יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

 חסימת פרסומות + עצות להינצל מהסכנות שבאינטרנט  + תוכנות

סינון אתרים - סינון תכנים

מאמר ב' עצות להינצל מהסכנות שבאינטרנט - סינון אתרים


תגים: חסימת פרסומות קופצות ,  תוכנה לחסימת פרסומות , תוכנות לסינון אתרים
תוכנות לסינון תכנים , מידע על סינון אתרים , סינון תכנים באינטרנט
תוכנה לחסימת פרסומות , תוכנה סינון אתרים , תוכנות סינון אתרים

 

עדכון - העמוד שכתבתי להלן הוא לפני שיצא לאור חברת אינטרנט רימון - כיום היא נותנת פתרון מתקדם לסינון אתרים  , עם פגיעה פחותה ביותר בנוחות הגלישה - יש 5 רמות גלישה - ניתן לברר ללא התחייבות וגם לקבל שבועיים ניסיון חינם -
סינון אתרים - כולם עוברים לאינטרנט רימון - הצל את משפחתך!

ידיד יקר שרוצה לעזור לעם ישראל הכין מדריך לחסימת תמונות ופרסומות דרך תוכנת פיירפוקס ניתן להוריד את המדריך לחסימה כאן

להלן יותר מ- 30 עיצות כיצד להינצל מהסכנות באינטרנט

אם אדם יבדוק את עצמו יראה שאם יקיים את העצות שלהלן אז הוא מוריד את רמת הסיכון בצורה דרסטית. שווה להשקיע זמן ואפילו לקרוא מידי פעם שוב ושוב את העצות כדי לקיים כמה שיותר מהעצות שלהלן.

לפני כן נביא משהו נחמד מהרב שמואל אליהו:

"אם מחוברים לאינטרנט צריכים תמיד תמיד להיות ב"בקרה" וב"עירנות" בערך כמו של נוהג ברכב.

לא לנסוע במקומות שיש בהם מהמורות. כשתראו אותם זה כבר יהיה מאוחר – כי כבר יש פנצ'ר.

לא לסטות לשוליים - קל להכנס, קשה לצאת מהם.

לא לנסוע סתם - זה שורף אנרגיה.

עשו בדיקות תקופתיות - לראות לאן גלשת.

אם אין לך בלמים - אל תעלה על הרכב. "

 
סינון אתרים - סינון תכנים - חסימת פרסומות

להלן נחלק את העצות לפי דרגות, ככל שהדרגה יותר נמוכה כך הסיכון יותר גבוה, ככל שהדרגה יותר גבוהה אתה במצב יותר בטוח.
דרגה ראשונה- לא להכניס אינטרנט לבית
דרגה שנייה- להכניס רק אימייל.
דרגה שלישית- להכניס אינטרנט של חברת נתיב.
דרגה רביעית להכניס אינטרנט של חברת מורשת.
דרגה חמישית (ולא מומלצת כלל)- אינטרנט עם צנזור על ידי תוכנות ו- 30 עיצות נוספות.

ובכן, לפני שמתחילים עם העצות נשאל את עצמינו, כיצד אנחנו מחליטים מה להכניס לבית ומה למנוע את כניסתו מביתנו הפרטי? התשובה היא כמובן זה לפי התועלת לעומת הנזק, אם התועלת גבוהה והנזק נמוך ורחוק אנחנו מוכנים לקחת את הסיכון הקטן לעומת הרווח הגדול. ואם הנזק גבוה והתועלת קטנה אז הגיוני שלא נסכים להכניס נזקים לביתנו הפרטי.

 

הדרגה הגבוהה:

ובכן היום רבני ישראל ממליצים באופן כללי לא להכניס הביתה את האינטרנט, כן, אולי נשמע לך מוזר כי ישנם הרבה אתרים יהודיים והרבה אתרי שו"תים, אבל רוב הרבנים מסכימים שהנזק לעומת הרווח הוא מצדיק את אי הכנסתו הביתה.
מאות בני נוער!  מתלוננים בצער רב ואפילו בבכי על הנפילות הקשות שלהם ממראות ומסרטים הגורעים ביותר, משפחות שלימות התפרקו כולל גירושין – בגלל קשרים אסורים שנרקמו באינטרנט.
גם בארצות הברית המודעות לנזקי האינטרנט גדילה והולכת וכך נאמר בכתבה ב-
YNET: " שבעה מיליון בתי אב אמריקניים, שהיו מחוברים לרשת וגלשו דרך קבע, בחרו להתנתק מהאינטרנט. כך עולה ממחקר חדש, שפירסמה אתמול (ד') חברת המחקר פורסטר. אותם אמריקנים בחרו להתנתק מהאינטרנט בעיקר בשל לחצי זמן ומחיר. רבים מהם כלל אינם מתכוונים לחזור ולהתחבר לרשת.

מתברר כי 28 אחוז מבתי האב בארה"ב כלל אינם מחוברים לאינטרנט. רבע מהם, שהיו מחוברים לרשת, בחרו להתנתק ממנה מסיבות שונות, ביניהן: העובדה שהאינטרנט נחשב "זולל זמן" רציני, היעדר תועלת ממשית מהאינטרנט, איבוד גישה למחשב, יוקר הגישה לרשת, דאגה מפני זליגת מידע אישי לרשת והחשש שילדים ייחשפו לחומרים בלתי ראויים. מהמחקר עולה כי בתי האב שבהם יש ילדים הם בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר להתחבר שוב לאינטרנט ביום מן הימים. "

אומרת שרית פרקול (חילונית) שהיא כתבת אינטרנט (מתוך במגזין "עסקים @ מחשבים" של מעריב ביוני 1999)
"כשאני אומרת לאנשים שהילד שלי לא מתחבר לאינטרנט, הם מתפלאים. הסנדלר הולך יחף, אומרים. ניתן היה לחשוב שהבן של כתבת האינטרנט יהיה בעצמו אשף אינטרנט קטן.
אז זהו, שלא. בדיוק מהסיבה שאני מכירה את האינטרנט כל כך טוב, אני לא מרשה לילד להתחבר, למרות הפצרותיו. מדי פעם, אני לוקחת אותו איתי לסיור נקודתי באתר זה או אחר. הרבה פעמים, אני מורידה לו משחקים, תוכנות וחומרי עזר לביה"ס. אבל אני לא מעלה בדעתי לתת לו לגלוש בעצמו, ואני מקווה שאצליח לדחות את השלב הזה כמה שיותר (עד הצבא, אם זה היה תלוי בי)."


אם עד היום זה היה פשוט והגיוני למנוע גישה לחומר שיכול להזיק לציבור, אז כיום על ידי האינטרנט, שום מדינה או משטר ומשטרה לא יכולים למנוע זאת, אין כזה דבר "משטרת אינטרנט" והכל יכולים להכניס שם הכל, הכל זה אומר גם שאפשר ללמוד
 איך להכין פצצות או לגדל ולצרוך סמים, לפתח סטיות הכי גרועות ולצרוך את הדברים הכי מזיקים לגוף ולנשמה, כיוון שכל איש הכי מושחת ומעוות יכול להכניס את החומר שלו ואנחנו או ילדינו נהיה חשופים לזה.

