יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

למה מעט מקיימים את כל המצוות?

למה מעט מקיימים את כל המצוות? שאלה: אם התורה אמת מדוע יש הרבה יהודים שלא מקיימים אותה? ביניהם דוקטורים ופרופסורים ואנשים חכמים ואקדמאים?

תשובה: אם התזונה הטבעית היא הכי בריאה מדוע יש הרבה שנוהגים בניגוד להדרכותיה? אם העישון מסוכן (עד כדי כך שכתוב על כל חפיסה  "העישון הורג" העישון מסרטן" וכו') אם כן מדוע כל כך הרבה מעשנים?

אתה נוטה לחשוב שיש להם לחילוניים איזו תשובה ניצחת ליהדות, אך זו שמורה עמהם משום מה בסוד. אתה לא יכול להאמין שאין להם תשובה כלשהי, שהרי בלעדי תשובה כזו איך הם מסוגלים לחיות להם כחילוניים מתוך שלוות נפש ובטחון עצמי כזה. מחשבות אלה מפריעות לך לקבל את ההוכחות לאמיתותה של התורה בצורה סופית ומוחלטת.

אינך יחיד בהרגשה זו. לא פעם שומעים בסמוך לסופה של שיחת הסברה הגיונית ומשכנעת בנושא היהדות את הטיעון: ''אז אתה רוצה להגיד לי שכל החילוניים במדינה הם משוגעים?!'' או בגוון שונה במקצת: ''אני לא יודע להפריך את דבריך, אבל אני בטוח שיש איזו תשובה לדבריך, אחרת לא היו כל כך הרבה לא דתיים בעם הזה.''

תגובותיהם של אלה מבוססות על ההנחה הפשוטה שאדם נורמלי לא ירוץ קדימה באפלה אלא אם כן בטוח הוא שלפניו כביש מוצק. אדם בר דעת לא יפסע אפילו פסיעה קלה קדימה אם יש לו ספק קל שבקלים שיתכן שהמשך דרכו אינו קרקע מוצקת אלא תהום בעומק של 100 מטר. הנחה זו, עליה הם מתבססים, כה פשוטה וברורה היא עד שאינה טעונה כלל בדיקה. הרי אם היהדות נכונה, כי אז מי שחי כחילוני, בזבז את חייו והפסיד את הנצח.

יותר מזה, גם אם יש סיכוי של אחוז אחד בלבד שהיהדות נכונה, די בכך לחייב את החילוני לחשוב יפה על כל מעשה שלו כדי לא להסתכן. הרי שום אדם הגיוני לא יאכל מאכל אשר יש אפשרות של אחוז אחד שהוא מורעל. אז איך אפשר לאכול ביום כיפור, למשל, אם יש אפשרות של אחוז אחד לקבל עונש כרת? ואם ציבור חילוני כה גדול חי כפי שחילוניים חיים, כנראה שהם בטוחים לחלוטין במלוא מאת האחוזים בצדקת דרכם, כי הרי לא יתכן שציבור כה גדול יפקיר את גורלו, ויחיה בחוסר הגיון מתוך אי-שפיות הדעת.

ההנחה שיש להם בודאי הצדקה מלאה לדרכם נראית ברורה. אך למרות זאת הבה ננסה לבדוק את הדבר.

קשה למצוא במדינה הזאת אדם שאינו יודע על נזקי העישון. הכל יודעים על הקשר בין סרטן לעישון. אנשים משכילים יותר יודעים שהטבק מכיל כמה מאות חומרים מזיקים שונים הגורמים או עלולים לגרום למחלות ולהפרעות גופניות שונות ומשונות. כל מעשן מכיר כמה תופעות שליליות מגוף ראשון. ידוע גם שהצורך בעישון הוא הרגל נרכש ואיש לא נולד איתו.

והנה, למרות כל הנ''ל, לא זו בלבד שייצור מוצרי עישון הוא תעשיה גדולה בארצנו, ומספר צרכני הטבק הוא עצום, אלא שמדי שבוע בשבוע מצטרפים צעירים רבים למעגל המעשנים על אף כל האזהרות. איפה ההנחה הפשוטה והוודאית שכל אדם הגיוני שומר על טובתו ועל בריאותו? לו לפחות מסרה הסטטיסטיקה שמרבית המעשנים הם חסרי ידע והשכלה וקלי דעת ומופקרים. אך לא! כולנו יודעים שעל המעשנים נמנים אנשי מדע ואנשי רוח, אנשים חכמים ונבונים המנהלים כל תחום במדינה. גם רופאים מקומם לא נפקד בין המעשנים, הכיצד? וכי כל אלה איבדו את שפיותם?

בחודש שעבר נהרגו למעלה מששים איש במדינה הקטנה הזאת בתאונות דרכים. עוד מאות רבות נפצעו, ומתוכם ישארו רבים נכים מוגבלים בכושר תנועתם ובכושר עבודתם. רבים יסבלו סבל רב עד סוף ימיהם. קטל זה נמשך חודש אחר חודש במשך שנים. בשנה שעברה נפגעו בתאונות דרכים 25,000 איש. בכל מלחמות ישראל ופיגועיה גם יחד לא נהרגו ונפצעו רבים כל כך כבתאונות הדרכים.

הכל יודעים שאין זה אסון טבע. כל הכבישים מסומנים ומתומררים. רמזורים וסידורים להכוונת התנועה יש לרוב. שום אדם אינו מורשה לאחוז בהגה אלא לאחר שלמד את חוקי התנועה ונבחן עליהם. אילו החליטו ברגע זה כל תושבי המדינה, נהגים והולכי רגל: אנו ננהג לפי חוקי התנועה, לא נעבור באור אדום, לא ננהג במהירות אסורה, נשמור מרחק, נציית לתמרור עצור, לא נעקוף במקום שאסור וכו', הרי בזה חסל סדר תאונות דרכים. כל אלה הכתובים ברשימת העתידים לההרג ואשר שמותיהם יתפרסמו מחר ומחרתיים ולאחר מיכן במסגרות שחורות, כל אלה יבוטל גזר דין המות מעליהם והם ימשיכו לחיות מאושרים בחיק משפחותיהם. רוב הניצולים יהיו אלה שהחליטו לנהוג כהלכה, ובהחלטתם הפשוטה והדורשת כה מעט הם יצילו את חיי עצמם. מה לא מוכן אדם לעשות כדי לא לבלות את שארית ימיו על כסא גלגלים? והרי מה שנדרש כדי להנצל מגורל מר זה הוא כל כך פשוט, כל כך ידוע, כל כך הגיוני ובלתי ניתן לסתירה בדרך סבירה כלשהי.

אם מצפה אתה שהסטטיסטיקה תבשר לך שהנהגים גורמי התאונות הם אנאלפבתים, חסרי השכלה ולקויי שכל, ושאין ביניהם אקדמאים ומנהלים, עורכי דין ורופאים, אנשי עסקים ומדענים, אם מצפה אתה לכך, הרי שתצפה לשווא. חסרי ההיגיון המוכנים בעד רבע דקה של הגעה מוקדמת למחוז חפצם לסכן את חייהם וחיי אחרים בעקיפה מסוכנת, מפוזרים בצורה אחידה, פחות או יותר, בכל שכבות האוכלוסייה, בכל דרגות ההשכלה ובכל דרגות הפיקחות. ואתה שואל (זועק): איפה ההגיון? איה שפיות הדעת? כל הצבור הגדול הזה הוא חסר דעת?

ההנחה ''הברורה'' שלא יתכן שאדם, ועוד יותר ציבור, יפעל בחוסר הגיון מוחלט, ויתעלם מן האמת שבה תלויה טובתו ועצם חייו, הנחה זו פשוט אינה נכונה!

לא הגיונית היא הרגשת הבטחון של המעשן המתעלם מן הסכנה הידועה לו בהסתמכו על ציבור המעשנים הגדול ש''בודאי יש לו תשובה'' לסכנות העישון. שום פצוע תאונת דרכים לא ירפא מהר יותר בזכות ''כולם עוקפים פה''. בהתמודדות בין האדם לאמת אין לציבור הגדול כל משקל.

 

אילו מקיימי התורה היו מקבלים 500 שח מזומן על כל מצווה, לא היית מוצא יהודי כמעט שלא מקיים מצוות, גם אילו המצוות של התורה היו לאכול גלידה ופיצה וארטיק בכל יום היה אחוז מקיימי המצוות גדול פי כמה וכמה.
למי שצופה מבחוץ נראה מצוות התורה כאילו הם מחייבות לוותר על העולם הזה למען העולם הבא, אבל מבפנים אדם יכול לראות שחיים רוחניים יכולים לספק את חייו כמו ואפילו יותר מרדיפה אחר החומר שהיא רדיפה שאינה נגמרת ואינה מספקת, מצוות התורה אמנם בריאות לגוף ולנפש – אבל דורשות משמעת ומחוייבות ולכן יש הרבה יהודים שלא מקיימים אותה.
היהדות יכלה להיות מאוד מושכת אבל רק כאשר האדם יודע כמה היא תורמת לו, מתי הוא ידע כמה היהדות תתרום לו? רק כאשר הוא בפנים, רק כאשר הוא מקיים את המצוות,זאת אומרת זה מעגל חוזר, רוב העם היהודי לא יודע כמה יהדות יכולה לתרום לו לחייו הפרטיים והמשפחתיים ולכן הוא לא מקיים מצוות וכיוון שהוא לא מקיים מצוות הוא לא יודע כמה היהדות יכלה לתרום לו.

אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה-  והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה 80% מקבלים את זה, ו- 20% שלא מקבלים אבל מתייחסים לתורה בצורה הרבה יותר מכובדת ונעימה. מידי שנה אלפי יהודים שהיו רחוקים מתורה ומצוות – שומעים הרצאות ומשתתפים בסמינרים וסדנאות יהדות, וכולם יוצאים עם רגש יותר חיובי והבנה והערכה יותר גדולה ליהדות ולתורה.

 

 

מקורות שות נר לאלף,   בעין יהודית \ הרב יוחנן דוד סלומון 

 

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

מותר לך ומצווה להעתיק ולפרסם לזיכוי הרבים בכל מקום אפשרי.
בתנאי שעושים קישור לאתר  הזה- מהיכן שאתה מעתיק את המאמר הזה.
 ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום המיוחד שלנו
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

 

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

יצא לאור הספר "על כל שאלה תשובה - הספר המקיף לשאלות ותשובות ביהדות , רוחניות ומשמעות החיים.
לפרטים נוספים כנסו עכשיו לחנות ספרי קודש - על כל שאלה תשובה
ספר לכל שאלה תשובהספר לכל שאלה תשובה

מחיר לפני הנחה: 55.00 ש"ח
המחיר שלנו: 38.00 ש"ח
הרווח שלך: 17.00 ש"ח (31%)

למידע נוסף...

 

להלן השאלות אחרונות:
מדוע חכמים הוסיפו מצוות הרי כתוב בתורה: "לא תוסיפו ולא תגרעו"?
שאל את הרב - למה לשאול רב? למה בכל דבר אתם שואלים רבנים? האם אתם לא יכולים להחליט לבד?
מחלוקות הדתיים -שאלה: אני לא מקיים מצוות בגלל שיש מחלוקות בין הזרמים אז איך אידע מה אמת?
למה תורה שבעל פה?
מדוע חייב להיות שקיבלנו תורה שבעל פה יחד עם התורה שבכתב?
איך התחילו המחלוקות?
איך בכלל התחילו לחלוק אחד על השני בענייני התורה?
מחלוקות בחז"ל
איך יתכן שני דעות סותרות, שניהן אמת, ואיך לנהוג למעשה?
זרמים ביהדות
למה יש זרמים שונים ביהדות? הרי התורה היא אחת, אז למה יש זרמים שונים- חסידים, ליטאים, ש"ס, חב"ד, ברסלב, מזרחי.
זרם הכי טוב?
למה כל זרם ביהדות חושב שהוא הכי טוב והכי הנכון?
למה רבנים חולקים?
למה יש מחלוקות ביהדות? אם כל זרם הוא טוב אז למה הרבנים חולקים אחד על השני, למה יש רב שיצא כנגד רב אחד או כנגד זרם אחר? הרי כולם טובים?
למה יש מחלוקות?
 למה השם עשה בכלל שתהיה מחלוקת בעולם? היה עדיף שיהיה הכל ברור וכך נוכל לבחור בטוב?
תורה שבעל פה
מהי תורה שבעל פה? למה צריך אותה? מה קיבל משה מסיני?  ומה מכילה התורה שבעל פה? מה היחס בין התורה שבכתב לתורה שבעל פה?
אמונה "פסיכולוגית" שאלה : המצאתם את הדת ואת אלוקים כי היה קשה לכם בלי האמונה, עם האמונה אתם מרגישים רגועים וחיים חיי שלווה, ובנוסף אתם חוששים שמא לא יהיה לכם המשך לאחר החיים ולכן החלטתם להמציא את אלוקים?
למה טוב לחפש משמעות שאלה: האם זה טוב לחפש משמעות בחיים? אולי כדאי להתעלם מהרצון לחיפוש הזה? לתשובה
 

לעמוד רשימת השאלות
לפרק ראשון
למה חשוב לדעת
לפרק שני:
אלוקים ואנחנו
לפרק שלישי:
משמעות החיים
לפרק רביעי: אמיתות התורה
לפרק חמישי: החרדים והמדינה.
ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות