו סערות משונות באנגליה, ושיטפונות, כמו סופות טורנדו בניו יורק, כולל הוריקנים שיכולים למחוק עיר גדולה כמו ניו אורלינס.
הקב''ה מכין אותנו בהרבה צרות בכל העולם. צרות משונות ורבות, שהם תיקונים אחרונים של הגלות הארוכה הזו [''כשמתקרבת הלידה, כואב יותר מכל ימי הריונה...כן קודם הגאולה יכבד הגלות יותר מכל הגלות''  (ספר אבן שלמה פי''א)]. ולא רק של הגלות, גם של ההיסטוריה מאדם הראשון. הכל תיקונים. ואין זמן כי עוד מעט "הלידה", והכל צריך להיות מוכן.
בנוסף, יש הכנות רציניות למלחמה. יש כבר מלחמות אכזריות בהרבה מקומות בעולם [מלחמות זה התחלת הגאולה (מגילה יז:)]. אבל אנחנו בסלון הממוזג שלנו, לא שמים לב כל כך למלחמות האלה, כי זה רחוק מאד. ולמי אכפת על כמה סודנים נהרגים או כמה בסרילנקה נהרגים וכו'?
ויש מלחמה גם עם המערב, עם הטרוריסטים, הפונדמנטליסטים הערביים נגד העולם המערבי. וזה "מדגדג" לנו יותר, אבל גם את זה אנחנו רוצים לשכוח, כי זה מפריע לנו. וכשנפלו [מגדלי] התאומים היינו בטוחים שכבר הגאולה, אבל לא קרה כבר משהו גדול אחרי זה, אז אפשר גם לשכוח את הסכנה. [''אין פורענות בא לעולם אלא בשביל ישראל'' (יבמות סג.) ''כדי שיתעוררו ישראל אל התשובה...ואין ספק כי מי שרואה כל אלו התלאות - אשר הם באמת התראות השם ית' - ועודנו מחזיק בדרכו אשר דרך בה...התיר עצמו למיתה'' דרשות הר"ן (ו')]
אבל מאז התאומים הרבה מאד דברים קרו - כל העולם השתנה ממש! אירופה נהפכת למדינה ערבית. ובפקיסטן יש סכנה גדולה שהערבים הקיצונים יקחו את השלטון, ויש לפקיסטן את סודות הגרעיני המלחמתי. ויש כידוע, את המטורף באירן שמאיים על כל העולם המערבי.
ויש ליד ארה"ב ארץ שקוראים לה מכסיקו שנהיית מיום ליום יותר פרוצה, ויותר מסוכנת. ולכן נעשה המקום בטוח לטרוריסטים - ממש ליד ארה"ב. וכל העולם כולו גם הטבע וגם הסכנה של מלחמה, עומד להשתנות. להתפוצץ וליפול על אלה שהם נגד הקב"ה.
עכשיו זה זמן של בדיקה. מוציאים את התיק של כל אחד ואחת, מתבוננים אם אפשר בכלל להציל אותו או אותה. מבוגרים וילדים, כולם. וזה לא פשוט בכלל [כי] העולם צריך לעבור מעולם של שקר לעולם של אמת!
מה זה אומר עולם של שקר, ומה זה אומר עולם של אמת? עולם של שקר זה העולם שמבוסס כביכול על למלאות את כל הרצונות של האדם. לא את רצון ה', את רצון האדם. כדי לעשות את זה, האדם יצר לעצמו עולם עם עשרת הדברות משלו. וכל עשרת הדברות שלו זה מתחיל עם ''אני צריך'', ''אני חייב'', או ''אני רוצה''.
זה הכל מסתובב מסביב לאדם עצמו. ויש בין האנשים האלה, שרק חיים בשביל ליהנות ולמלאות את התשוקות שלהם. ויש אנשים יותר עדינים כביכול שרוצים גם רוחניות. והרוחניות הזאת, זה לא הקב"ה שהם רוצים - זה עבודה זרה שהם רוצים.
פעם חשבתם על אלה במצרים שלא יצאו? איך זה יכול להיות שהיו כל כך דבוקים לעבודה זרה של מצרים - אפילו ששמרו על שמותם ושפתם ולבושם? זאת אומרת שהיו דתיים, אבל התכופפו לאליל!
המשך
איך זה יכול להיות שעם כל הניסים לא רצו לצאת ממצרים? כי באמת לא רצו לעזוב את העבודה זרה שלהם. [גם היום] יש אנשים שיאמרו שהאליל שלהם (הגשמיות) יביא את הישועה וכל הדברים הנעימים - אבל האליל [ראה במסגרת] רוצה דווקא את כל הדברים שהם הפך התורה.
והם בונים עולם של שקר. בונים עולם ששחור זה לבן, עולם הפוך מהאמת, מבוסס על השקר של הגוף [הגשמיות]. על השקר של הגוף - לא על האמת של הנשמה [זה מבואר היטב בספר דרך ה' (חלק א פ''ד), ע''ש גילויים נוראים המאירים עינים מחשכת הגשמיות השולטת בימינו].
היום המנהיגים אומרים יש "דמוקרטיה". זה אומר, שכל אדם חופשי לעשות מה שהוא רוצה, כל זמן שהוא לא הורג מישהו או גונב ממישהו, וכיוצא בדברים כאלה.
אבל באמת, ברגע שנותנים לאדם חופש לתת ליצרים שלו לחגוג, אי אפשר למנוע גם גניבה, גם רצח, ועוד הרבה דברים גרועים. ולכן יש גם יהודים טובים שמתלבשים כיהודים - בלב רוצים את הכביכול ''חופש'' הזה, לעשות מה שרוצים, מתי שרוצים. ואלה לא יוכלו לחיות בעולם של אמת.
מה זה עולם של אמת? עולם של אמת זה אך ורק רצון ה'. ואחרי שמשיח בא, זה יהיה עולם בלי יצר הרע, וכל אדם ירצה לעשות רק רצון ה', ושום דבר אחר, שום דבר אחר [''ויעשו כלם אגדה אחת לעשות רצונך בלבב שלם'' (תפילת ימים נוראים) ומבואר בהרחבה ברמב''ן דברים ל, ו].
ולכן, קשה אפילו לדמיין איזה עולם נפלא זה יהיה. ונחיה מהבוקר עד הערב, מהערב עד הבוקר, רק בשביל לעשות רצון ה'. וההנאה תהיה מאד גדולה [''ובכן צדיקים יראו וישמחו וישרים יעלזו וחסידים ברינה יגילו וכל הרשעה כלה כעשן תכלה'' (תפילת ימים נוראים)].
אבל גם זה רק חלק של התהליך שיביא אותנו לשלמות הסופית [ראה במסגרת מעבר לדף], אבל זה רק הלידה. זה רגע הלידה והגאולה זה התינוק. והתינוק עוד יגדל, ויהיו עוד שינויים. אבל זה מדי מסובך לדבר על זה [זה מבואר בדעת תבונות פח-צד ובכללים ראשונים ט]. קודם כל שנגיע לגאולה ושנקבל פניו של משיח צדקנו. אבל לא יהיה פשוט, לא יהיה פשוט בכלל.
ה' שלח לנו נביאים, נביאי אמת, ירמיה, ישעיה, עמוס, וכו', והרבה צדיקים שכתבו את הפרשנות שלהם על מה שהנביאים אמרו. ופלא פלאים, זה הכל קורה במדויק [ראה למשל ספר ''נבואה והשגחה'']. כי ה' שלח אותם להראות לעם ישראל מה עומד להיות, ואיך להבין את זה - ומה לעשות כדי להינצל [ראה במסגרת].
אבל רוב היהודים, ורוב הגוים לא מתיחסים לזה בכלל. מביאים קצת מדבריהם בתור ''קוריוז'', בתור דבר מעניין, אבל ממשיכים אח"כ עם השקר שלהם. ועכשיו כשמתקרבים ללידה, הצירים יהיו הרבה יותר קשים. והיהודים יסבלו, אבל כל העולם יסבול. כל העולם יסבול. אדום יהרס לגמרי, ותהיה פה מלחמה שכולם מכירים כגוג ומגוג.
זה לא פשוט כל המלחמות, וכל הסבל וכל הסכנות כמו נשק גרעיני וכו'. וכל אחד יכול גם לראות שפה בארץ ישראל מחכה לנו מלחמה מאד גדולה ומסוכנת קרוב מאד. זה לא יכול להיות אחרת. לא צריך נבואה בשביל זה, זה פשוט עובדה כבר.
אבל הקב"ה לא צריך פצצה אטומית כדי לחסל ארץ שלמה, הוא יכול רק להזיז כביכול אצבע קטנה והכל נעלם. ואם כתוב שאדום יהרס כליל [עובדיה א, יח], אז זה מה שיקרה. [לפי המלבי''ם ועוד מפרשים אדום זה העולם המערבי וד''ל!]. ואם הוא אומר שהצדיקים שיעשו תשובה יעברו את הצרות הגדולות האלה ויחיו, אז ככה זה יהיה.
אוי, אוי, אוי, אוי, אוי עם ישראל למה אתם-אנחנו כל כך קשי עורף. למה, למה לא מבינים באיזה סכנה עומדים - ושכל זה בא להציל אותנו כדי שנוכל להגיע לשלמות
 
