יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

חינוך ילדים בהצלחה

ב"ה
חוברת חינוך ילדים בהצלחה - הדברים שלהלן נמצאים מודפסים בחוברת להפצה- בסוף עמוד זה ניתן לקרוא כיצד להזמין חוברת זו להפצה

ללטש יהלומים
הילדים הם כמו יהלום גולמי שעלינו ללטשו , כל השקעה כל תפילה מועילה ,בורא עולם סומך עלינו ולכן נתן לנו אותם.
נכון שזה לא קל, נכון שזה דורש המון סבלנות והשקעה, אבל אין גבול לשכר של הבורא שייתן לנו על כל מאמץ הכי קטן למען הצלחת חינוך ילדינו בניו של הבורא יתברך.

להלן נביא עצות ותפילו להצלחת חינוך הילדים.

עצות בחינוך ילדים
מומלץ לשנן שוב ושוב את הכללים שלהלן כדי להצליח להפנים את הכללים.
אחדות בין ההורים
תאר לך שאתה עובד במפעל עם שני מנהלים, בוס אחד אומר להעלות את הסחורה ובוס שני אומר להוריד אותה , הבוס הראשון אומר לך "קח ימינה" והבוס השני אומר לך "קח שמאלה", מה תעשה? האם לדעתך יש סיכוי למפעל כזה לשרוד בכלל?

גם בבית כשאין מציגים לילד תמונה אחידה בין ההורים הילד נעשה מבולבל , הוא מחפש ומעוניין בהורים עם אחדות דעים ואם תשאל אבל אני לא מסכים עם אשתי יש הרבה תחומים שאנחנו לא מסכימים אז מה אעשה?
נכון אבל אם תשים לב כתבתי להציג לילד תמונה אחידה, נכון זה הגיוני ולגיטימי שיש לנו דעות שונות וחשוב לדון עליהם אבל כלפי הילדים חשוב להראות דעה אחידה.
אז תשאל איך אגיע לזה?


(להזמנת 120 חוברות בנושא זה לחיזוק סביבתך  לחץ כאן)

