יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 
שאלות ותשובות בנושא תפילה

הקדמה בעניין השאלות והתשובות:

ניסיתי לקצר על מנת לא להטריח אותך הקורא, אבל החיסרון בזה שלפעמים יתכן שתשובה על שאלה לא תיראה שלימה לכן אנא ממך אם נראה לך שחסר הסבר באחד מהתשובות או שיש לך הערה, שאלה על כל הנאמר פה אל תהסס לשלוח לי אימייל

 

שאלה:  מה התועלת בתפילתנו?

שאלה: למה אנחנו מתפללים הרי השם יודע מה אנחנו צריכים אז מה אני צריך להודיע לו דבר שהוא יודע?

תשובה. התפילה היא לא למען בורא עולם אלא למעננו, כאשר אנו מתפללים ומבקשים מאלוקים, אנו בעצם מחזקים את אמונתנו שהכל ממנו יתברך.

ושרק הוא יכול למלא את חסרונינו. כאשר אבא רוצה שבנו יהיה מנומס ויאמר לו ''תודה'' על מה שהוא מביא לו, זה לא למען האבא אלא למען מידותיו הטובות של הבן, כאשר האבא רוצה שבנו יבקש ממנו, זה למען הילד כדי שלא יתרגל שהכל בא בקלות ויפול לגאווה שהיא המידה הכי הרסנית לאדם.

שאלה: מה התועלת בתפילתינו?

 שאלה: מה התועלת בתפילה,  הרי אנחנו מקבלים לפי  משקל זכויותינו וחובותינו, אז מה עלינו ''לשכנע'' את אלוקים שמגיע לנו עוד?הרי הוא יודע מה טוב לנו

לדוגמא אם מגיע לי לזכות בלוטו אזכה גם בלי תפילה ואם לא מגיע אז גם אם אתפלל לא אקבל?

תשובה : נכון שכל מה שיש לנו וכל מה שאין לנו זה  הכל לטובתינו,  אבל כולנו מסכימים שאם היו לנו יותר זכויות היינו זוכים לשפע נוסף, ובכן על ידי התפילה לבורא עולם אנחנו זוכים בעוד זכויות, כל מילה בתפילה זה זכות נוספת אז יוצא שבזכות התפילה עצמה אנחנו זכאים ליותר שפע כי מאזן הזכויות שלנו עלה, זה עניין של מידה כנגד מידה, כל פעולה הכי קטנה כאן בעולם הזה גורמת להשפעות גדולות בעולמות העליונים ואז משם חוזר השפע אלינו.ממילא יתכן שבזכיות התפילה לזכות בלוטו אזכה בלוטו ויתכן שצריך זכויות נוספות כדי לזכות בלוטו (ויתכן גם שזכייה  בלוטו היא לרעתי ולכן אלוקים מונע אותה ממני) מעובד מתוך הספר ''כוחה של תפילה''

שאלה : מה התועלת בתפילתינו?

שאלה: למה צריך את כל המהלך הזה האם לא עדיף שאלוקים יתן לנו שפע וזהו, בלי עניין של זכויות וחובות?

תשובה: התשובה לזה קשורה לנושא יותר רחב ועמוק שהוא: מהי מטרתינו בעולם, שהשאלה היא למה צריך לעשות מצוות ולהזהר מעבירות ולקבל שכר ועונש האם לא עדיף שאלוקים מיד יתן לנו שכר ושפע וזהו, כמו אדם שיש בידו שפע אז האם לא עדיף שיחלק אותו חופשי?

ועל זה נכתוב בקיצור את התשובה: שאלוקים הוא הטוב המוחלט ודרך הטוב להטיב, כמו אדם שהוא טוב תמיד ירצה להטיב, אבל אם נחשוב רגע מי מטיב יותר המחלק בחינם וגורם צער ובושה למקבלים או המחלק תמורת עשיית ''עבודה'' מסוימת מצד המקבל, וכך המקבל לא יתבייש לקבל את שכרו, אז ודאי שהמחלק שגם מונע בושה מהמקבלה הבעל חסד היותר גדול והוא המטיב יותר.

כך גם בעניין מטרת המצוות ותפקידנו בעולם- כאשר אנחנו כאן מקיימים את רצון השם ומתאמצים בזה, אנחנו זכאים לקבל שכר ונקבלו מבלי בושה כי התאמצנו למענו.

וכך גם בעניין התפילה, כאשר אנו מתאמצים ומתפללים לבוא, אנחנו זוכים גם לשפע בעולם הזה ובעולם הבא.

 

שאלה: מהו שפע משמים?

שאלה: כשאתה אומר שבזכות התפילה אנחנו מקבלים ''שפע'', אז למה יש אנשים שמתפללים ולא זוכים לשפע ויש אנשים שלא מתפלים וזוכים לשפע?

תשובה: קודם כל נגדיר מהו שפע- השפע והטוב האמיתי הוא הטוב הנצחי, כי הוא טוב שאינו רגעי וחולף ומסבירים בספרים (רמב''ם, מסילת ישרים) שכל מטרת בקשת השפע הגשמי הוא על מנת שיהיה לנו ''ראש שקט'' להתחזקות רוחנית ושטרדות וקשיי העולם הזה לא יפריעו לנו בהתעלות הרוחנית שלנו.

ההתעלות יכולה להיות מתוך כך שיש לנו מה שאנחנו צריכים לא יותר ולא פחות כי אם יש לנו יותר מדי אז ראשינו עסוקים איך להחזיק את מה שיש ואם יש לנו פחות מדי אז אנחנו טרודים כיצד להשיג את הדרוש

ממילא יתכן שפע גשמי שאיננו טוב עבורינו כי הוא יטריד אותנו ויתכן שפע גשמי שיועיל  לנו ויגרום לנו להיות במנוחה ויהיה לנו פנאי ורוגע להתבונן בהתעלות הרוחנית וחיזוק הקשר לבורא עולם.

 (זה תשובה בתמצות ודאי שניתן להרחיב בה)

שאלה: אני חוטא אז למה שאתפלל?

שאלה: אני מרגיש מלוכלך בחטאים אז אני מתייאש מלהתפלל כי איך מצד אחד לחטוא ומצד שני להתפלל?

תשובה : זו שאלה בכל נושא קיום המצוות, תפיסת ''הכל או לא כלום'' אינה נכונה ביהדות.

אלא כל מעשה הכי קטן יש לו ערך בפני עצמו, אין אלוקים מקפח שכר של כל ברייה, דמיין לעצמך שמתגלה לך מכרה זהב, האם מפני שאינך יכול לאסוף את כל המכרה, תימנע מלאסוף את חלקו? ולהיפך, דווקא בזכות התפילה, וההתאמצות הכי קטנה לגבור על הרע, נוכל לקבל כוחות רוחניים עצומים להתקדם הלאה.

וכותב רבי נחמן שככל שהאדם היותר רחוק מתקרב, כך מתגבר הכבוד לבורא עולם שגם הרחוק ביותר מתקרב שאז נעשה מזה רעש גדול ושמחה בשמים.

אז ככה שאין לחשוש ואין להתייאש ובכל מצב כדאי וחשוב להתפלל.

שאלה: התפללתי ולא נעניתי

שאלה: מה התועלת בתפילתי, אם אני רואה שהיא לא מתקבלת?

תשובה: קודם כל התפילה עצמה היא זכות ומצווה גדולה והיא מדבקת אותנו בבורא ודבר שני צריך לדעת שקבלת התפיחה תלויה במאזן של הזכויות והחובות שלנו וכל תפילה גורמת לעוד זכויות להתווסף לנו וכך ככל שנרבה להתפלל אנו מגבירים את סיכויינו לקבלת התפילה.

ועוד נקודה שלפעמים דווקא לטובתינו לא מתקבלת התפילה כרגע כי יתכן שקבלת מה שביקשנו תהיה לרעתינו, אדם שמבקש לזכות בלוטו האם הוא יודע מה תגרום לו הזכייה, אדם שכרגע חילוני שמבקש זיווג, אז יתכן שזה לרעתו אם ימצא כרגע זיווג עם חילונית כי אם ירצה להתקדם במצוות יתכן ולא תיתן לו, ואולי מחכים משמים שיתקדם בשמירת מצוות כדי להביא בת זוג שומרת מצוות (יתכן גם להיפך שבת  זוג חילונית מבקשת בן זוג וכו')

 

שאלה: איך יתקבלו תפילותי?

שאלה: מהן המעשים והכוונות לעשות  כדי שיתקבלו תפילותי?

תשובה:

 א. תפילה בכוונה כמובן ולעשות תחבולות כיצד להצליח לכוון.

ב. להרבות בתפילות אישיות, תפילה אישית שיוצאת מהלב יותר  קל לכוון בה

ג. לתת צדקה לפני התפילה (אפשר גם להדליק נר לעילוי נשמה של צדיק)

ד. להרבות בתפילה, כי לעולם לא נדע את מכסת התפילות והזכויות שצריך כדי שתפילתנו תתקבל.

ה. להתפלל על אחרים, כמו שכתוב בגמרא: ''המתפלל על חבירו הוא נענה  תחילה.

(מתוך ספרו של הרב לוגסי)

לשאלות נוספות ניתן לשלוח אימייל

חזרה לעמוד הראשי

[רכיב שמירת תוצאות של FrontPage]