כשאני קורא את השאלות של בני הנוער היקרים אני ממש מצטער בצערם אבל אני אומר לעצמי אילו אילו רק יכלו להחליט זהו, גמרנו מוציאים את האינטרנט מהבית חותכים את צינור הביוב שדרכו ניכנסת טינופת למוחות שלהם, טינופת של תמונות של סרטי תועבה וקשרים אסורים, אילו רק החליטו לכמה ימים לסתום את הצינור הם לא היו באים שוב ושוב אל הרב ואומרים: "הרב נפלתי, מה לעשות?"

 נכון שיש כאלה שההורים שלהם לא יתנו לסתום את הצינור כי הם משתמשים בזה גם לצרכים של פרנסה וכדומה.

אבל צריך לדעת שאנחנו כל חיינו במלחמה, מלחמת הישרדות של הטוב כנגד הרע, בשיעור ראשון שלמדתי בקראטה המדריך לימד אותי,  שהעצה הכי טובה לנצח בקרב את האוייב הוא בכלל לא להיפגש איתו, בשביל מה לבזבז כוחות על מלחמות מיותרות? אילו לא היה נכנס האינטרנט היה יותר זמן לאתגרים יותר חשובים כמו כוונה בתפילה לימוד תורה, חסד , קירוב הגאולה לעם ישראל ולעולם כולו, אבל כשהאינטרנט בבית המלחמה איך לא ליפול? ואם נפלתי איך לקום? ואיך להבטיח לעצמי שלא אפול שוב? ואיך להבטיח לעצמי שלא אסחף ואבזבז את הזמן על שטויות?
כאשר אנחנו לא מכניסים הביתה אינטרנט אנחנו חוסכים מאיתנו אחת המלחמות הקשות שבדור.

ההורים צריכים לדעת שזה כמו שמכניסים אישה פרוצה לבית ומפרידים את הנוכחות שלה על ידי וילון שבלחיצת כפתור הוילון נפתח, האם שייך להינצל מניסיון זה? ועוד צעירים רווקים שדמם רותח וההורמונים פועלים, אז בכלל הניסיון קשה פי כמה וגם לנשואים הניסיון מראה על נפילות קשות.
כמו שכותב הרב שמואל אליהו:

"הגמרא אומרת שמשחק בקוביא שרוצה לעשות תשובה צריך לשבור את כל משחקי הקוביא ולקרוע את כל הקלפי של ההימורים ורק כאשר תהיה לו הזדמנות לחטוא באותה אוירה שהיה רגיל לחטוא ואז יתגבר ולא יחטא - כאן יכול האדם להבין שעלה על דרך התשובה.

כאשר אדם אוחז בדברים שהביאו אותו לחטוא, זה עדיין לא נחשב ניסיון אמיתי לתקן. כי יצר הרע עוד שוכן בבית - הוא עדיין לא גורש, היצר הרע בכלל לא צריך להתאמץ כדי להחטיא.

לעומת זאת כאשר זורקים החוצה את מה שגורם לחטא, במקרה שאלתך את ערוצי הכבלים בטלויזיה ואת ערוצי האינטרנט הבעייתיים, צריך כצעד ראשון להוציא אותם, לחסום אותם מלפעול בביתך, בחדרך, ואז תוכל לעלות על דרך התיקון."

 דע לך שאם לרגע אחד החלטת להוציא את האינטרנט מיד יקום היצר הרע וילחם בך בכל הכוח על מנת לשכנע אותך עד כמה צריך את האינטרנט וכולי- לכן חשוב להתייעץ עם רב כדי שיחד איתו תגיעו להחלטה נכונה.

 

חשוב לדעת שגם אם החלטת להפסיק עם האינטרנט אז ישנם בחברת האינטרנט שלך אנשים מיוחדים שינסו בכל מחיר שתמשיך להיות עוד "קצת" מחובר הם יציעו לך מבצעים שלא חלמת ודילים שלא מהעולם הזה העיקר שהם לא יאבדו אותך. יש להם שיטות שכנוע כמו "כדי שתשמור על השם משתמש שלך" או "כדי שימשיך לך המבצע של לקוח ותיק" או כל מיני טענות שהוכנו מראש על ידי מיטב הפסיכולוגים על מנת לשנות את דעתך מלהתנתק מהם ומהאינטרנט.

אז לסיכום : כדאי לשקול לא להכניס הביתה או אם יש כבר אז כדאי לשקול להוציא את האינטרנט, כמובן שכדאי לחשוב מראש על אלטרנטיבות לגלישה- פתאום תראה כמה זמן פנוי יש לך ותוכל לנצל אותו לדברים חיוביים ופחות מסוכנים - אם זה חסד לימוד תורה, הקדשת זמן יותר לילדים ולאשה, וכו'

ואם תחשוב שזו הצעה קיצונית מדיי אז הנה כמה דברים של הרבנים שלנו וכך כותב הרב שרלו בראיון לשבועון עולם קטן פרשת חיי שרה:" אני אומר בגלוי שלדעתי הנזק של האינטרנט גדול יותר מהתועלת" כמו כן הוא אומר שם: ""אחרי הכל, וגם כתבתי זאת פעמים רבות- אם היה אפשר שלא להכניס אינטרנט הביתה זה היה עדיף"
כמו כן להלן לקט מדברי הרב אבינר: רבנים גדולים שהחרימו את האינטרנט יודעים היטב מה הם עושים...חכמינו שאמרו לחסום, אינם מחמירים, אלא אחזו בשורת הדין. ד' יצילנו מן המוות הזה.

שמא תאמרו: לא די לאסור, אלא יש להעמיד חלופה מעניינת ומושכת.

אכן, החלופה הזאת ודאי קיימת, והיא מעניינת לאין ערוך יותר . אלפי שנים עסקנו בה, והתענגנו עליה עונג לא ישוער, גם עונג שכלי, גם עונג רגשי, גם עונג מוסרי. מפאת עונג זה, שכחו אנשים את צרותיהם, התגברו על משבריהם, ובזו לכסף ולכבוד. העיסוק הזה מתאים לכל הגילים ולכל העדות, לכל הסוגים ולכל המעמדות, הוא גם אינו מצריך משאבים והנו חינם! כמו האוויר וכמו השמש. הוא אינו מצריך ציוד מסובך הוא אפשרי בבית ובשדה, בעמק ובהר, בנסיעה ובהליכה, אפילו בשבת. הוא מגוון לאין ערוך וכל אחד ימצא בו אושרו לפי מידתו. יש בו שלבים על גבי שלבים עד אין סוף. זהו תענוג ישראלי מקורי שאין לגויים חלק בו. המייסד הוא משה רבנו: זהו לימוד תורה. 

נקים לנו "מכון משה רבנו", ובו נלמד תורה. ואני מבטיח לכם: מי שיגלוש לאותו עונג עליון, יסתכל בבוז על כל אותם עיסוקים שפלים, המנוגדים כל-כך לצלם אלקים שבאדם, וישליך אלילי טלוויזיתו ואינטרנטו. יטעם ויראה כי טוב ד'.

הרב שלמה אבינר

 
סינון אתרים - סינון תכנים

לכן אם אתה יכול למנוע מעצמך וממשפחתך את הגלישה זה הכי טוב לך לנשמתך ולמשפחתך. המניעה מאינטרנט זו דרגה ראשונה והכי בטוחה- אם אין אינטרנט אז אין נפילות באינטרנט, אין בזבוז זמן באינטרנט ואין פיתויים באינטרנט- כי אין אינטרנט- חד וחלק!

דרגה שנייה היא שימוש רק באימייל, אנשי רוח ורבנים ישבו וחשבו שמצד אחד ניתן להשתמש באינטרנט על מנת להעביר קבצים וחומר תורני או עיסקי וכך זה חוסך ימים וכספים רבים של משלוחים בדואר וכולי, אבל מצד שני הרבה אנשים לא רוצים להיות חשופים לסכנות שבאינטרנט ועל כן פיתחה חברת בזק בינלאומי פטנט מיוחד והוא נקרא "נטומייל" דהיינו ניתן לשלוח דואר אלקטרוני אבל הגלישה באינטרנט לא מתאפשרת.
וכך אדם שכותב מאמרים לעיתון או רוצה לקבל קבצים הוא יכול לקבל זאת על ידי אפשרות הנטו מייל-
לתועלת הגולשים אני מביא את הטלפון שלהם 014 014 1800 העלות היא 20 ש"ח בחודש.

דרגה שלישית היא השתמשות בחברת "נתיב" והיא חברה שיש לה כ- 600 אתרים בסיסיים לגלישה וכל אתר שאתה מעוניין להוסיף אתה שולח להם בקשה והם מוסיפים זאת לפרופיל האישי שלך, הם מנועים מלהוסיף אתרי חדשות חילונים וכדומה. האתר של חברת נתיב
http://www.enativ.com/Main_he.aspx

אתה מקבל דיסק עם תוכנה שחוסמת מראש את כל האתרים מלבד ה- 600 אתרים שנבחרו בקפידה על ידיהם. ואם תרצה להוסיף אתרים אתה שולח להם רשימת אתרים להוספה לפרופיל שלך ובמידה והם אתרים כשרים הם מאשרים ומוסיפים לפרופיל שלך.  
הטלפון שלהם הוא : 81 80 50 1700.

סינון אתרים - כולם עוברים לאינטרנט רימון - הצל את משפחתך!

דרגה רביעית היא גלישה על ידי חברת מורשת – החברה אמנם לא חוסמת הכל אבל היתרון שלה הוא שהם אומרים שהם בודקים כל אתר לפני שהם מאשרים אותו לגלישה, מהניסיון שלי ישנם פעמים שהם לא מצליחים לחסום כל תוכן מזיק אבל זה בבחינת הרע במיעוטו, בנושא חשיבות חסימת הגלישה באינטרנט ישנה הסכמה רחבה שעל כל אחד לעשות זאת למען יפחית מסכנתו וסכנת ילדיו.
העלות היא בגלישה בחיבור רגיל הוא תוספת של 9.90 שח לחודש סכום זעום לעומת ההצלה מתכנים לא ראויים.

לבעלי אינטרנט חייגן :
הסינון הוא דרך חברת אינטרנט זהב 300 200 1800 לבקש את הסינון של מורשת.

לבעלי אינטרנט המהיר :
הסינון הוא דרך חברת אקטקום 123 300 1800 צלצל עכשיו כדי שלא יהיה מאוחר מדיי. (לא, אין לי אחוזים גם אצלהם, אבל יש לי אהבה ואיכפתיות אליך ואל בניו אהוביו של בורא עולם)
כמו כן גם לחברת אינטרנט זהב יש את הסינון של סייפנטקס שהוא כמו של מורשת הטלפון של אינטרנט זהב 300 200 1800

כתוב בפוסקים שכדי לא להפסיד "מצוות עשה" האדם צריך לשלם עד שליש מהכסף שיש לו, לעומת זאת כדי לא לעבור על מצוות לא תעשה האדם מצווה לשלם את כל כספו העיקר לא לעבור על מצוות לא תעשה.
ובכן- ראייה של תמונות וסרטים אסורים היא לעבור על מצוות לא תעשה- "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם" ומצוות עשה של "ונשמרת מכל דבר רע", לכן כל ניסיון להציל את עצמינו מראיות אסורות שווה כל מחיר, קל וחומר כשהמחיר הוא כל כך זול, אנחנו משקיעים כל כך הרבה על מזוזות ועל הגנה על ביתנו קל וחומר שכדאי להשקיע כדי לסנן את התכנים שנכנסים לביתנו (שוב אזכיר העצה הכי טובה היא להימנע מניסיון ולא להכניס הביתה את האינטרנט ואם כבר מכניסים חובה ומצווה עלינו לשים סינון אמיתי כמו שכותב הרב שמואל אליהו באחת מתשובותיו: "דרך מורשת או נטוויזן- בוודאי שיש מצווה לחסום את האינטרנט בפני כל התועבות הללו)

לצעירים שמתביישים לבקש מההורים לשים מחסום וסינון: אז קודם כל צריך לדעת שבשביל חיי הרוחניות שלנו שכל העתיד תלוי בענייניים אלו אז אין מה להתבייש! ואדרבה כל צער הכי קטן או בושה הכי קטנה זה כפרה על העבר, ואדרבה הורים שיקבלו מעט מידע על הנפילות המצויות כיום אז הם יכבדו את בניהם שדואגים לעתיד הרוחני של עצמם ומעוניינים לבנות את עצמם עם כמה שפחות נפילות, בנוסף לכך ניתן לומר להורים שכך המליצו בפסק הרבנים שלהלן שאם מתחברים אז להתחבר רק לאינטרנט המסונן.  ניתן גם לרמוז ולומר ששמעת על חברים צדיקים שהתפתו ואתה לא רוצה להתפתות.

המעבר לאינטרנט מסונן יצריך לשנות את החיבורים ולא תמיד להורים יש זמן ו"ראש" לזה, לכן כדאי שאפילו אתה בעצמך תדאג לכל הטלפונים שצריך לעשות בעניין ואתה בעצמך תסדר את זה- כי אתה הגיבור שיודע שצריך לשמור כוחות ואנרגיה למלחמות על נושאים יותר נעלים!

להלן פסק הרבנים בנושא סינון האינטרנט מתכנים מזיקים- מתוכו עולה כי חובה על כולנו להתקין סינון לתכנים לא ראויים גם למען ילדינו וכן בוא נהיה ענווים ונודה כי זו תועלת גם לנו!

עיקרה של העבודה החינוכית הוא להגביר את הטוב ולהרבות את האור, אבל לשם כך אין מנוס ממלחמה ברע ובחושך. העיקר הוא ה"עשה טוב", אבל לשם השגתו אנו נאלצים לעבור דרך ה"סור מרע". האינטרנט הוא כלי רחב שבו אור וחושך, טוב ורע, משמשים בו בעירבוביה. בני נוער רבים, טובים וישרים, נכשלים בו, נופלים ברע ונשברים. מתוך בושה, הם מהססים לפנות לעזרה, שוקעים בחושך ומתייסרים.

 

עלינו לחנך את בנינו ובנותינו לבחור בטוב ולמאוס ברע, לדבוק באור ולהתרחק מהחושך, להעצים את גבורת האיפוק שלהם, להעמיק את אמונתם ביכולת הבחירה שלהם ולהגביר את שליטתם העצמית. אבל לא די בכך. עלינו לאטום את החלונות הצופים אל הרע. לכן, אנחנו קוראים להורים להיעזר בפיתוחים הטכנולוגיים המבודדים את הטוב והרצוי המוצע באינטרנט ונועלים את הגישה אל הרע.
השיטה הראשונה, מסננת בצורה אוטומטית (על פי קודים מסויימים) את האתרים השליליים ביותר, פוסלת אותם ומונעת את הגישה אליהם.  

השיטה השנייה, המומלצת יותר, מתירה את הכניסה רק לאתרים מאושרים שנבדקו בצורה קפדנית. קיימות מספר רמות מיוּן המאפשרות גמישוּת רבה בבחירת אתרי הגלישה ומעניקות להורים עצמם מרחב שימוש באינטרנט.

גם אִלו עלוּת ההתחברות לספקי האינטרנט הנ"ל היתה גבוהה לא היינו פטורים מכך, על אחת כמה וכמה כאשר תוספת העלוּת היא זניחה. ההשקעה הכספית מועטת, והרווח החינוכי, הנפשי והמוסרי, הוא מרובה. בריאותם הנפשית של בנינו ובנותינו עומדת בראש סולם העדיפויות שלנו, לכן לא נמעיט בכל השתדלות על מנת להבטיח אותה.

חתומים: אלישע אבינר

הרב אברהם צוקרמן (ראש ישיבות בנ"ע, "כפר הרואה"), הרב איתן איזמן (ראש רשתות החינוך צביה ונועם), אחימן ינון (מנכ"ל "אור תורה").

ראשי ישיבות תיכוניות - הרבנים: אדרי מאיר ("נווה הרצוג", ניר גלים), אלמלם משה ("פרחי אהרון", חיפה), אידלס יעקב ("חיצים", איתמר), אנגל אברהם (יב"ע מירון), דור יצחק ("חורב", י-ם), ויסמן שמחה (ישיבת נועם, י-ם), ורד אמיר ("אדרת" בת-ים, חולון), חבשוש יגאל (אור תורה, רמות, י-ם), טויבר מאיר ("נתיב מאיר" י-ם), נריה יצחק ("אור עציון"), סופר יוסי (יב"ע נתניה), פירון שי (כפר גנים וישורון, פ"ת), פלח עדי ("אפיקי ארץ", אופקים), פרל בני ("בר אילן", ת"א), פרל נעם (סוסיא), קופמן יצחק (ישל"צ, י-ם).

 

ראשי אולפנות - הרבנים: ברי יואב (צביה, חיפה), גנז יאיר (נוה דקלים), גרינפלד אפריים (מפקח "צביה"), זיו ידידיה (צביה, בת ים), יעקבי יוסף ("דרכי נועם", פ"ת), מילס אריה ("השומרון", אלקנה), נוימן משה (בהר"ן), נמט בנצי (צביה ונועם), קליקשטיין יהודה ("זבולון", ראש העין), רביב שלמה (אשדוד), שמואלי צבי (ערד). - זיסמן מרים (צביה רחובות), פרץ בת שבע (נועם, עכו), קפלן רחל (צביה, מעלה אדומים), שלקובסקי סיסי (נוה רוחמה, י-ם).

 

 


סינון אתרים - סינון תכנים

רשימת עצות מרוכזת:

העיצות שלהלן הם יעילות בעיקר בנוסף לסינון על ידי מורשת או נתיב, כי היצר חזק ומסוכן מאוד ,לכן כל העצות שהבאנו עד כאן הם יותר יעילות מהעצות שמובאות להלן, אבל מי שלא יכול (וכדאי שהאדם יהיה אמיתי עם עצמו ויבדוק האם באמת הוא אנוס כל כך שהוא "לא יכול" לשים סינון של מורשת או של נתיב או רק אימייל) אז ליקטתי עצות כיצד להתמודד עם הסכנות באינטרנט, שוב אני לא ממליץ להשתמש רק בעיצות שלהלן כי הן בהרבה מקרים לא יעילות.

חשוב קודם כל לעשות את כל הפתרונות והחסימות הטכניות ואז ניתן להוסיף את העיצות הבאות, כמו שכותב הרב שמואל אליהו: "דע לך שכל העבודה הרוחנית שצריך לעשות - היא רק אחרי התקנת הגדרים הטכניים."

 

נתחיל בתוכנות

שימוש בתוכנות

תוכנה מס' 1 – שליטה על התמונות והפלאשים: כאן

קודם כל מומלץ להתקין תוכנה חינמית שמורידה מראש כל תמונה וכל פלאש מהאתר שאתה עומד להיכנס אליו ובלחיצת כפתור ניתן לשוב ולראות את התמונות והפלאשים, כך שאם אדם נאלץ לגלוש לאתר חילוני אז יתכן מאוד שיהיה שם פרסומת לא צנועה ועל ידי התוכנה הזאת אנחנו מצילים את עצמינו מראייה של תמונות אלו.

יתכן שממבט ראשון זה נראה קיצוני כי לצערינו התרגלנו לפרסומות לא צנועות באתרים חילונים, אבל כולנו יודעים לאן זה מוביל ולכן אסור לתת ליצר הרע פתח הכי קטן.

להורדת התוכנה ניתן להוריד כאן> ולהורדת הסבר כיצד להשתמש בתוכנה ניתן להוריד כאן>

(תוכנה זו מומלצת גם למשתמשים בשירותי מורשת- כי הסינון של מורשת לא מסנן גלישה לאתרי חדשות חילונים כמו ואלה ונענע ותפוז וכו' (למה בכלל לגלוש לשם?) – ובאתרים אלו יש כמעט תמיד פרסומות לא צנועות)

 

תוכנה מס' 2 מניעת כניסה לאתרי פריצות NAOMI- כאן לאחר ההתקנה מומלץ גם להתקין את התוסף הבא שחוסם אפשרות חיפוש תמונות וסרטי וידאו.

לאחר ההתקנה יש להפעיל את המחשב מחדש.
 

הדרכה לשימוש בתוכנת סינון אתרים NAOMI חינמית


 
 

תוכנה זו היא חינמית ומותקנת בקלות היא "מרגישה" אם הדף שעומדים להכנס אליו הוא עם תכני מין הימורים או אלימות  והיא מיד מורידה את העמוד ובנוסף את העמוד ממנו לחצנו כדי להגיע אל האתר הלא מתאים.

התוכנה נותנת אפשרות להפעיל ולשנות אותה על ידי קוד , זה יתרון וחיסרון כי כאשר אנחנו יודעים את הקוד אז יש סכנה שהיצר יפתה אותנו להוריד או לא להפעיל את התוכנה, לכן 3 אפשרויות אפשרות ראשונה לכתוב את הקוד מבלי לרשום את הקוד באיזה מקום או לכתוב בעצימת עיניים את הקוד או לתת לאח אחות הורים , בן זוג את הקוד.

כמובן שהתוכנה לא פותרת את כל הבעיות אבל היא מפחיתה את האפשרויות ליפול.
כמו כן אין לבדוק מה התוכנה חוסמת ומה לא כי זה משחק באש , עדיף להתקין וזהו.

ניתן להשתמש בה כאשר ההורים לא מסכימים להתקין את מורשת או את נתיב או בבתי הספר שבהם לא התקינו שום תוכנה חוסמת (שוב ההמלצה הכללית היא שלא מומלץ להכניס אינטרנט לבית)

להורדת התוכנה ניתן להוריד אותה כאן

תוכנה מספר 3 - מניעת כניסה לאתרי פריצות ואפשרות מעקב על ידי ההורים
תוכנה זו היא גם חינמית ועושה סינון אתרים וגם רושמת את כל תהליך הגלישה, וכך ההורה יכול לעקוב אחר הגלישה וכן ניתן לבחור רמות סינון - התוכנה באנגלית ואם אני יראה שיש בקשות לתרגם הסבר לשמוש בתוכנה בעברית אז אשתדל לתרגם את ההדרכה בשימוש בתוכנה.
להורדת צריך לבקר באתר הבית של יצרני התוכנה להשאיר אימייל והם ישלחו לך את קוד התוכנה דרך האימייל
http://license.k9webprotection.com/download.html
הדרכה לשימוש בתוכנת סינון אתרים K9 חינמית

תוכנה מספר 4 – הורדת תמונות מראש

זו היא אמנם לא תוכנה אלא הדרכה כיצד לגרום של ייראו תמונות באתר שעומדים להכנס אליו (אם עדיין לא הורדת את התוכנה הראשונה) והוא ללכת ל"כלים" בדפדפן לפתוח את אפשרויות מתקדמות ושם לגלגל עם עד שמוצאים "הצג תמונות" ושם ניתן להוריד את הסימן ואז כל התמונות לא ייראו, על מנת להחזיר את המצב לקדמותו.

החיסרון הוא שעצה זו לא מורידה את תמונות הבנויות בפלאשים וכיום רוב הפרסומות בנויות על ידי פלאשים.

להלן סידרת עיצות רוחניות וטכניות נוספות, שליקטתי למענינו במשך שעות רבות:

 עצה 1

ההתרחקות מהבטלה. כשאין בנו תוכן חיובי, יצוץ בתוכינו רצון להעביר את הזמן בתוכן שלילי. יתכן שבהתחלה לא נזהה שהוא שלילי, רק לאחר הנפילה פתאום ניתפוס את עצמינו ונאמר: " איך נפלתי...". "השעמום מביא לידי בטלה ולידי חטא" וכשהלב פנוי מן החכמה אז נכנסים לאותו בור נחשים ועקרבים!

 עצה 2

לא לחשוף את עצמינו לגירויים, ואני מדבר לגירויים הכי קלים, כתוב שיצר הרע נראה בהתחלה כמו חוט קטן קטן של עכביש עד שלאט לאט הוא כובל אותנו ללא יכולת לברוח כמעט...

לכן כל כניסה לאתר חדשות חילוני מכילה שורות קטנות ומפתות לכל מיני מציצנות ו"עיצות" מיניות ורכילות המכילה בתוכה גירויים שמשם הדרך קצרה לנפילות הגדולות, אם נעשה חשבון נפש מהלך לאחור איך התחילו הנפילות שלנו נראה שהם התחילו מדברים ממש פעוטים מפיתויים ממש קלים שהיינו בטוחים שהם לא יזיקו לנו ואז לאט לאט היצר סובב אותנו עד לנפילה. החכם מנסה לצאת מהצרה אבל הפיקח לא נכנס אליה, לכן בוא נהיה פקחים ולא נכניס את עצמינו לנסיונות.

תמיד מומלץ לתכנן אלטרנטיבות, אין אנו רוצים להיות גיבורים "מזוייפים" ולחפש בכוח מלחמות פנים אל פנים, הגיבור האמיתי שומר כוחות להלחם כדי לנצח במלחמות שהוא מוכרח להלחם אבל אם במקום זאת הוא יכניס את עצמו למלחמות מיותרות, אז כבר לא יהיה לו כוחות ואנרגיות כדי לנצח במלחמות ההכרחיות והחשובות יותר.

 

כותב הרב שמואל אליהו:

"גם ברחוב וגם באינטרנט צריך לעשות כל מאמץ לא להפגש עם הלא צנועות. ולפי כמות המאמץ – כך כמות ההצלה מההתקלויות.

חכמינו אמרו על "מאמצים ותקלות" את הכלל הזה שאין הקב"ה מזמן תקלה לצדיקים. במילים אחרות כאשר אדם מתאמץ באמת - לא קורות לו תקלות.

כאשר אדם מוותר לעצמו פה ושם - באות לו תקלות.

אינני אומר ח"ו שאינך מתאמץ. רק לומר שבתקלות יש גם צד רוחני גדול.

למעשה אם אחרי כל דברי אתה רואה שהנזק גדול מהתועלת - ברח לך מהאינטרנט."

 

(גם ברחוב כדאי שאדם ישקול אולי יש אפשרות ללכת ברחובות "נקיים" יותר, מותר גם להוריד משקפיים ואין צורך להתבייש בזה, השמירה על הקדושה היא מלחמה ובמלחמה חשוב לנצל כל יתרון כדי לנצח.)

 

עצה 3

להדפיס דברי חיזוק ולתלות אותם מסביב למחשב או על החלק העליון של המסך.

דוגמאות לדברי חיזוק שאפשר להדפיס הם:

"אין אבידה כאבידת זמן"

"ולא תתורו אחרי ללבכם ואחרי עיניכם"

"הקדוש ברוך הוא, אנחנו אוהבים אותך"

"שיוויתי ה' לנגדי תמיד"

"כל מעשיך בספר נכתבים"

"דע מאין באת ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עומד לתת דין וחשבון"

"מצווה גדולה להיות בשמחה"

"אין ייאוש בעולם כלל"

"אתה כמו שאתה אלוקים אוהב אותך באמת"
כל אחד יודע מה יכול לחזק אותו וניתן גם מידי פעם להחליף את המודעה.

כמו כן ניתן גם לעשות תמונת מסך עם נוף ועם כיתוב של דברי חיזוק אלו.

 

עצה 4

לתלות תמונות של רבנים שאנו מעריצים אותם מולנו על המחשב או על המדפסת בצורה שתראה שהם מתבוננים בנו ומצפים מאיתנו לגדולות כמו כן ניתן גם לסרוק את התמונות של הרבנים או לחפש תמונות באינטרנט לבקש רשות ואז לשים אותם כטפט בשולחן עבודה במסך המחשב- כשומר מסך וכדומה, כך נקבל השראה ועוצמה לעמוד בניסיונות ולקיים את שליחותינו בעולם

 

עצה 5

 

להעביר את המחשב למקום מרכזי בבית כמו לסלון וכדומה ושמסך המחשב יהיה גלוי לכל עובר ושב.