להלן כמה עיצות להגברת האחדות:
א. לימוד יחד- כאשר אתה לומד יחד עם בן הזוג אתה כבר לא צריך ל"חנך" אותו מה צריך לומר ואיך צריך לחנך את הילדים, פשוט המידע שלומדים יחד מתוך חוברת או ספר יועיל לאחדות דעים והסכמה בחינוך הילדים.
ב. לא להתווכח מול הילדים- בן זוגך עשה משהו שלדעתך אינו חינוכי? אז או שתאמר את הדברים בערב כשהילדים כבר ישנים או באותו רגע כשקרה המקרה תרמוז בלי שהילדים יבינו שיש לך הערה על משה בן זוגך.
(זהירות! הילדים שלנו מבינים יותר טוב ממה שאנחנו חושבים שהם מבינים...)
ג. לומר רק שבח על בן הזוג לילדים- יתכן שהילדים רואים אותנו שלא לרצוננו כשאנו לא מסכימים אחד עם השני, אבל כשאנו משבחים את בן הזוג בפניהם, הם לומדים שגם אם יש חילוקי דעות אפשר לאהוב ולהעריך אחד את השני.
ד. קביעת סמכות לייעוץ מוסכמת- יועץ מומחה לחינוך הוא גם אובייקטיבי וגם עם נסיון רב שנים ולכן אין זה בושה ואין לחשוש להתייעץ עם סמכות שמוסכמת על שניכם כמו רב או מחנך עם ניסיון רב שנים.
אמור רק ביקורת בונה.
"דוד, זה לא מתאים לילד מסודר כמוך לשים את התיק לא במקום"
"חיים, אני זוכר איך התגברת פעם והצלחת לנצח את היצר הרע, גם עכשיו תתגבר ואני בטוח שתצליח"
ביקורת בונה גורמת לנו לשפר דברים ולא להתייאש מלתקן ואילו ביקורת הרסנית, פוגעת ומעליבה ולא גורמת לשיפור המצב. לפעמים עדיף לא להעיר מאשר להעיר וזה ייאש את הילד.
קֲשֶׁר את ילדיך אל הבורא
ילדים גדלים בריאים נפשית כשהם יודעים שיש להם אבא שבשמים שאוהב אותם וחפץ בטובתם.
לכן חשוב מאוד שבכל מצב ובכל מקרה חיובי שקורה לילד להדגיש לילד כמה אלוקים אוהב אותו ולכן אלוקים זימן לו את הדבר הטוב.
חשוב להראות לילד מה כן יש לו, עיניים, רגליים, ידיים, אוזניים- כמה טוב שהבורא שאוהב אותנו נתן לנו זאת.
כשהוא אוכל סוכריה או משהו אחר טעים חשוב להדגיש לו שאלוקים נתן לו לשון וחיישני טעם ל-10,000 סוגי טעמים כי אלוקים אוהב אותנו.
כמו כן אם אבד לנו חפץ, בקש יחד עם הילדים מהבורא שיעזור לכם למצוא את האבידה, כך אתה מלמד את הילדים כמה הבורא קרוב אלינו ושומע את תפילתנו בכל מצב ובכל זמן.
הכל לטובה
כולנו עוברים בחיים מצבים לא קלים אכזבות, אבידות, טעויות.
חשוב להראות לילד דוגמא אישית של יהודים מאמינים שהכל לטובה, ושה' הטוב משגיח מלמעלה והוא חפץ בטובתנו והרבה פעמים ניתן לראות שהמקרים הלא נעימים והעיכובים היו לטובתינו, וחשוב להראות זאת לילד שהנה יצא בסוף הכל לטובה.
כך נגדל ילדים יותר מאמינים, ילדים רגועים סלחנים ולא נרגנים.
תן עידוד ובכמויות
עידוד הוא החמצן של הילד (וגם שלנו) אין ילד שהתפתח ללא עידוד, אנחנו צריכים להיות כמו כורי יהלומים המחפשים בכל פיסת קרקע ובכל רגב עפר אולי נמצא יהלום קטן, אנחנו לא נתייחס לחול וללכלוך, לנו יהיה מטרה, למצוא יהלום!
כך גם עם הילדים, ודאי שזה לא קשה למצוא פגמים וחסרונות, אבל אנחנו צריכים בכל מצב וכמה שיותר פעמים ביום להתאמץ ולחפש בנרות כל מאמץ חיובי קטן, כל מעשה טוב של הילד ואז לומר לו:
"שמתי לב שויתרת לאחיך כל הכבוד" , או "שמתי לב עד כמה את לומד למבחן אתה ממש ילד שקדן" או "שמעתי שהילדים של השכנים לא דיברו מילים יפות אליך ואתה לא ענית להם, כל הכבוד! אתה יש לך פה נקי, אלוקים אוהב ילדים כמוך עם פה נקי.
לא לחינם העידוד הוא מלשון עוד ועוד, כשאנו מעודדים אנחנו עושים את הפעולה החינוכית המבטיחה ביותר.
צריך לשנן וליישם כל זה שוב ושוב ושוב עד שהוא יהפך לחלק מאישיותינו- אישיות מעודדת- לילדינו, בן זוגינו וכל מי שזקוק לעידוד.
(להזמנת חוברות בנושא זה לחיזוק ועידוד סביבתך  לחץ כאן)
כמו כן מומלץ שכל הורה יפנה לבן זוגו בנוכחות הילד ויספר לו וישבח מעשה טוב שהילד עשה, יש בזה ברכה רבה שהילד שם לב שמתייחסים למעשיו הטובים וזה יעודד אותו לעשות עוד וכן זה נותן לו את ההרגשה שהוריו מעריכים אותו ואוהבים אותו.
רק עונשים חינוכיים
הכלל הוא שנותנים עונשים רק על מעשים שליליים שאסור לעשות והילד עבר ועשה כמו אם הילד הרביץ לאחיו, לעומת זאת על דברים שצריך לעשות והילד לא עשה עדיף לא לתת עונש אלא למנוע פרס, כי אם ניתן עונש לדוגמא על כך שהילד לא מתפלל או שהילד לא לומד אז הוא יקשר אוטומטית תפילה ולימודים עם עונש וכמו שהוא שונא עונש הוא יכול לשנוא תפילה ולימודים.
לעומת זאת בדברי לא תעשה כמו למשל אם הוא הרביץ לאחיו או שהוא התחצף להוריו אז אפשר להעניש , כי כך הוא יקשר את המעשה הלא טוב אם הרגשה שלילית. וכך תיקבע בליבו רתיעה ממעשים שליליים
הראה אהבה ותשומת לב
מה שלומך? איך אתה מרגיש? איך היה היום בבית ספר? איך היה עם המורים? מה עם החברים? - אלו שאלות שחשוב מאוד שכל אבא ואמא ישאלו את בניהם בכל יום. חינוך פירושו: התעניינות – פירוש: אכפתיות אמיתית.
מבוגרים זקוקים לחום ואהבה קל וחומר ילדים שהם כמו פרח שקמלים ללא חום נשיקות ואהבה, הרבה נערים שהתדרדרו לרחוב מספרים בצער שבביתם לא חיבקו ונישקו אותם והם נאלצו לחפש חום ואהבה במקורות מפוקפקים.
ישנם 3 זמנים קריטיים ביותר לחובה הגדולה להעניק חום ואהבה והם:
א. כשהילד הולך למקום הלימודים, חשוב לתת לו חום ואהבה, נשיקות וחיבוקים כי כך כשהוא יוצא לעולם בחוץ נשאר לו עוד הטעם הטוב שבבית והוא יתגעגע להוריו.
ב. כשהילד חוזר מהלימודים- עזוב טלפונים ופלפונים ותן את ההרגשה לבן שלך שהנה הגיע האורח החשוב, תן לו חיבוק וחום.
לידיעתך-הילד במקום הלימודים יכול להתאכזב מהחברים ומהמורים או מהלימודים, אבל כשיש לו בית חם זה מכפר לו על הכל, והוא יהיה פתוח לספר ולחלוק איתנו ההורים את מצוקותיו.
ג. כשהילד הולך לישון- חשוב לתת הרגשה לילד עד כמה אוהבים אותו כדי שירדם בנחת ובשמחה, על פי המחקרים כל לחץ או פחד שהיו לילד לפני השינה הם גדלים בזמן השינה לחלומות מפחידים לכן חשוב לתת הרגשה נינוחה וחמה לזמן שהילד הולך לישון.

פעם ניסו לגדל ילדים ללא חום של הורים, הילדים לא נשארו בחיים, אנחנו רגילים לתת לילדים אוכל גשמי, אבל אוכל רוחני, חום ואהבה, חיבוקים ונשיקות הם הרבה חשובים לא פחות לבריאות הנפשית והרגשית והחברתית של ילדינו.
הראה דוגמא אישית
הדוגמא האישית היא 50% מהצלחת החינוך, הילדים הם החקיינים הכי טובים, יש להם אנטנות מאוד רגישות, וככל שנתאמץ לשפר את עצמינו במידות ויראת שמים והתחשבות בזולת, כך הם יחקו אותנו.
אהוב ללא תנאי
תאר לך שבן זוגך אומר לך: "אני אוהב אותך בתנאי שתעשה כך וכך", או "אם תעשה את הדבר ההוא אני יאהב אותך", האם היית מרגיש נוח בבית כזה?

ילדים לא שונים מאיתנו, חשוב להדגיש לילד שאוהבים אותו ללא תנאים, ובכל מצב, כך הילד ירגיש ביטחון ושמחה שאוהבים אותו וכך לא יצטרך לחיות בפחד מתמיד שמא עוד מעט לא יאהבו אותו והוא יאבד את הדבר היקר לו מכל.
 

(להזמנת 120 חוברות בנושא זה לחיזוק סביבתך  לחץ כאן)

כמה פחות לא
תאר לך שהמעביד שלך אומר לך על כל דבר לא ולא ולא , האם לא תתייאש?

כשאנו אומרים לילדינו הרבה לא, זה יכול לייאש אותם ולכן חשוב לבדוק מה הם הקווים האדומים ועליהם לומר לא ולעמוד על זה בכל הכוח. אפשר לסכם שישנם 3 סוגי מעשים:
א. מעשים שאנו ההורים שמחים שהילדים עושים- כמו עוזרים להורים, משחקים יפה , מתנהגים למופת- במקרים כאלה צריך בכל הכוח ובכל הזדמנות כזו לשבח, "איזה יפה אתם משחקים", "יש לך מצווה גדולה שאתה עוזר לאמא" , "אני ממש שמיחה שאתם יושבים יפה ומשחקים יפה, אתם גדולים"
ב. מעשים שאינם לרוחינו והיינו מעדיפים שהילדים לא יעשו, אבל אלו הם מעשים לא חמורים, לא מסוכנים ולא נגד התורה, על דברים כאלה עדיף להחליף להם את נושא ההתעניינות ולעניין אותם במשהו אחר, ואם זה לא הולך אז עדיף לא להעיר, הילדים הם לא רובוטים שלנו ולכן אין בידינו להכריח אותם לעשות הכל כרצונינו, וחשוב לשמור על יחסים טובים.
ג. מעשים שאסורים- כמו לעבור על התורה, להתחצף להורים, להרביץ להורים ח"ו (גם בצחוק לא) , להציק לאחים לשבור בכוונה דברים בבית וכו'- על דברים כאלה אין לשתוק ויש להזהיר ואם לא עוזר אז להעניש , ולא לוותר! ואז פעם פעמיים הילדים ילמדו מה הם הקווים האדומים וידעו לא לעבור עליהם.
 

(להזמנת 120 חוברות בנושא זה לחיזוק סביבתך  לחץ כאן)


תפילה לחינוך הילדים:
מומלץ להוסיף לתפילה גם תפילה אישית.
יהי רצון מלפניך ד' אלוקינו ואלוקי אבותינו, שנזכה לחנך את בנינו ובנותינו בדרך הראויה ביותר והטובה ביותר, בדרך שתתאים לכל אחד ואחד מהם, שנשכיל לרדת אל עומק נפשם, וללמוד את תכונותיהם ומדותיהם, ועל פי זה לחנכם.

עזור לנו שלא נטעה באף פרט בחינוכם ולוואי שנזכה לראות כל צאצאינו כולם – ללא יוצא מן הכלל, הולכים בדרך הישר, בדרך אותה התוו לנו אבותינו, גם אחרי צאתם מרשותינו לרשות עצמם, ועל זה עינינו נשואות אליך למרום שתזכינו להצליח בחינוכם,כי יודע אתה כמה קשה בעת הזו לשמור את הילדים הרכים לבל תפגע בהם אש זרה ח''ו, וכמה ניסיונות עוברים ילדי ישראל.

ולכן מבקשים אנו ממך אבינו שבשמים הרוצה בטובת כל אחד ואחד מבניו, שנדע איך להוות בפניהם את הדוגמא החיה הטובה ביותר, וכן שיהיה בכוחינו לדבר אל לבם שישמעו לכל מה שאנו מצווים אותם כרצונך, ושלא נצטרך לנהוג עמם ביד קשה, אלא שתהיה לנו השפעה חזקה עליהם ושהם יעריכו ויכבדו אותנו ועל ידי זה ישמעו לכל דבר שנאמר להם.

וזכנו שנדע את הזכות העצומה הטמונה בחינוך בנים לתורה, כי הלא הם- הם חוליה אחת בשרשרת הדורות הנאמנים לרוח ישראל סבא.

ושנקבל את כל המאמץ באהבה רבה עד אין קץ, ושנדע להעריך עד כמה גדולה הכרת התודה שאנו חייבים לך על זאת.

ותזכנו ותן לנו זרע בנים בריא בגופו ובנפשו, ושיהיו כולם מתוקנים בכל אבריהם, ושתהיה להם נפש בריאה ויציבה, והזמן להם מזונותיהם ופרנסתם ברווח ובכבוד. ושלא יצטרכו אף פעם לזולתם, אלא הענק להם מידך הרחבה והפתוחה.


מומלץ להזמין חוברת זו להפצה לחברים ידידים וקרובים, או לשים בבתי כנסת או מקומות ציבוריים אחרים, כי כשאנחנו עוזרים לאחינו, בניו של הבורא יתברך להצליח בחינוך ילדיהם, כך ה' יעזור לנו להצליח בחינוך ילדינו.

הערה חשובה לפני שאתם מחליטים להזמין - ובכן:
החוברות נעשות על מנת להפיץ כמה שיותר יהדות , ולכן אני משתדל שהן יהיו במינימום מחיר ולכן אני מדפיס בבית דפוס את הדפים ונותן לנערים להדק את החוברות.
ולכן יכולות להיות חוברות עם הידוק קצת לא מדויק.
לכן מי שהוא פדנט וחושב להפיץ באירוע יוקרתי, אז שיחפש בגוגל מזכרות לאירועים וימצא שם חוברות במחיר הרבה יותר יקר אבל גם עם גימור יותר מושלם.

להלן הדגמה של חוברות שההידוק יצא לא כל כך מדוייק.


סימנתי בריבוע אדום , היכן נראה שההידוק לא היה הכי מדוייק
.
לכן אם אתם מחליטים להזמין אז תיקחו זאת בחשבון.
גודל החוברות הן:
5.5 ס"מ - רוחב
10.5 ס"מ גובה.

גם אם הזמנתם , ולא מצא חן בעיניכם - אתם יכולים להחזיר ואני אחזיר לכם את הכסף.
המטרה היא הפצת יהדות יחד עם שביעות רצון.
אילו הייתי עושה את ההידוק בבית דפוס אז החוברות היו עולות לפחות פי שתיים.
עד כאן הערות חשובות לפני שאתם מזמינים.
עכשיו ההחלטה שלכם.
 


כותב הרמח"ל הקדוש:
כי ידיעת האמת מחזקת את הנשמה ומרחיקה ממנה את היצר , ואין הדבר שמחליש את הנשמה כנגד היצר כמו חסרון הידיעה, ואם הייתה הידיעה רחבה ועומדת על לב בני האדם לא היו חוטאים לעולם. (הרמח"ל - דרך עץ חיים)

 זאת אומרת שאילו עם ישראל היה יודע את האמת , את התורה לא היו חוטאים, לכן על כולנו לדעת יותר ויותר את התורה וללמד ולהפיץ את האמת בכל כוחותינו!


 הזמן חוברות לזיכוי הרבים

תוכל לחזק את סביבתך! תוכל לעודד אותם להתקרב לאלוקים - לקרב את הגאולה !
עלות 120 חוברות רק 80 ₪ בלבד!
הזמן 360 חוברות קבל 40 חוברות חינם!
הזמן 720 חוברות קבל 100 חוברות חינם!
הזמן עכשיו - צלצל 03-6198726 , 0548473270

לעמוד הראשי הפצת יהדות   /   לעמוד רשימת חוברות להפצה / לעמוד הקדשה הנצחה של חוברות ליקירך / לעמוד מוצרי פרסום לבעל עסק / לעמוד מזכרות לאירועים של חוברות לזיכוי הרבים/ לעמוד הראשי