יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 

נבואות שהתגשמו

נבואות שהתגשמו

 
שם הדף  והסבר קצר
רשימה של דוגמאות על נבואות שהתגשמו
 
אינדקס נבואות שהתגשמו.
 
לקט נבואות - קיצור כל הנבואות העיקריות.
 
מגיד מראשית אחרית: על נבואות שהתגשמו.
בכל בית יהודי נמצא ספר התנ"ך, ובו נכתבו כבר לפני אלפי שנה נבואות על העתיד להתרחש. נבואות אלו כוללות את המאורעות החשובים ביותר שאירעו לעם ישראל במשך אלפי השנים, מיום היותו לעם ועד היום הזה. וכן נבואות על ארץ ישראל ואומות העולם, בכלל. אתה מתבונן בקורות ההיסטוריה לאורך הדורות, ונדהם לנוכח ההתגשמות המדוייקת של הנבואות שנכתבו והוכרזו ברבים בטרם התרחשו הדברים במציאות.
 
חורבן העיר בבל.
העיר בבל היתה בירת האמפריה הבבלית והיא שלטה על עמים וארצות. והנה ירמיהו וישעיהו מתנבאים בניגוד להגיון, שהעיר בבל לא רק שתחרב ותהיה תל חורבות, אלא גם הבטחה: "שלא תשב לנצח", שממת עולם תהיה! ומה התרחש אחר הנבואה?
 
נצחיות עם ישראל.
לפי כללי ההיסטוריה היה צריך העם היהודי להעלם ח"ו כבר מזמן מן ההיסטוריה, העובדה ש"עם-ישראל" נשאר חי וקיים, הוא נס ופלא שאין כדוגמתו. הרי לא עבר דור שבו לא עמדו על עם ישראל לכלותו, הן מבחינה גופנית הן מבחינה רוחנית. הנבואה על קיום ישראל לעולם עדיין מתקיימת.
 
נצחיות תורת ישראל.
עוד ברית כרת ה' עם עם ישראל והבטיח להם שלא רק שיהיו קיימים  לעולם, אלא גם שהתורה לא תשתכח מהם לעולם.
 
חורבן בית שני.
נבואות על חורבן בית שני: מי יהיה האויב? מאין יבוא?
 
חורבן בית שני - השתלטות גרים על הארץ.
נבואה שהתקיימה בסוף בית שני: ביהודה עלה לשלטון אנטיפטר האדומי, יועצו של הורקנוס, הוא שהסיתו למרוד באחיו אריסטובלוס, מוצאו ממשפחת גדולי אדום שהתגיירו בימי יוחנן כהן גדול. ואחריו נעשה הורדוס בנו למלך יהודה, בחסות הרומיים.
 
חורבן בית שני - גלות הבנים והבנות.
התורה ממשיכה ואומרת כי בעקבות הכיבוש יהיה מצב שבו: "בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך רואות וכלות אליהם כל היום ואין לאל ידיך... בנים ובנות תוליד, ולא יהיו לך, כי ילכו בשבי". האם גם נבואה זו התגשמה?
 
חורבן בית שני - המלך ילך לגלות.
התורה מתנבאת: "יולך ה' אותך ואת מלכך אשר תקים עליך, אל גוי אשר לא ידעת אתה ואבותיך" (דברים כח,כו). האם גם נבואה זו התגשמה?
 
חורבן בית שני - מכירת השבויים לעבדות במצרים.
ועוד לפנינו נבואה היורדת לפרטים, ומדהים להווכח עד כמה היא התאמתה לפרטיה: "והשיבך ה' מצרים באניות בדרך אשר אמרתי לך לא תוסיף עוד לראותה והתמכרתם שם לאויביך לעבדים ולשפחות ואין קונה" (דברים כח,סח).
 
חורבן בית שני - הגופות לא ינתנו לקבורה.
"והיתה נבלתך למאכל לכל עוף השמים ולבהמת הארץ ואין מחריד" (דברים כח,כו) וכך מובא בגמרא: "כרם גדול היה לאדריינוס הרשע שמונה עשר מיל על שמונה עשר מיל כמו מטבריא לציפורי, והקיפו גדר מהרוגי ביתר מלא קומה ופישוט ידים, ולא גזר עליהם שיקברו עד שעמד מלך אחד וגזר עליהם שיקברו".
 
חורבן בית שני - מלחמות בהרים נצורות.
התורה מודיעה שירושלים וכן שאר ערי יהודה הבצורות יפלו לאחר המצור. דברים אלו נכתבו שנים רבות לפני שערים אלו בכלל נתבצרו. אולם התורה מודיעה שהם תהיינה ערים בצורות, והעם יבטח בחומות אלו, ואעפ"כ הן תוכרענה ע"י המצור של האוייב. וכך היו הדברים בפועל, כפי תיאוריו של יוסף בן מתתיהו.
 
הכותל אינו חרב לעולם.
נבואה נתנה כי דוקא הכותל המערבי לא יחרב לעולם. אם נבואה זו כתבה אדם ח"ו מדעתו, כיצד לקח סיכון עצום כזה, להתחייב מראש על כותל אחד, שריד ממקדש עתיק, שישאר קיים ולא יחרב לעולם? ולא עוד, הרי שבמשך אלפיים שנות הגלות, עברו על ירושלים מלחמות רבות, והיא נחרבה ונבנתה לכל הפחות תשע פעמים! מה יערוב בדרך הטבע שאותו כותל יהיה מובטח וחסין מכל המלחמות הללו?
 
נבואות על הגלות.
הגורל הגלותי של עם ישראל מהווה תופעה יוצאת דופן בהיסטוריה האנושית, ומה שמאלף הוא שהתורה צפתה והודיעה זאת מראש. התורה סיפרה לנו שנצא לגלות ונתפזר בכל העולם (!), שנשאר מעטים (!), שיהיה עלינו לעג וקלס (!) ושלא יהיה מנוח לכף רגלינו שם (!).
 
מי ישלוט בארץ בזמן הגלות?
הזוהר קובע לפני כ1800- שנה ארבעה דברים: שהערבים ישלטו בארץ בזמן הגלות זמן רב, שהארץ תהיה שוממה וריקה בזמן שלטונם, עם ישראל יחזור לארצו" ואז הערבים יהיו עדיין בארץ,  ושהבעיה הפלשתינאית תעכב את בני ישראל לשוב לארצם.
 
שממת הארץ בזמן הגלות.
מה גרם לכך ששום אומה לא הצליחה להפריח את שממות ארץ-ישראל הפוריה בטבעה, במשך אלפיים שנות גלות של עם ישראל? האם יתכן כי התורה התנבאה גם על כך?
 
נבואה על גאולת הארץ.
והנה יהודים חוזרים לארץ ישראל, במאה הנוכחית, וארץ ישראל פורחת. שוב היא הופכת את עורה ומכירה את בעליה האמתיים, להם חכתה 2000 שנה! -גם זאת כתוב לנו מראש.
 
נבואת התשובה של ימינו.
נבואות מגלות לנו את טיבם של אותם ימים לאחר שנחזור לארצינו, התשובה שתהיה בארץ שתגיע דוקא מהנוער ועוד!
 
השבת - ברית עולם.
נוסף להבטחה שהתורה לא תשכח מעם ישראל, ניתנה מאת הקב"ה הבטחה מיוחדת על השבת שלא תהא בטלה מעם ישראל לעולם, באופן שתהווה ברית עולם בין הקב"ה לעמו ישראל.
 
פתיחת מעיינות חוכמה.
הזוהר הקדוש מנבא שבאמצע האלף השישי, תהיה פריצת דרך הדרגתית, יפתחו מעיינות החכמה, שתגיע לשיאה באמצע המאה התשע עשרה למנינם. וזה בדיוק מה שקרה.
 
גרמניא של אדום.
יתכן כי חז"ל התנבאו כבר לפני אלפי שנים על גרמניה שתגיע לכבוש את העולם ותיכשל לבסוף?

 

 

 

[רכיב שמירת תוצאות של FrontPage]

gיהדות - עמוד הראשי                                                                                                                                                                hvsu guko vhvsu, uveckv, е  

 
אמונה -שאלות ותשובות / מציאות אלוקים / אבולוציה / אמיתות התורה / נבואות שהתגשמו /  נפלאות היקום /  תורה ומדע / חייזרים
חברה - זוגיות אהבה / אתרי שידוכים לדתיים + הדרכה / חינוך ילדים הדת והמדינה / יהדות וגזענות / רדיפת התקשורת רודפי הדת / דפי יהדות להורדה / מעמד האשה / זרמים ביהדות / חזרה בתשובה / פרשת שבוע / מאמרים  / השפעת הטלוויזיה / הפצת יהדות  /  תקנון
רוחניות -
משמעות החיים / קבלה גלגולי נשמות / טעמי המצוות / גאולה משיח / חיים לאחר המוות / ייסורים והשואה / תפילה למה ואיך / שבת / פורים / פסח/ חנוכה / ט"ו בשבט / תפילות וסגולות / הבעיה הפלסטינאית / מסרים מהשמים / יהדות  / כניסת שבת שמירת הברית /  מתכונים כשרים /    הרב דניאל זר        
מידע יהודי - הורדות ספרים וחוברות חינם / מידע ארגוני יהדות / תוכנות חינמיות   / יותר מ 200 סרטים / יותר מ- 1000 הרצאות ושירים /  אתרים מומלצים /  
תוכנת בבילון תרגום / שירים חסידיים / ניגוני ברסלב / ניגוני חב"ד / חנות טבע / תיק לספר תורה