הבריאה. לשלמות הבריאה! מה יותר טוב, להגיע לשלמות או להישאר שבורים ועצובים, שכורים ששוכבים בתוך הקיא שלהם? מה עוד אפשר להגיד מה עוד אפשר לומר. תפתחו את העיניים!
דור כל כך ירוד שלא מחפש את הדרך שה' כתב ברור בכל ספרי הקודש, אלא נזקקים לאוטיסטים מסכנים. כן, זה הדור ש''הנורמאליים'' הרבה מאד מתנהגים כמו אוטיסטים (מנותקים מהאמת). והאוטיסטים עצמם, הם יותר ''נורמאליים'' - כי אנחנו קשורים לאמת. וכשתגיע הגאולה השלימה, הגוף שלנו יתחיל לעבוד והנשמות שלנו תשארנה טהורות. ואז עם כל הצדיקים נעלה להר הבית ונקריב קרבנות.

והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית ה' בראש ההרים ונשא מגבעות ונהרו אליו כל הגוים...וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה  (ישעיה ב)

דברי חיזוק מהרמחל
תוכנית האב של העולם
שיתא [שישה] אלפי שנה הגבילה החכמה העליונה לעבודת בני האדם והשתדלותם על השלימות. ואחר כך יתחדש העולם בצורה אחרת, ראויה למה שיעשה בו אחרי כן, דהיינו ההנאה הנצחית לזוכים לה. וטרם יכלו ו' אלפים אלה הנה צריך שתעמוד האומה הנבחרת במצבה השלם, שיוכלו ליעתק הדברים אחר כך אל הנצחיות.
וזה מה שהובטחנו עליו שיהיה על כל פנים, והאמצעי לזה יהיה אחד מזרע דוד שיבחרהו האדון ב"ה לזה. ויעזרהו שיצליח בו, והוא מלך המשיח. והנה בזמנו ועל ידו יתוקנו ישראל תיקון גדול וכל הבריאה אחריהם. שירבה הטוב בכל הצדדים ויסור הרע לגמרי...
והוא מה שהבטיחו הנביאים (ישעיה יא) לא ירעו ולא ישחיתו בכל הר קדשי וגו'. ולא יהיה סכלות בעולם אלא כל הלבבות יהיו מלאי חכמה ורוח הקדש יהיה שפוך על כל בשר באופן שיזכו לו הכל, בלי קושי כלל. והוא מה שאמר הנביא (יואל ג) אשפוך רוחי על כל בשר וגו'.
והנה ישמחו ויעלצו ברוב הטובה, והם מתדבקים בבורא ית' ועובדים לפניו עבודה שלימה. ועל ידי זה יהיו מתעלים והולכים עילוי על עילוי עד שיגיעו למה שצריך שיגיעו לו לעבור ממנו אל מצב הנצחיות בחידוש העולם.
רמח''ל  מאמר העיקרים ''גאולה''
                     מסר  מגליה:  ''המסרים מן האוטיסטים ופגועי המוח מזכירים את תקופת הנביאים
אשר היתרו והיתרו בעם ישראל, ומאחר שמשמים נתנו לעם ישראל המון זמן לחזור בתשובה על פשעיהם ורוע מעלליהם, העם טעו לחשוב שדברי הנביאים הם הבל וריק ואין בכוחם להתגשם.
וכאשר קרו הדברים ביתר שאת, ונחתו על עמינו יסורים קשים, חורבן וגלות, הבינו עם ישראל שכל דברי הנביאים היו אמת. אך הכל היה כבר מאוחר מדי! כי מידת הדין כבר החלה לפעול בעולם מבלי יכולת לסגת. הגזרה אז [כבר] יצאה לפועל!
הסתיימו ההתראות הרבות, הגיעה לקיצה כל תקופת ההמתנה הארוכה אשר קיבלו עם ישראל.
ונותר היה רק לבכות על עם ישראל בשמים ובארץ. יש קצת דמיון למסרים שלנו, פגועי המח:
בקרוב כאשר יראו שהכל קורה - והלוואי שלא - אזי יוותר לנו רק לבכות ולבכות ולהתפלל לאבינו שבשמים שירחם עלינו, ולשוב עד השם, כדי להפסיק את הפורענויות הקשות המתרגשות לבוא עלינו''.                    נא לשמור על קדושת הגליון!
''עגל הזהב'' -  העבודה זרה של הדור
והוא עיקר עצת היצר הרע היום, והנושא המרכזי במסרים של האוטיסטים:
 ■''עגל הזהב זה שאנחנו אוהבים את העולם הזה! ואפילו שאנחנו מתפללים, אנחנו לומדים וכו' וכו', הכל לא כמו שהיה פעם. כי עכשיו באמת אנחנו רוצים את 'העולם הזה', והלב שלנו בעיקר בעולם הזה - ולא בעיקר עם הקב''ה''.
 ■''שומרים מצוות בעיקר מתוך שגרה, ולא מתוך פנימיות הלב. מתפללים בלי לעשות קשר עם הקב''ה, וגם לומדים תורה בלי הקדוש ברוך הוא!''.   
 ■''עגל הזהב מביא לפירוק גמור של כל דבר שיש בו שייכות לקדושה! חיים עם עגל הזהב זה פירוק של כל דבר קדוש -  בגלל שזה קשר רק עם העולם הגשמי''.
 ■''עגל הזהב: גשמיות. התעסקות עם בגדים, בתים, רהיטים, וכו', התעסקות יתר עם פאות, אפילו מטפחות. אפילו החרדים ביותר מתעסקים הרבה עם העניבות שלהם, הכובעים שלהם וכו'. הריצה אחרי כסף, הריצה אחרי כבוד וכו'''. 
 ■"העולם הזה ['עגל הזהב'] דוחק את רגלי 'המקום' טיפין טיפין בכל תחומי החיים, אפילו בעולם הישיבות, בכוללים, בשולחן של הרבי''.
 ■''עגל הזהב זה המקור של רוב אם לא כל הבעיות שלנו, ומאז שהיהודים עשו את עגל הזהב, עם ישראל סובל. נכון שהעגל נהרס במדבר, אבל הוא נכנס ללב שלנו ולא נמחק, ועכשיו [זמן] התיקון: למחוק את עגל הזהב מהלב''.
 ■''צריכים להפוך את החיים שלנו, כי היום הדתיים החרדים והחילונים יש להם דבר אחד משותף: כולנו אוהבים גשמיות, אוהבים את העולם הזה''.   
 ■''השמחה הגדולה ביותר שקיימת, זה להתקרב להקב''ה. לבטוח בו, לאהוב אותו, להתגעגע אליו. זו השמחה האמיתית: להיות קרוב, קרוב, קרוב, מה שיותר קרוב, להקב''ה  [כמבואר בהרחבה  במסילת ישרים פרק א].
יש צדיקים שמורידים את העולם הזה ועולים מעלה מעלה, קרוב מאד להקב''ה. אבל אדם שהוא מלא גשמיות [''עגל הזהב''] לא יכול להתקרב להקב''ה, כי הגשמיות זה מחיצה בין האדם לבין בוראו.
אין שמחה יותר גדולה, אין דבר יותר טוב מהקירבה להקב"ה''. 
''נפש הרשע אשר כל תאוותה לחפצי הגוף בחייו, ונפרדת תאוותה מעבודת הבורא - ונבדלת משרשיה - תרד במותו למטה לארץ, אל מקום תאותה... אבל יעלוה למרום לדין ולמשפט, ולראות איך החליפה מרום בשאול.''
  רבינו יונה ז''ל   שערי תשובה  ש''ב י"ח
אתרים בנושא המסרים  על המצב-  emet8  , tmunat-mazav

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

מותר לך ומצווה להעתיק ולפרסם לזיכוי הרבים בכל מקום אפשרי.
בתנאי שעושים קישור לאתר  הזה- מהיכן שאתה מעתיק את המאמר הזה.
 ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום המיוחד שלנו
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

 

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

יצא לאור הספר "על כל שאלה תשובה - הספר המקיף לשאלות ותשובות ביהדות , רוחניות ומשמעות החיים.
לפרטים נוספים כנסו עכשיו לחנות ספרי קודש - על כל שאלה תשובה
ספר לכל שאלה תשובהספר לכל שאלה תשובה

מחיר לפני הנחה: 55.00 ש"ח
המחיר שלנו: 38.00 ש"ח
הרווח שלך: 17.00 ש"ח (31%)

למידע נוסף...

 

להלן השאלות אחרונות:
מדוע חכמים הוסיפו מצוות הרי כתוב בתורה: "לא תוסיפו ולא תגרעו"?
שאל את הרב - למה לשאול רב? למה בכל דבר אתם שואלים רבנים? האם אתם לא יכולים להחליט לבד?
מחלוקות הדתיים -שאלה: אני לא מקיים מצוות בגלל שיש מחלוקות בין הזרמים אז איך אידע מה אמת?
למה תורה שבעל פה?
מדוע חייב להיות שקיבלנו תורה שבעל פה יחד עם התורה שבכתב?
איך התחילו המחלוקות?
איך בכלל התחילו לחלוק אחד על השני בענייני התורה?
מחלוקות בחז"ל
איך יתכן שני דעות סותרות, שניהן אמת, ואיך לנהוג למעשה?
זרמים ביהדות
למה יש זרמים שונים ביהדות? הרי התורה היא אחת, אז למה יש זרמים שונים- חסידים, ליטאים, ש"ס, חב"ד, ברסלב, מזרחי.
זרם הכי טוב?
למה כל זרם ביהדות חושב שהוא הכי טוב והכי הנכון?
למה רבנים חולקים?
למה יש מחלוקות ביהדות? אם כל זרם הוא טוב אז למה הרבנים חולקים אחד על השני, למה יש רב שיצא כנגד רב אחד או כנגד זרם אחר? הרי כולם טובים?
למה יש מחלוקות?
 למה השם עשה בכלל שתהיה מחלוקת בעולם? היה עדיף שיהיה הכל ברור וכך נוכל לבחור בטוב?
תורה שבעל פה
מהי תורה שבעל פה? למה צריך אותה? מה קיבל משה מסיני?  ומה מכילה התורה שבעל פה? מה היחס בין התורה שבכתב לתורה שבעל פה?
אמונה "פסיכולוגית" שאלה : המצאתם את הדת ואת אלוקים כי היה קשה לכם בלי האמונה, עם האמונה אתם מרגישים רגועים וחיים חיי שלווה, ובנוסף אתם חוששים שמא לא יהיה לכם המשך לאחר החיים ולכן החלטתם להמציא את אלוקים?
למה טוב לחפש משמעות שאלה: האם זה טוב לחפש משמעות בחיים? אולי כדאי להתעלם מהרצון לחיפוש הזה? לתשובה
 

לעמוד רשימת השאלות
לפרק ראשון
למה חשוב לדעת
לפרק שני:
אלוקים ואנחנו
לפרק שלישי:
משמעות החיים
לפרק רביעי: אמיתות התורה
לפרק חמישי: החרדים והמדינה.
ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות