יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 כן, זה אני, עבדכם הנאמן העומד מאחורי אתר זה, למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה, ממני שמעון כהן 
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום המאוחד שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי | אימייל  | חיפוש באתר
  

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

קורסים ביהדות
טיפים חינם בנושא מעניינים: זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

קבל ספר חינם "התזונה הטבעית לרמב"ם" הירשם לקורס בריאות חינם  וקבל ספר

סינון אתרים
כולם עוברים לאינטרנט רימון - הצל את משפחתך!

חנות יהדות קבלה
5 ש"ח לדיסק או לחוברת!

  40 דיסקים
ביהדות וקבלה

רק
59 ש"ח
דמי משלוח חינם!!

 

המשך 7 מי נגד מי?
החילוני שואל החרדי עונה


9. החרדים גם לא נהנים באותה מידה מתקציבי החינוך של המדינה כמו הציבור הכללי וגם כאן ניכר הקיפוח לרעה של הציבור החרדי למשל: שיעור התלמידים החרדים מכלל התלמידים במערכת החינוך היסודי היהודי הוא 20 אחוז, כלומר אחד מחמישה. חלקם בתקציב החינוך עומד על כ- 5% בלבד מכלל התקציב (מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד החינוך, "הארץ", 15.4.2001).

תקציב ההשכלה הגבוהה (פחות מעשרה מוסדות) הוא יותר מ - 5 מיליארד ₪. תקציב הישיבות והכוללים המשרתות תלמידים מגיל 18 הוא כ- 700 מיליון ₪.

כשמשווים עלות לתלמיד ישיבה אחד – נמצא שההשקעה השנתית בסטודנט יחיד היא פי ארבעה מההשקעה בתלמיד ישיבה.

10. החברה החרדית, למרות הגדרתה כחיה מתחת לקו העוני, אינה רואה עצמה כך. קו העוני נקבע על פי סל הצריכה, ולפיו מחליטים על גובה הקו הזה. סל הצריכה מורכב ממוצרי הצריכה ושאר ההוצאות הממוצעות של משפחה ישראלית ממוצעת. בסל הצריכה, כלולים מכשירי וידיאו וטלביזיה, קולנוע והצגות, ארוחות במסעדות, טיולים בחו"ל ושאר הבילויים של האזרח הישראלי הממוצע.

סל הצריכה של החרדי מורכב בעיקר ממוצרי היסוד ועוד הוצאות הכרחיות. הציבור החרדי חי בצניעות, צורך הרבה מוצרים "כחול-לבן" , כמו מזון וביגוד, וממעט בצריכת מוצרי-מותרות מיובאים, ובכך הוא גורם להפחתת הגירעון התקציבי של המדינה. ואני לא מדבר: על התרומה הרוחנית, המקורית, התרומה להמשך הקיום שלנו כעם וכחברה, ששם התרומה איננה ניתנת למדידה.

גם אותו חלק מהציבור החרדי שאינו שייך למעגל העבודה, אינו מתנהג כחברת עוני כפי שבדרך כלל מתנהגת חברת עוני, ואין אצלם את התופעות השליליות של חברת עוני.

11. כמובן, אי אפשר להתעלם מן העובדה כי לימוד תורה בחברה החרדית מהווה ערך ראשון במעלה ואברכים לומדים במסירות נפש תוך קושי כלכלי והסתפקות במועט. (מלגה שבין 1500 ₪ ל- 1800 ₪ לחודש (שמתוכה רק 300 ₪ בלבד, מהמדינה)

עד כאן לקט מהערותיהם של צוות מנוף על סוקר אחד, מומי דהאן שהפוליטיקאים הזכירו את מחקרו ,שבגלל חוסר היכרותו את המגזר החרדי נגרם עיוות בסקר וכמובן אחריו נמשכו כל הסומכים על הסקר שלו.

 

ואם יעניין אותך חישוב מפורט המראה את הבלוף בטענה שכאילו החרדים מקבלים מתקציב המדינה יותר ממה שמגיע להם לפי חלקם באוכלוסיה ולפי המיסים שהם משלמים, תוכל  לשמוע את קלטת מספר 164 של הרב מרדכי נויגרשל, שבו הוא חישב במפורט את ספרי התקציב והראה שהחרדים מקבלים פחות ב- 100 מיליון ₪ מהמגיע להם, החשבון נערך מעל גלי האתר ברדיו עם עשרות אלפי מאזינים, והקלטת עצמה הופצה בעותקים רבים ונשמעה על ידי רבים, כולל אנשי מקצוע והוא מעיד שהוא לא שמע השגות או הכחשות לנאמר.

 

אם אתה גם רוצה לשמוע אתה יכול להזמין את הקלטת אשר שמה: "על השחיטה, ועל הסחיטה"  מספר 164 (מ"יהדות מזווית שונה", טלפון בסוף החוברת)

 

רוני: אז למה המידע שמגיע אלי מהתקשורת נותן לי להרגיש לא כך, אני מרגיש כאילו החרדים לוקחים ממני ומאחרים את כספינו?

 

משה: מה שנוגע לתקשורת וכוונותיה אסביר לך בהמשך שיחתנו את מניעיה להשמצת החרדים, אבל אם קשה לך להשתחרר מההרגשה שהחרדים לוקחים ממך את כספך, אז תחזור טוב על מה שדיברנו היום ובנוסף תוכל לעיין בפרט הבא:

כמה דולרים הנקראים מענקים מדינת ישראל "סוחטת" מארה"ב בכל שנה? אה, סליחה כמה דולרים ישראל מקבלת מענקים מארה"ב בכל שנה?

 

רוני: נדמה לי בסביבות 4 מיליארד דולר בשנה.

 

משה: ובכן הציבור הדתי והחרדי הוא 25% מאזרחי המדינה אז אם תחשב את כל מה שמקבלים הישיבות והכוללים ומשרד הדתות וכל משרד אחר שקשור לדת לא תגיע לרבע (25%) מהסכום של ה- 4 מיליארד דולר.

אז מה שיש לך הוא רק להפנים ולהרגיש שלא לוקחים לך אפילו שקל אחד אלא שהם מקבלים מה"דוד מאמריקה" את הסכום המגיע להם יחסית לחלקם באוכלוסיה.

 

רוני: תשמע אני שומע כמה פעמים בתקשורת הצעה שאולי כדאי להפריד את הדת מהמדינה?

 

משה: באמת ישנו יתרון לכך שהדת תהיה מופרדת מהמדינה וכך ימנעו השפלות וביזוי הדת.

אך אם מדינת ישראל תיהפך למדינה ללא דת, אז מה ההבדל בין הארץ לבין כל מדינה אחרת בעולם? למה שיהודים יעלו לארץ? למה שיהודים יתרמו למדינה? הרי גם בחו"ל יש להם מדינות דמוקרטיות ויש להם את התנאים הגשמיים כמו בארץ ואפילו יותר טוב מהארץ. המדינה היא גם של הדתיים וזכותם לבקש מינימאליות של צביון יהודי במדינה. (וכפי שהוסבר ויוסבר שמירת הצביון היהודי במדינה היא טובה גם לחילונים וגם למדינה)

בעיה נוספת היא שזה יגרום להכפלת והשלשת עלות שרותי הדת כיוון שהם לא יהיו מסובסדים בחלקם על ידי המדינה וזה כולל מה שרוב הציבור מעוניין שיהיו שרותי דת כמו מכירת חמץ, מקוואות, רבני ערים ושכונות.

הפרדת הדת מהמדינה תפגע קשות בציבור שמשלם למדינה כסף לקבל שירותים וזכותו של כל אזרח בארץ  לקבל שרותי דת ואם עד היום היו פה ושם טענות על גבית כספים מסוימת בקבלת שרותי דת, אז העלויות יוכפלו וימנעו מאזרחים רבים לקבל שירותים להם הם זקוקים וזה כולל גם יהודים מסורתיים ואנשים לא דתיים שמעוניינים להשתמש בשרותי דת, הטענה הבסיסית בעד הפרדת הדת מהמדינה היא שהדתיים הם מיעוט והצרכים של החילונים לשירותי דת הם אפסיים. טענה זו שגויה כיוון שלבשר כשר למשל, זקוקים כ-80% - 90% מתושבי המדינה, לבתי כנסת זקוקים כ- 80% בתדירויות שונות, ולסידור חופה וקידושין נזקקים רוב אזרחי המדינה[1].

ויש לי הצעה אחרת:

אולי גם נפריד את התרבות החילונית מהמדינה וכל אחד שמחפש תרבות חילונית ישלם עליה ממיטב כספו, מדוע צריך לממן במאות מיליונים  את אגודות ספורט ולסבסד כל כרטיס של הקאמרי והבימה. לא מזמן קראתי שהתקציב המדינה לתיאטרונים ולמוזיאונים הוא 480 מיליון ₪ לשנה!

(לדאבון הלב, יותר ויותר הצגות משמיצות את הציבור החרדי והן אנטישמיות, וכאן נעשה אותו עוול כמו ברשות השידור שהרי הכסף הוא כסף מהציבור שכולל את ציבור שומרי המצוות שנאלץ לממן מכספו את משכורותיהם של אלה שישמיצו אותו. עד מתי ימשך העוול הזה?

מי שרוצה להשמיץ שישמיץ אבל למה בכסף של המדינה שממומן גם על ידי הציבור המושמץ?)

התקשורת ושאר שונאי הדת מנסים לקדם את הפרדת הדת מהמדינה בטענה שהערבוב בין דת למדינה יוצר השפלה לדת (ולא מעט בגללם...) הטענה שלהם שהערבוב יוצר השפלה לדת היא נכונה אבל האמת שהם כלל לא דואגים לדת אלא מעוניינים שיהיה כמה שפחות דת במדינה.

אפשר להפריד את הדת מהמדינה בתנאי שיפרידו את התרבות החילונית מהמדינה אם רוצים לקדם תרבות חילונית על חשבון כספי המיסים אז שיהיו שוויוניים ויקדמו את התרבות היהודית המקורית וזה בנוסף לכך שתפקידה של המדינה בתור מדינה יהודית לתת שירותי דת, שהרי היא מדינה יהודית. ---

התרבות היהודית ושרותי הדת הם לא פחות ואפילו יותר חשובות וחיוניות ובנוסף לכך הן שומרות על זהותנו כיהודים, שלא כמו התרבות המיובאת שלא מוסיפה לזהותנו היהודית וגורמת ליבוא של רעיונות זרים ולחיקוי תרבויות זרות מהמכנה המשותף הנמוך של האדם.

לכן אין מה להתלהב מהטוב לב של התקשורת ודברניה שהם כאילו בעד הדת ולכן הם רוצים להפריד אותה מהמדינה. שיחפשו להם אנשים תמימים במקום אחר.

 

רוני: למה אתה נראה לי כל כך כועס על התקשורת והפוליטיקאים האם זה בגלל שהם נגד הדתיים ?

 

משה: אני לא כועס, אני כואב, יש לי כאב עמוק על מה שעושים לעם שלנו, על זה שמעודדים פילוג בעם, כואב לי על הדרדור הרוחני שהביאו את העם שלי את העם שלך, שלנו, וזה לא קבוצה גדולה זה סך הכול קומץ של אנשים שהשתלטו על התקשורת ועל מקורות המידע של המדינה ומשתמשים בכספי הציבור על מנת להחדיר את השקפותיהם האנטי דתיות ובגלל שבידם נמצא המיקרופון של המדינה הם סוחפים איתם את הציבור התמים ( ונותנים לו לחשוב שהוא לא תמים) ונותנים לו לחשוב שהרבה חושבים כמוהם וכך הם מפלגים את העם.

עד היום היה יותר קשה להחדיר את השנאה לדת כי להורים היה ידע וחיבה מסוימת ליהדות אבל הנוער שגודל היום לא טעם חווית יהדות, והציבור הכללי, גם הוא מרוחק ממקורות המידע האמיתיים של היהדות, ואז מוצגת לו תמונה מסולפת ומעוותת על יהדות והדתיים ואז קל יותר לציבור לקבל את ההתקפות על הדת והדתיים.

ההיסטוריה חוזרת בגדול, תמיד היו יהודים ''יעני'' מתקדמים ש''דאגו'' לעם ישראל וניסו בכל דרך לנשל אותו ממסורת אבותיו, והם פעלו בשיטות דומות מאוד להיום על ידי הכפשת הדת והדתיים, רדיפת והכפשת הרבנים, עקירת החינוך היהודי ולימוד מסולף של הדת היהודית והדגשת והחדרת התרבות הגויית השלטת, באותה תקופה. היום התרבות הגויית חודרת לכל בית על ידי הטלוויזיה, העיתונים ,והכבלים. וכך גרמו לדרדור העם מבחינה רוחנית ולנשואי תערובת ולדילול ודלדול העם היהודי , עד שהשם לטובת העם הפסיק את ה''חגיגות'' האלה עד ידי עונש כואב לטובת שמירת העם היהודי.

זה קרה ביוון המתייוונים שלחמו בדת היהודית ובחכמי ישראל וניסו לעזור לגויים שונאי ישראל למחוק את הדת היהודית, זה קרה בבית המקדש הראשון וזה קרה בבית המקדש השני , זה קרה גם בעבר הלא רחוק ברוסיה , אירופה וגרמניה על ידי ה''משכילים''.

כמובן שלא נשאר שום זכר מאותם אלה ש"דאגו" לעם ישראל על ידי שניסו להרחיקו ממורשת אבותיו אותו ולהשליט עליו את התרבות הגויית השלטת באותה תקופה.

אותם מתייוונים או "משכילים" נעלמו באבק ההיסטוריה יחד עם אותם תמימים שהם הצליחו להטעות וגם נאבדו לעם ישראל, אותו ציבור יהודי שחי היום הם שרידים של אותם שלחמו כנגד אותם מבוללי ישראל, היהודים של היום הם צאצאים של היהודי עם הגאווה היהודית שלא נכנע לברק החיצוני של התרבות הגויית, כל יהודי בין אם הוא דתי או חילוני הוא צאצא של גיבורי רוח אלו, וכיום ההיסטוריה חוזרת ורוב העם עדיין לא למד את הלקח (למרות שמלמדים ולומדים היסטוריה...)

כל מי שלמד היסטוריה יוכל לראות כמה התהליך הזה חוזר על עצמו, ואיך שחלקי עם ישראל נקרעים מעל העם ונעלמים בתוך העמים האחרים לנצח.

מי אחראי לכך אם לא איבוד הזהות היהודית? ומי מנסה בכל דרך לאבד ולטשטש לנו את התרבות היהודית המקורית שלנו, אתה כבר יודע את התשובה...

אבל מה שכואב יותר זה שבמזרח אירופה, וגרמניה זה היה דרדור של היהודים לא בפלטרין של מלך דהיינו לא בארמון של המלך המלכים הקב"ה,  דהיינו בארץ ישראל אלא בחו''ל , הבעיה שכיום עושים לנו את הרצח הרוחני של העם היהודי כאן בארץ ישראל בארמון של מלך מלכי המלכים בעיר של בית המקדש, איפה שהקדושה הכי גדולה בעולם היתה.

דרדור כזה מביא מכה יותר כואבת ומביא גלות וחורבן יותר גדול ואם העם היהודי לא יתעורר מבעוד מועד  וינער מעליו את השפעתם של מסלפי ורוצחי המסורת היהודית אי אפשר לדעת לאן זה יגיע.
כי ההסטוריה הראתה שכל פעם כשיהודי שכח את יהדותו ועם ישראל התכחש לעברו אז משמים עוררו עלינו תרות שונות ואויבים שונים להזכיר לנו את עובדת היותינו יהודים, ותפקידנו האלוקי.

 

התקשורת

רוני: תשמע, אתה מחדש לי הרבה דברים, מדוע אינני שומע את ההסברים האלו מהנציגים והפוליטיקאים שלכם?

 

משה: מדוע לא שומעים אותם? כי לא נותנים לעם ישראל לשמוע, כל תחנה המנסה לשדר יהדות, ולהסביר את עמדת הדת והדתיים נרדפת על ידי שלטונות החוק סותמי הפיות.

אגיד לך באופן חד וברור, המזיקים הגדולים ביותר שהיו לעם ישראל ב- 50 השנים האחרונות הם קבוצת הגברתנים ששדדה את המיקרופון הציבורי והשתלטה על מקורות המידע של המדינה וכמובן הכול בגיבוי החוק והפוליטיקאים ששותפים לאותה השתלטות. (שמור לי ואשמור לך...)

רוני: אתה אומר דברים חמורים.

 

משה: אוסיף עוד שהדרדור הכלכלי, המוסרי והלאומי בקיטוב העם שהולך וגודל מיום ליום לא היה נראה כמו שהוא עכשיו אילולא התקשורת ואני אשתדל להוכיח את זה במסגרת המצומצמת של הדו שיח.

 

רוני: אמנם, אני יודע שהם מידי פעם נוטים מהמידה ומלכלכים על הדתיים אבל אני לא חושב שהם עד כדי כך, נראה לי שאתה אומר זאת כיוון שהם מגלים את קלונכם ברבים ומונעים מכם לעשות ככל העולה על רוחכם.

 

משה: אני אומר את זה כי זו האמת, ואחרי שאוכיח לך, אני חושב שגם לך תהיה האפשרות להסכים איתי. כרגע, נראה לך שהם מעט נגד הדתיים כיוון שהם לא כל הזמן "מלכלכים" על הדתיים רק ''מידי פעם'' אבל דע לך, שהם הרבה יותר נגד הדתיים, יותר ממה שאתה מעלה על הדעת וזה שהם לא כל היום מדברים נגד הדתיים רק מכיוון שכך הכל יהיה שקוף ויבינו את מגמתם.

זה כמו סוכרייה עם רעל, אם תשים את הרעל בכל הסוכרייה היא לא תהיה טעימה אבל אם תוסיף סוכר ומעט רעל אז הלקוח התמים לא ירגיש בכך, יאכל את הסוכרייה ויורעל.

תראה כמה צעירים מחפשים את עצמם ומסתובבים בכל העולם, למה מה חסר בזהות היהודית המקורית שלהם? אלא מה, הרעילו אותם כנגד הדת המקורית שלהם.

הרבה מהשיטות שהם פועלים בהן, אינן שונות בהרבה משיטות אנטישמיות מהתקופות האפלות ביותר שידע עם ישראל (אמנם אז היו הגויים רודפים את היהודים אך לצערנו כיום, יהודים רודפים יהודים).

האם חשבת שכשהגויים רצו להכפיש את היהודים הם פעלו רק בשיטות שכנוע ישירות?

הם פעלו גם בשיטות עקיפות שמרדימות את חוש הביקורת של המון העם וכך יכלו לעורר אנטישמיות ושנאה כלפי היהודים.

כיום השיטות אינן שונות בהרבה, רק משתמשים בהם כנגד החרדים והדת.

 

רוני: מדוע לדעתך הם עושים זאת? מדוע עליהם לרדוף את החרדים, אמרתי כבר שנכון שהם לפעמים נוטים מהמידה ומלכלכים קצת יותר על הדתיים אבל בסך הכול אין אדם מושלם וגם אנשי תקשורת אינם מושלמים.

 

משה: יש כמה סיבות לרדיפת החרדים בתקשורת.

סיבה ראשונה היא:

הסיבה ה''תמימה''- שזה שנאת הזר והשונה, חיי החרדים שונים מחיי החילונים, גם השקפתם ודרך חייהם שונה וממילא איש תקשורת חילוני מפרש את ההתנהגות השונה שלהם בצורה מעוותת מהאמת כיוון שכך חינכו אותו, ועולם המושגים שלו על היהדות מעוות ודל מאד.

יש כל מיני סטיגמות שנפוצות על הדת והדתיים וממילא כל מעשה מתפרש על פי עולם המושגים הדל של אותו איש תקשורת. דמיין לעצמך אדם קמצן שקשה לו להוציא שקל אחד לעזרה לזולת ופתאום הוא רואה אדם אחר שנתן 100 ₪ לצדקה, הוא בודאי יפרש לעצמו ולאחרים שהתורם נתן את זה ממניעים אינטרסנטיים ולא טהורים, כך גם העיתונאי שעולם המושגים שלו על היהדות הוא נמוך ולא חיובי, יפרש כל מעשה גם את המעשים הטובים ביותר בתור פעולה אינטרסנטית ושלילית.

 

גם בהיסטוריה העולמית היו עמים שבגלל שלא הבינו את היהדות לא הבינו את מעשהו של היהודי, הם צחקו עליו שהוא נח יום אחד בשבוע ואמרו שהוא עצלן ולכן הוא ''המציא'' שבתות וחגים.

במשך הזמן, ברוב העולם נהיה חוק מנוחה של יום אחד בשבוע, העמים פשוט  העתיקו את יום המנוחה הזה, חלק ליום שישי וחלק ליום ראשון.

ויותר מכך, היום מבינים שעבודה ללא הפסקה ומנוחה, גורמת לירידה בפריון הייצור. (כמובן שיש טעמים רבים לחשיבות שמירת שבת אבל אחד מהיתרונות הרבים של השבת היא זה המנוחה החשובה לכל אדם באשר הוא)

 

גם ברית מילה היתה מוקד לזלזול עד שהתגלה שהיא גם מונעת מחלות עור וזיהומים ועוד בנוסף למעלה הרוחנית שיש במצווה זו עד שעשרות אלפי אמריקאים ואנגלים גויים מלים את עצמם.

גם שוק האוכל הכשר פורח בארה''ב והרבה לא יהודים מעדיפים אוכל כשר בגלל הנקיות שלו.

 

אלו הן מספר דוגמאות של מצוות שעם ישראל קיים מאז ומעולם עוד לפני שהעולם המודרני ידע מהי המעלה שלהם.

הרואה את היהודים מקיימי המצוות מן הצד יפרש את מעשיהם אותם כאיש פולחן חשוך וממילא כל מעשה שלו יפורש באותו מבט של חשכות ופרימיטיביות.

וכמו שציינתי שזה נובע מיידע דל ביהדות וכל מעשה של חרדי מיד מצטרף לבנין הסטריאוטיפ הפורח באוויר של אותו עיתונאי שהתנתק או נותק מעברו ומורשתו שמעביר את תחושותיו וחוסר הבנתו לקוראים שגם עולם המושגים שלהם ביהדות לא תמיד גדול משלו...

עד כאן הסיבה ה''תמימה''

ויש סיבה שנייה של רדיפת החרדים בתקשורת:

לפני שאומר אותה אשאל אותך רוני, כידוע כל בעל עסק מעוניין להגדיל את רווחיו על ידי הגדלת מספר הלקוחות שלו, זהו חלק ממטרותיו של כל מנהל שיווק בכל מפעל, נכון או לא נכון?

 

רוני: נכון.

 

משה: מה יעשה מנהל מפעל לסיגריות, שמגלה שיש אגודת "אל סם" שלא רק שאנשיה לא צורכים את הסיגריות שהוא מייצר, אלא גם מפרסמת ברבים את תוצאות המחקרים המוכיחים על האסון שממיטים הסיגריות, ושהם גומות למוות של אותם  האנשים המעשנים אותם והם גם מציעים תחליפים יותר בריאים במקום עישון הסיגריות הממכר וההרסני.

עקב פעילותה של חברת "אל סם" הפסיקו הרבה לקוחות לרכוש סיגריות ועברו לתחליפים יותר בריאים.

מה לדעתך בעל מפעל הסיגריות צריך לעשות?

 

רוני: אם הוא אדם ישר הוא יבדוק את המחקרים ובמידה שהם נכונים  ומוכח מהם שסיגריות מזיקות מאוד, הוא יסגור את המפעל או יתחיל לייצר מוצרים בריאים.

 

משה: ואם הוא לא ישר ומעוניין רק בטובתו האישית?

 

רוני:  אז הוא ינסה בכל דרך להכפיש את האגודה וחבריה ולהפחית מ''אמיתות מחקריה'' בכל דרך שכנוע אפשרית גם ישירה וגם עקיפה וגם שקרית, העיקר שלא יעזבו אותו לקוחותיו. והוא גם יפרסם בעיתונים כל טעות קטנה שלהם ושמניעיהם לא טהורים ושהמחקרים שלהם מפוברקים ושראשי אגודת ''אל-סם'' הם שרלטנים שדואגים לעצמם וכו'.

השיטה הזאת של הכפשת אגודת ''אל סם'' היא פיקוח נפש למעל הסיגריות כי אם האמת תתפרסם, הוא יאלץ לסגור את המפעל.

משה: יפה אמרת רוני, אז דע לך שאנשי התקשורת יותר גרועים מאותו מנהל מפעל הסיגריות, כי הוא  מייצר סיגריות המקצרות חיים מבלי להזיק לנפש המעשן, אבל אנשי התקשורת מזיקים לגוף ולנפש של השומעים והרואים אותם, אמרתי לך כבר שלדרדור המוסרי, הכלכלי והרוחני שחל בחמישים השנים האחרונות בעם ישראל, אחראים במידה רבה אנשי התקשורת שלא בוחלים בשום דרך על מנת להגביר את זמן וכמות הצופים.

ואסביר לך, תאמר לי רוני, מאיפה לומדים צעירים להיות אלימים או לרצוח? מהאבא שלהם? מהאמא?

מאיפה לומדים צעירים לגנוב, לשדוד, לאנוס? האם למדו זאת מעצמם?

אתה יכול לנחש לבד מהיכן למדו- מהתקשורת מהסרטים וכו'

וכן מהדרדור הכלכלי – כמה פעמים אנשים צורכים מוצרים שהם בכלל לא צריכים והמוצרים נשארים בבית כאבן שאין לה הופכין? התקשורת מעודדת צריכה לא נצרכת.

וגם הדרדור הרוחני וכל הזימה והבגידות שמופיעים בתקשורת, האם אינם משפיעים על נפש הרואה אותם? כל הרציחות והשודים מורידות את סף הגועל והדחייה ממעשים כאלה וגורמת לחיקויים על ידי הצופים.

האם איכפת לאנשי התקשורת מדרדור זה? לא.

איך אמר פעם סופר בירחון של האגודה האמריקאית לרפואה[2]: "תעשיית הטלוויזיה היא לא עסק של מכירת תוכניות טלוויזיה לצופים, אלא זה עסק של מכירת הצופים לפירסומאים, עניינים של "איכות" ו"אחריות חברתית" הם לגמרי שוליים בשוק תחרותי של רדיפה אחרי מירב הצופים"

ואם נבדוק מי לא צורך את ''מרכולתם'' של אנשי התקשורת?

כמובן ''החרדים'' ומי מתרחק ומודיע לרבים את הנזק והדרדור שבתקשורת החילונית כמובן, החרדים.

אז כמובן אם הם היו ישרים כמו שאמרת, הם היו סוגרים את המפעל או לפחות עושים תקשורת חיובית אבל הם לא כך, אז מה יותר טבעי מלהכפיש את החרדים שלא צורכים את מרכולתם ומעודדים אחרים להימנע מצריכת תקשורת מזיקה ומדרדרת שהרי אנשי התקשורת לא רוצים לסגור את המפעל.

מה יותר טבעי מאשר להכפיש את הדת שמתנגדת לכל הסחי והמאוס שהם משדרים בתחום הבידור הזול, מה יותר טבעי מלהציג את הדת והדתיים כדבר פרימיטיבי כדי שאנשים שלא יודעים את האמת שגם לא ידעו אותה, וימשיכו לצרוך את מרכולתם.
לא איכפת להם מהנזק ללקוחותיהם העיקר עבורם הוא העובדה שיש צופים, יש פרסומות והכסף זורם אליהם והמכונה המשומנת עובדת.

מי שיעיז לפגוע במכונה המשומנת אנחנו נדרוס אותו בכלי הנשק שוטפי המוח שבידינו ונדאג להכפיש אותו ואת מה שהוא מייצג.

 

בנוסף אותם העיתונאים יודעים במודע או בתת מודע שבאם הדת היהודית היא אמיתית ומוכחת אז הם חיים בשקר, אז הם בזבזו את חייהם לריק וללא מטרה נכונה, אז על מנת לא להזדקק לשינוי בדרך חייהם המוטעית וכן עקב חששם מאורח חיים דתי הם מנסים בכל דרך להשקיט את מצפונם של עצמם ושל קוראיהם וצופיהם שאין להם מה לדאוג הדתיים לא יותר טובים ומוסריים ואמיתיים מאיתנו... ולכן הם מוכנים לסלף עובדות ולהגזים בטענות ולשטוף את מוחותיהם של קוראיהם, מכל עכבר לעשות הר, ולהבליט כל שמץ פסול הנמצא בדתיים מעבר לכל פרופורציה כאילו אין יותר בעיות במדינת ישראל מלבד הדתיים.

להלן אביא לך כמה דוגמאות המוכיחות את רדיפת החרדים, לפני כן רק אספר לך שהתדמית של הציבור החילוני על החרדים לא נוצרת ברובה על ידי קשר אישי עם החרדים אלא דרך התקשורת שמעצבת לצופים את הדיעה על החרדים כמו שהיא רוצה.
בסקר שנערך עבור אגודת
"מנוף" נמצא:
 
שכ- 78% מהחילונים, מקור המידע שלהם על החרדים הוא על-ידי כלי התקשורת השונים,
 
על-פי החלוקה שלהלן:
 38% -
טלוויזיה
 20% -
עיתונים
 9% -
רדיו
 11% -
קריאה בספרות אחרת
                
 
ורק 22% מהנותרים מקור המידע שלו על החרדים הוא מהיכרות אישית.
  
 
מציאות חיינו בארץ זו יצרה מצב בו המפגש הכמעט יחיד עם היהודי החרדי  הוא, או ברחוב, או באמצעות כלי התקשורת.
 
דרך פגישה אקראית ברחוב בודאי שאין אפשרות להכיר את החרדים, ועל  סמך זה לפתח כנגדם עוינות.
 
אך באמצעות התקשורת, אתה קורא יקר, תכיר את החרדים איך שהתקשורת תרצה,  היא תעצב את דמותו בצורה שלילית כפי רצונה, וכוחה גדול. היא מסוגלת  להפריך את כל מה שהאמנת בו וכפי שאמר טומי לפיד: "עיתונאי טוב משפיע  יותר מחבר כנסת". (עיתון "אנשים" (28.11.00).
 
והנה דוגמאות מתוך החוברת: "כל האמת על השקר התקשורתי"

דוגמא מספר 1 מתוך החוברת:

"האכזריות" של חברת קדישא.

ערב שבת 1.6.01 , יושבת לה משפחה מול הטלויזיה. כולם מרותקים אל התכנית המענינת, ולפתע מבזק חדשות קוטע את התכנית.

השדרן מודיע על פיגוע טרור שהתבצעה במועדון ריקודים בדולפינריום.
המון הרוגים, פצועים, הורים נכנסים לפניקה לאן ילדיהם יצאו לבלות.
כמובן, שברגעים נוראים כאלו, הרגש פועל בחוזקה, בני אדם בהלם, כואבים ומבכים את האסון הנורא.

ולפתע, השדרנים מודיעים בטלויזיה וברדיו, שחברת קדישא מסרבת לקבור את המתים, מפני שיהדותם בספק.
כל רגשות הכעס שהצטברו, מופנים ישירות על חברת קדישא. בראש כל אדם עולה המחשבה "איזו אכזריות, ברגעים כאלו ישנם עשרות צעירים פצועים, חלקם הרוגים, וכל מה שמעניין את חברת קדישא זה האם הם יהודים ודאי או ספק?".

אף כל סוגי העתונים של יום ראשון לא נשארו אדישים למקרה, ויצאו בכותרות ענק, וממשיכות לעורר את הכעס של הציבור על חברת קדישא ועל אכזריותה.

התקשורת גם דאגה שאם ח"ו אדם פיספס את העיתון, הוא ישלים את החסר ברדיו. בתכנית "תופסים כיוון" ברשת ב' (2.6.01), רואיין ח"כ טומי לפיד, שהגיב בצורה בוטה ביותר: "הג'יהד האיסלמי וחברת קדישא, משתפים פעולה בפגיעה בעולים מרוסיה".

לא רק שטומי לפיד עבר על הוצאת דיבה, אלא הוא הצליח להכעיס את העולים על חברת קדישא.

ומהי האמת?
האמת היא שמדובר בשקר גס ובעלילה ממש כפשוטה מתוך מטה להשניא את הדתיים והדת על כלל האוכלוסיה בארץ.
1) כיוון שהארוע קרה
בשבת, חברת קדישא כלל לא ידעה עדיין על הפיגוע, וכמובן שלא יכלה לקבוע שההרוגים לא יקברו עקב היותם ספק יהודים.

2)בשבת אור לקבור מתים אפילו לא יהודים, כך שבכלל נושא הקבורה ומיקומה עדיין לא היה נושא לדיון.
3) בליל שבת פחות משעה אחרי הפיגוע כבר שודרה ידיעה ו על הפיגוע ולא רק שהחברה קדישא לא נכנסה כלל לעניין אלא אף קרובי המשפחות הנרצחים לא ידעו כלל על קרוביהם, ובדרך כלל כל אחד שמת נקבר בעיר מגוריו, ובכל עיר יש חברה קדישא אחרת ובודאי שהם לא ידעו שעה אחרי האירוע שבעיר שלהם אמור להקבר ביום ראשון משהו שיש ספק ביהדותו.

 

.
)"ידיעות אחרונות" 3.6.01)

("הארץ" 3.6.01)

כנראה שדרכה של התקשורת, קודם לפרסם ורק אח"כ לבדוק האם הפרסום מדויק. מקרים כמו הדוגמאות שהובאו לפניכם, יצרו תדמית מאוד שלילית על החברה החרדית, על אף ששני המקרים לא היו ולא נבראו. (ועדיין לא שמענו התנצלות של טומי לפיד). די בכתבה שגויה אחת בכדי להשניא ציבור שלם!!

לסיכום: לכל אדם בר-דעת, די בשתי הכתבות הנ"ל, בכדי להבין שאת מקור המידע שלו על החרדים צריך לקחת בעירבון מוגבל.
אלו רק שני מקרים, כמה עוד כאלו יש? מי טורח לבדוק את אמינות הכתבות?

דוגמא מספר 2

העיתונות הישראלית מנסה לנפח גם אירוע שולי וקטן בו מעורב אדם
בעל חזות חרדית כמו מדובר בתופעה חברתית ראויה לציון.
כל אירוע זוכה לאזכור,
לא סתם אזכור – כותרת!
לא סתם כותרת, אלא זו הגדולה! האדומה! הבולטת!
ואם אפשר גם "כתבת שער".
כל פושע חובש כיפה או בעל זקן מוכתר כחרדי,
לא סתם חרדי – אברך!
לא סתם אברך – רב!

התקשורת מנסה בכל כוחה להאשים בכל אירוע שלילי את האדם  החרדי.
הרי לפניכם אחת הדוגמאות כיצד מציגה התקשורת את החרדי
כאילו הוא אשם, בעוד שההיפך הוא

הנכון:

בתאריך 16.8.98 פורסמה ב"מעריב" הכתבה הבאה:
 


אדם המביט בכותרת הנ"ל , מיד מסיק שהרב מעורב פעיל בסחר
בסמים.

אמנם אדם שקרא על אותו מקרה בעיתון ה"ארץ" מופתע כאשר
מבואר שלא רק שהרב אינו מעורב או חשוד, אלא נהפוך הוא, הרב
הינו עד תביעה אחד מתוך 70 עדי תביעה כנגד אותם סוחרי סמים.השאלה היא, אם הרב משמש כעד תביעה, מדוע עיתון "מעריב" מעוות את פני הדברים ומציג את הרב כחשוד ? זאת ועוד, אם ישנם 70 עדי תביעה, מדוע "זכה" דווקא הרב לפירסום מיוחד בעיתון ה"ארץ"?
ואני שואל אותך רוני איפה היושר וההגינות בתקשורת- מה יעשה קורא וצופה תמים שחשוף לתקשורת תשקורת מעין זו ולא ילכד ברשתה?

דוגמא רביעית:

דרך נוספת של התקשורת היא, לא רק לשייך את האירוע השלילי לחרדים אף שהדבר אינו מוכרח, אלא בנוסף לכך אם ימצא זכאי,
אזי יפרסמו את הזיכוי בקטן בעמ' האחרונים, ובמקרים מסוימים
הזיכוי לא מוזכר כלל, אלא נכתב כי ישנם חשודים חדשים, בלא
הדגשה כי החשודים הראשונים שוחררו, כמו במקרה הבא:

בתאריך 23.11.98 ("מעריב") פורסמה הכתבה הבאה:
 


התקשורת ישר מדגישה שהנער "חזר בשאלה" בכדי שתוכל לקשר את המעשה לחרדים. ואכן, התקשורת הפנתה אצבע מאשימה כלפי "משמרת הצניעות" של החרדים. החדשה המרעישה תפסה מקום נכבד בכל העיתונים בעמ' האמצעיים.

כמובן שהכתבה היתה מלווה בצילומים ותגובות:


אע"פ שלא הוכח שידם של משמרת הצניעות עשתה זאת, לא נמנע ח"כ שריד מלהאשים אותם ולדבר עליהם כודאי אשמים.

בעוד שבעיתון "מעריב" כתבו שמשמרת הצניעות רק חשודים, הגדילו לעשות בעיתון ה"ארץ" (23.11.98) ולכתוב בודאות שהם הם האשמים:

הכתב האחראי על הכותרת יודע כנראה יותר מהמשטרה, שהרי המשטרה עצמה רק חושדת בהם, ואילו הכתב "יודע" שזה הם.

בתוכן הכתבה צוטט הנער, באומרו את הדברים הבאים: "זה הכל בגלל שאני חילוני".
"
הם רצו להרוג אותי, מזל שלא הייתי בבית".

יכול להיות שהמציתים באמת רצו להרוג את הנער כמו שהוא טען, אך לא בגלל שהוא חילוני. שהרי המציתים אינם שייכים למגזר החרדי בשום צד, וסיבת ההצתה אינה בגלל שהוא "חזר בשאלה".
סיבת ההצתה היתה בגלל:

)”ידיעות אחרונות" 29.11.98)


כנראה שגם התקשורת מיהרה לחפש חשודים, וגם ח"כ שריד לא היה מתון  בהתקפותיו על החרדים "המציתים". כמובן שכתבה זו היתה קטנה, ורק בעיתון "ידיעות אחרונות", בעוד שעל האשמת החרדים  "המציתים" קפצו כל העיתונים.

הידיעה הזו פורסמה כשבוע לאחר גל האשמות על החרדים. אלו שקוראים "מעריב" וה"ארץ", קראו רק את האשמות, אך את הכתבה שההצתה לא  קשורה לחרדים הם לא קראו ונשארו עם הידיעה הלא נכונה שידם של  החרדים היתה בדבר, שהרי רק "ידיעות" פירסם זאת.
וגם "ידיעות אחרונות" לא טרחו להסביר שמדובר במקרה שאנשי משמרת הצניעות נחשדו לשווא, אלא הציגו את הכתבה כמקרה בפני עצמו.
נסכם כאן רוני, את הסיבה השנייה לרדיפת התקשורת את הדתיים בכלל ואת החרדים בפרט (למרות שיש עוד דוגמאות עצובות רבות) זו בגלל המלחמה התקשורתית שהוכרזה נגד החרדים רק בגלל שהם בדרך חיים הפוכה מזו שהתקשורת רוצה לייצג.

והסיבה השלישית מדוע יש רדיפת חרדים בתקשורת היא רוחנית והיא:
שבגאולת ישראל ממצרים היו אנשים בתוך עם ישראל שנקראו "ערב רב" ותפקידם היה להחטיא את עם ישראל, להרחיק אותו מאלוקיו, הם רצו כמה שיותר לעכב את הגאולה ולמנוע מכמה שיותר יהודים מלצאת ממצרים על ידי שכנוע שטוב במצרים, ואין סיכוי שנגאל ושמשה רבינו טועה ועוד אמתלאות ותרמיות והטעיות.

וכיום כל הסימנים מראים שאנו לפני הגאולה השלמה וכתוב בספרי קבלה שתהליך היציאה מהגלות והכניסה לגאולה האחרונה יהיה דומה מאד לתהליך הגאולה הראשונה- היציאה ממצרים והמניעות והעיכובים והמעכבים יהיו דומים לאלה שהיו אז.

 

כמו שאז היו ערב רב שדרדרו את העם והסיתו את העם כנגד משה וכנגד מנהיגותו, כך היום יש ערב רב בתוכינו שמסית כנגד היהדות וכנגד גדולי ישראל ותורת ישראל ומנסה בכל דרך להכפיש ולהשפיל את שומרי התורה והמצוות.

נכון, גם שומרי התורה צריכים להשתפר אבל המטרה של התקשורת היא להרחיק מהתורה להרחיק מרצון אפילו לשמוע תורה. והם עושים את זה בניפוח מעבר לפרופורציות כל מעשה קטן של חרדי ומנצלים את חוסר הידע של הציבור לרעה וכן את הבלעדיות שלהם על המיקרופון הציבורי.

 

לא לחינם כתוב בספרי הקבלה שהחזרה בתשובה תהיה יותר ויותר קשה ככל שאנו מתקרבים לגאולה וזה לא בגלל שהאמת תהיה קשה לבירור. היום כל אחד יכול ללכת לסמינר – סדנא של ערכים ולקבל את האמת, אבל כמה מכשולים יערימו עליו עד שהוא יגיע לסמינר, ככל שדמותם של שומרי המצוות תוכפש ותושפל, והדת היהודית תוצג בצורה של דבר בזוי ופחות ערך , אז מי יעלה בדעתו ששם האמת הרי בתקשורת אמרו שהדתיים הם כך וכך והתורה היא כך וכך.

הלכלוך על החרדים ועל התורה לא יקטן בעתיד, הוא רק יגדל כי ככל שהשקר פושט את הרגל, אז הוא מנסה בכל כוחו לסחוף עוד אחרים איתו לעולם השקר.

כל האידיאולוגיות התנפצו, קומוניזם, סוציאליזם, וכל ה''זם'' למיניהם גם הציוניזם החילוני פשט את הרגל. האידיאולוגיה היחידה שעולה כיום זה ה''אנטי'', המלחמה כנגד התורה וכנגד שומרי התורה וזה חלק משלבי הגאולה הקרובה.

ולסיכות אומר לך רוני שלעם ישראל הנאמנים לבורא עולם היו ויש עדיים הרבה אויבים מבחוץ דהיינו מבין הגוים ואת כולם עברנו בעזרת השם. עכשיו יש לנו נסיון קשה יותר והוא אוייב מבית מתוכינו, כמו שהנביא ניבא לנו כבר לפני 2200 שנה "משנאייך ומחריבייך ממך יצאו"

אך בעזרת השם גם את זה נעבור ונזכה להיגאל בקרוב בימינו אמן.
 

 

נושא האלימות החרדית.

 

רוני:תשמע, אני חייב לומר לך שאני מאוד מזועזע ומאוכזב מכך שאנשי התקשורת מועלים באימון שהקורא והמאזין נותן בהם ומציגים עובדות שקריות.

 

לא הייתי מאמין בכך כלל אבל מה לעשות והבאת הוכחות וראיות משכנעות ובודאי צריך למחות על תופעות כאילו אבל אתה לא יכול להתעלם מהאלימות החרדית, כמה שתדבר נגד התקשורת אבל אתה לא יכול להכחיש שבכל פעם שומעים על זריקות אבנים בכביש בר אילן ובעוד מקומות על שריפת פחי אשפה ומלחמות השוטרים ועוד,
איך משהוא פעם אמר, מי שרוצה לעשות פחחות חדשה לרכב, שיסע בשכונה חרדית בשבת...
להמשך 8 דו שיח מי נגד מי?


 

[1] מכון גוטמן למחקר חברתי שימושי (דצמבר, 1993)

 [2] (Journal of the American Medical Association) מתוך הספר

“To kindle a soul” by Lowrence kelemen  page 169

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

לעמוד הראשי