(כמובן שעצה זו כמו כל שאר העיצות שלהלן הם לא הכי יעילות והכי טוב העיצות הראשונות של סינון אתרים או לא לגלוש בכלל)

 

עצה 6

תתייחס למחשב כמו אל אשה זרה שאסור אפילו להתייחד איתה. תלך למחשב רק כשיש עוד אנשים איתך בחדר, או שיכולים להכנס בכל רגע והדלת פתוחה. אם בני הבית ישנים אל תלך למחשב. פשוט ללמוד מהקווים האדומים שחז"ל הציבו לנו בתחום העריות. בהצלחה.  אנחנו צריכים להתייחס למחשב כמו אל איסור ייחוד ולא לגלוש ללא אנשים שיכולים להביט במסך המחשב. ושוב העצה לא הכי יעילה כי תמיד היצר ינסה לשכנע לגלוש בזמנים אחרים...

 

עצה 7

מודעות עצמית

ברר עם עצמך את הבעייה:

1. מהו האיסור הנורא והחמור הזה?

2. מה גורם לך להתגרות ולהיכשל?

3. מתי זה קורה לך... על מנת למנוע מלכתחילה להיכנס לתנאים מכשילים!!!

4. שנה לעצמך תנאי חיים, באופן שתרבה להיות מוגן רחוק מהפיתויים, והמרחק הזה יעזור לך להימנע.

 

עצה 8

מחשבה חיובית- יש עצה של מרים אדאהן בספר "מי מושלם" מומלץ לכולם. נקודת העניין: רוב הנפילות שלנו נובעות מדימיון שלילי, והפיתרון - דימיון חיובי. כלומר, בדר"כ מדימיינים בראש בלי לשים לב את הנפילה שלנו (בכל תחום, אם זה בצניעות, בכעס, או בכל דבר). הפיתרון הוא, לבנות בראש שלנו דימיון חיובי, איך אני מצליח להתמודד עם זה בהצלחה, ואיך אני שמח ומאושר אח"כ.

 

עצה 9

לשים ספר קדוש ליד המחשב במיוחד בנושא שמירת העיניים ואפשר גם לקבל לא לפתוח את המחשב בלי לקרוא כמה פיסקאות בנושא הזהירות במחשבה ובראיות אסורות או בנושא ניצול זמן וזהירות מביטול תורה.

 

עצה 10

ללקט חומר בנושא שמירת העיניים ולשים אותו על שולחן העבודה במחשב ולקרוא בו לפני שמתחברים לאינטרנט.

 

עצה 11

להתפלל לפני ההתחברות: (מאת הרב שמואל אליהו)

יהִי רָצוֹן מִלּפָנֶיךָ ה’ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי. שׁאַל תּבִיאֵנִי לִידֵי חֵטְא. ולֹא לִידֵי עָוֹן. ולֹא לִידֵי נִסָּיוֹן. ולֹא לִידֵי בִזָּיוֹן. ותַרְחִיקֵנִי מִיֵּצֶר הָרָע. ותַדְבִּיקֵנִי בּיֵצֶר הַטּוֹב. וכוֹף אֶת יִצְרִי להִשְׁתַּעְבֶּד לָךְ. וֶתַּצִּילֵנִי הַיּוֹם וּבְכל יוֹם וָיוֹם מֵעַזֵּי פָנִים. וּמֵעַזּוּת פָּנִים. מִיֵּצֶר רָע. מֵאתר רָע. שלא אכנס בו לא בטעות ולא בכוונה. ולא אמשך להכנס לאתרים שמקושרים לאתרים של עריות.

ויהי רצון מלפניך שאזכה להתנקות ממחשבות של ניאוף - (ומדמויות תמונות של עריות שראיתי בין בשוגג ובין במזיד). ואזכה להיות בעל מחשבות טהרות ונקיות כדי שאוכל להתפלל בלב שלם ולהקים משפחה של אהבה אמיתית ויציבה.

ויהי רצון שלא אתן עיני שום אשה (בשום גבר) אחר חלילה לא במחשבה ולא בראיה ולא בדיבור חס ושלום ובודאי לא במעשה של קירבה כלשהיא. כמו שציותנו בתורך הקדושה , וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם זֹנִים אַחֲרֵיהֶם - וִהְיִיתֶם קְדשִׁים לֵאלֹהֵיכֶם".

 

 

עצה 12

זיכרון חיובי- לזכור את כל ההצלחות שלנו גם ההצלחות הקטנות ביותר כנגד היצר וכך לקבל כוחות לגבור גם על הניסיונות הבאים לקראתנו, כמו כן לזכור איך פעם היצר פיתה אותו כאילו המראות האסורות יביאו לו שמחה ואושר ורגע לאחר הנפילה הוא הרגיש גועל סלידה ושנאה מכל הדברים האלה, וכך הוא את הצער והכאב ורגשות הנקמה ביצר , שהיו לנו לאחר הנפילה ולחרוק שיניים ולגבור על היצר ומיד לעבור לפעילות חיובית.

 

עצה 13

תכנון מראש- לפני שמתחילים כל דבר בנושא המחשב- לפתוח דף חדש של וורד ולרשום במדוייק את המשימות הספציפיות שיש לנו לעשות באינטרנט ובסעיף האחרון החשוב הוא לרשום פעילות חיובית מה לעשות לאחר משימות אלו- פעולה חיובית שמחוץ למחשב- כמו ללכת למטבח לאכול משהו טעים, או לקום ולהתקשר לחבר או למשהו מסוים. כי הרבה פעמים השיטוט מתחיל לאחר שגמרנו כמה פעילויות ואז כיוון שאין תכנון מסודר, אז פתאום בא להציץ קצת בחדשות באתר ההוא ובפורום ההוא ואז הזמן גולש לפח זבל תרתי משמע...

אבל כאשר אנחנו מתכננים את עצמינו מראש, אנחנו חוסמים את היצר הרע מלהיכנס אלינו.

אנחנו לא מביאים את עצמינו לידי בטלה ושעמום כי "השעמום מביא לידי בטלה ולידי חטא" וכשהלב פנוי מן החכמה אז נכנסים לאותו בור נחשים ועקרבים! לכן תכנן צעדיך , תהיה מוביל ולא מובל, תהיה אתה השולט ולא הנשלט  וכך תזכה לנצחון!

 

עצה  14 שמשהו כתב:

שים לב לדבר מאוד כללי שתוכל לקחת אותו גם לעניינך זה. אנחנו חיים ע"י הרגלים, אני רגיל בישיבה ללמוד במקום מסוים וקשה לי ללמוד במקום אחר, אני רגיל להגיע הביתה ומיד לפתוח את המקרר, אני רגיל שכשאני מגיע לאינטרנט לבדי- אני חוטא... שמת לב? בן אדם חי עם הרבה הרגלים ואחרי שהוא חוזר עליהם מספיק פעמים זה נעשה ממש כאילו זה טבעי לו... לא נכון!!! זה לא חייב להיות כך! אתה יודע למה? כי אנחנו בני אדם, יש לנו שכל !!! השכל נועד לבחון כל דבר מבחוץ, להסתכל בלי השפעות ולדעת מה כן ומה לא. אם נלמד על משהו מספיק פעמים אנחנו גם נרצה אותו ונאמץ אותו! אין מידת הזהירות במסילת ישרים בלי השכל שלנו... ואם אתה רוצה להיות נזהר בעוון הזה- אתה חייב לאמץ את השכל, להתחיל לבחון איתו את כל ההרגלים שלך, את ההרגל שלך כשאתה לבד ואת ההרגל שלך כשאתה בחברה ולהתחיל לומר לעצמך מתוך ההתבוננות הזו- די! עד כאן! זה לא חייב להמשך! אני אדון לעצמי! יש לי אדון אחד בשמים ואליו אני שייך! לא לעולם הזה של החטא הנורא הזה!

תחליט החלטה אמיצה אחת, תחליט אותה מתוך ההתבוננות, דמה לעצמך את כל הסיטואציות בהן אתה נופל ותאמר לעצמך- מי אמר? מי אמר שבפעם הבאה הוא יתפוש אותי? אני לא אתן לו! אני יותר חשוב לעצמי מאשר היצר הזה! הוא לא "חבר שלי"! הוא לא עושה לי טוב!

אתה עצמך, שים את עצמך בצד הטוב ותתייחס ליצר כאל דבר נתעב, תגיד לו " כן, אני יודע שיש לך תפקיד, אני יודע שאתה נוטע בי את הכוחות האלה של התאווה כדי שישמשו אותי בעתיד להולדת ילדים אבל עכשיו אני מבקש ממך לצאת מהבית... אני לא מרשה לך להכנס!" אל תתבייש, הוא כבר רגיל לזה היצר הזה, כבר המון צדיקים בכל הדורות דחו אותו על הסף, אל תדאג לו... הוא אוהב לבוא לצדיקים, שם הוא מרגיש אתגר, תגיד לו שיחפש מישהו אחר ותאחל לו שלא ימצא...

עצה

לעזור לכולנו להלחם ביצר הרע- להיות פעיל ומפיץ חומר בנושא שמירת העיניים והברית ולעודד כמה שיותר חברים שישמרו את עצמם באינטרנט, לשלוח קישור המלצה לחברים לקרוא את הדברים הכתובים כאן. כמו כן אם אדם נפל חלק מהתיקון הוא לגרום לאחרים לא לחטוא, לכן ניתן להדפיס חומר בעניין שמירת העיניים והברית והזהירות מהאינטרנט ולהדפיס ולתלות במקומות המתאימים.

כך היצר הרע ידע שלא כדאי לו להתעסק איתך, כי כל נפילה גורמת שתהיה יותר מודעות לשמירת העיניים והברית ולזהירות רבה יותר בעניינים אלו. וכל אחד שבזכותינו מציל עצמו מנפילה אז גם אנו מכפרים ומתקנים חלק נפילותינו.

 

עצה 15

כותב הרב שמואל אליהו:

"יראת העונש- עצה נוספת, שבדורנו נוטים להתעלם ממנה, היא יראת העונש. אנחנו צריכים להפנים את זה שיש גיהנום, יש יסורים, ושהקב"ה לא נשאר חייב למי שלא בסדר, אם הוא לא חוזר בתשובה. עצה זו מופיעה הרבה בחז"ל, והם אף מעידים על עצמם שיראה 'נמוכה' כזאת עזרה להם. בשעה שרוח שטות נכנסת באדם, והוא ממש נמשך לעבירה, חייבים 'לנער' אותו. במצבו, צריך להזכיר לו דבר כואב, שהוא 'יחטוף' אם יחטא. אל תחסוך מעצמך את העצה הזאת. דבר אל עצמך במילים הכי ישירות והכי בוטות, שתבין בתוך המערבולת בה אתה מצוי, שכדאי מאוד לא לחטוא.

 

זכור את השכר- בנוסף ליראת העונש, זכור גם את השכר השמור לך על כל הימנעות מעבירה! גם חשבון של שכר לכל הדורות בזכות ההתגברות שלך יכול להציל מן החטא."

כמו כן מי שמתגבר על היצר הזה, אפילו ניצחון קטן, הביטחון העצמי שלו עולה. "הנה, שלטתי בעצמי ולא נגררתי אחרי יצרי". אולי זה מה שחז"ל התכוונו במסכת אבות : "איזהו גיבור? הכובש את יצרו" - הוא מרגיש גבר! שולט בעצמו ולא נכנע!

 

עצה 16 שמשהו כתב:

כשאדם מרגיש שהיצר מנסה להוביל אותו לכיוון לא טוב, תתאר לעצמך מה מתרחש עכשיו בשמים, בציור הכי מוחשי שאתה יכול לדמיין: אתה רואה את אברהם אבינו, יצחק אבינו ויעקב אבינו מתחננים לפני הקב"ה ומבקשים בבכיות שאנא יציל את בנם מלחטוא. ובכלל רואים רעש גדול ועצום ממש בשמים: לא רק האבות מתחננים ומבקשים  בכל כוחם, אלא גם 12 השבטים ומשה רבינו, ואהרון הכהן, ודוד המלך, וכל התנאים, האמוראים, ראשונים ואחרונים, כל אבות אבותיך, וארבעת האימהות, כולם כולם, כ-ו-ל-ם ממש, מתחננים ומבקשים וזועקים בבקשה שבנם עם הנשמה הקדושה והטהורה לא יחטא. "אוי, שלא יחטא. שלא יחטא. לא, שלא יחטא. אנא, בבקשה, תציל אותו בבקשה ממך ריבונו של עולם שלא יחטא. שלא יחטא.בבקשה, בבקשה", כמו כן הם פונים אליך- בבקשה אל תחטא, עבדנו קשה התנסינו בנסיונות הקרבנו את עצמינו למען האומה הישראלית, להקים דורות של יהודים מסורים לתורה ולבורא, אל תחטא! אנחנו רוצים בטובתך, היצר רוצה ברעתך! אנא תתגבר! תנצח!"

 

 

עצה 17

נקמה ביצר הרע- היצר החטיא אותנו בעבר, עכשיו נחזיר לו כגמולו ולא נשמע לו, לא ניכנע אליו! הוא שבע מנחת ומשמחה כאשר נפלנו, עכשיו אנחנו ובורא עולם נשבע מנחת ונשמח כשלא נשמע לפיתוייו, וננצח אותו על ידי פעילויות חיוביות ומניעת נפילות הכי קטנות.

 

עצה 18

קבלות (בלי נדר)- לקנוס את עצמו אם נפל בכסף או בקריאה של ספר שלם או פרקים בנושא שמירת הברית והעיניים או בנושא השמחה. או אולי לקרוא שוב את כל העיצות ולנסות ליישם עוד ועוד עיצות.
כמו כן ניתן לקבל על עצמך צום בכל יום שאחרי נפילה שהיא. באותו יום לא תלך למשרד. תפסיד יום עבודה. תלך לטבול ולהתפלל ולעבור את היום הזה במצב של תשובה.

 

עצה 19

ללמוד חומר תורני בנושאים אלו, כי כמה שיותר מבינים את הסכנה הטמונה בכך - באותה מידה יש מוטיבציה להילחם. ללמוד חומר על שמירת העיניים והברית, כמו "קדושת החיים" (להשיג 035748592),  "אשיב ממצולות"- הרב יהושוע שפירא, "שמירת הברית"- הרב אבינר, "קדושים תהיו- שיחות על שמירת הברית"(להשיג  6446515-02 , 6519520-02), "דור התמורות"- הרב לוגאסי. "טהרת הברית"- הרב אבינר- ספריית חוה 9973168-02
כך גם כותב ה"חפץ חיים" בקשר ללשון הרע, ומציין שדבר זה נוגע לכל מצוה ומצוה: "וזכרתם את כל מצות ה' ועשיתם אותם... שהזכירה מביאה לידי עשייה, והוא שילמד את הדין שהוא נכשל בו בעיון רב בכל פרטי הדין הזה, וגם יחזור עליו כמה פעמים, ועל ידי זה יקבע היטב בזיכרונו, וכך גם יוסר ממנו כוח היצר מעוון זה".  
אם נתקלת בפיסקה או שורה שחיזקה אותך אז מומלץ מאוד לחזור שוב ושוב מכל הלב והנשמה על השורה הזו, מפני שחזרה ושינון עם כל הכוח גורמת לדברי חיזוק אלו לחדור לתתת מודע שלנו וכך להרחיק משם כל מיני תאוות רדומות שמחכות להתעורר ולפתותינו.

לימוד חומר על עניין השמחה וחשיבותה. ספרי ברסלב, קלטות ודיסקים שמחה ועידוד.

 

עצה 20

שמיעת שירים שמשמחים אותנו במיוחד שירי נשמה ודביקות שמקרבים אותנו אל הבורא.

 

עצה 21

לימוד תורה קבוע- ללמוד באופן קבוע תורה, אם זה על ידי שיעור או באופן פרטי, אפשר גם לקבוע כמות הספק מסויימת ליום. לימוד תורה בשיעור תורה הוא חשוב כי הוא מעודד אותנו להשתתף וכמו כן יש יותר שכר בלימוד יחד מאשר לימוד לבד.
"בראתי יצר הרע, בראתי לו תורה תבלין", "אם פגע בך מנוול זה (יצר הרע), משכהו לבית המדרש". העיסוק בתורה, ובמיוחד בספרי אמונה ומחשבה המעלים את המחשבה לטהרת הקודש, עוזר מאוד להתמודדות עם היצר הזה. המוח מתעסק בקדושה, אין לו זמן לשטויות. הדברים האלה כבר לא מעניינים אותו, הוא הרבה מעבר לזה. כך כותב הרמב"ם בסוף הלכות איסורי ביאה: "יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה וירחיב דעתו בחכמה, שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה".

 

עצה 22

לימוד פנימיות התורה-  חשוב גם לבחור נושא שמעניין אותנו ונותן שמחה וסיפוק לנשמה שלנו.
ללימוד פנימיות התורה כמו חסידות ומחשבה ואמונה יש הנאה מיוחדת והרבה נשמות פרחו בזכות לימודים אלו.

 

עצה 23

לרווק- חשוב מאוד מאוד שתבחר לך ישיבה שמתאימה לך, כדאי להתייעץ אבל צריך לדעת שאין מקום שיכול להתאים לכולם מכל הבחינות, וודאי שעדיף להיות בישיבה עם פחות ניסיונות מאשר להיות בבית עם כל הניסיונות והנפילות.
לא לחינם אמרו גדולי ישראל שהישיבה כיום זה כמו "תיבת נוח" כנגד המבול הנמצא בחוץ, לכן יש לבחור תיבת נוח ולהציל את הגוף והנשמה.

 

עצה 24

לנשוי שיש לו נפילות- כדאי לחסום או לא להכניס את האינטרנט אבל חוץ מזה כדאי גם לחזק באופן דחוף את השלום בית ולהקדיש לאשה יותר זמן ואם יש בעיות בענייני אישות לפנות לאנשים המתאימים לייעוץ, האינטרנט הוא לא פיתרון בעיה אלא בעיה קשה מזיקה ומסוכנת מכל הבחינות.

 

עצה 25

להנות מהרוחניות- לעבוד את השם בצורה יותר רוחנית , להתפלל מתוך שירה ושמחה, ללמוד תורה בעומק ועם הלב והרגש.

עשיית התעמלות- אם אתה אוהב ספורט, כדאי לתעל ולכוון את התאווה שבגוף למישור זה. צא 'לרוץ אלפיים', תזיע קצת, זה בריא גם לגוף וגם לנפש- כפשוטו ממש.  

 

עצה 26

הפצת יהדות- כתוב כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו , במיוחד חומר על קדושת העיניים והברית- חלק מהמלחמה בכוחות הרע הוא להפיץ את החומר כיצד לשמור על הקדושה ולמנע מנפילות – כך ננקום ביצר הרע על כל הרע שהוא פיתה אותנו וכך גם לכן על ידי הפצת יהדות במיוחד בנושאים שקשים לנו נוכל לקבל כוחות לנצח אותו או לפחות ליפול פחות.

 

עצה 27

עשיית חסד- חלק מהסיבה לנפילות היא מפני שהנשמה מרגישה צמאון וחוסר סיפוק ואז נמשכים להנאות אסורות, אבל אם נרווה את נשמתינו בעשיית חסד לשם שמים, הנשמה תרגיש סיפוק והנאה ופחות צימאון לדברים האסורים, במיוחד אם החסד הוא במקום בלי ניסיונות של נפילות וכדומה.
כמו שהציע הרב שמואל אליהו: אתה צריך להרבות בחסד. תעניק, תעזור, תארגן פעילות של עזרה לחולים, לנזקקים. האור שבחסד יתן לך כוחות גדולים.

 

עצה 28

ללכת למקווה- כך זה מטהר אותנו ומרחיק את החיצונים שנבראו ממעשינו והם יוכלו פחות לפתות אותנו.

 

עצה 29

לקבוע זמן לבקשת סליחה ומחילה מבורא עולם- אפשר זמן מסוים של פעם ביום או בשבוע סיכום וחשבון נפש.

 

עצה 30

לכתוב על דף תאריך ומקרה בהם ניצחנו בקרב ואם זה לא עוזר אז גם לכתוב מקרים בהם נפלנו עם זמן ותאריך.

 שהאדם יעשה לעצמו שטיפת מוח "אני יצליח להתגבר" "אני ינצח את היצר" – או כל דבר שמחזק ויחזור על זה שוב ושוב ושוב.
תגים: חסימת פרסומות קופצות ,  תוכנה לחסימת פרסומות , תוכנות לסינון אתרים
תוכנות לסינון תכנים , מידע על סינון אתרים , סינון תכנים באינטרנט
תוכנה לחסימת פרסומות , תוכנה סינון אתרים , תוכנות סינון אתרים

סינון אתרים - סינון תכנים - חסימת פרסומות

סינון אתרים - כולם עוברים לאינטרנט רימון - הצל את משפחתך!

למאמר עידוד וחיזוק שלא נתייאש למרות נפילותינו אלוקים אוהב אותנו

 

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות