תיקים לספר תורה

צריך תיק לספר תורה? כאן המקום! התיק לספר תורה היקר שלך נמצא אצלנו!

תיקים איכותיים יפים ומהודרים מגוון גדול ומיוחד, מחירים אטרקטיביים ובתשלומים נוחים. 


תיקים לספר תורה מקטיפה, מכסף או ציפוי כסף ,שירות אמין , אדיב ומסור.

מבצע חינם

2 רימונים ואצבע + כיסוי למניעת אבק, חינם לכל מזמין

ייעוץ אישי

ייעוץ והתאמה אישית לכל מזמין תיק לספר תורה

אפשרות לתשלומים

ניתן לשלם במספר תשלומים

 

להלן קטלוג תיקים 

 
 
 
 

תיקים לספר תורה
ספר תורה הינו תשמיש הקדושה הקדוש ביותר ביהדות, נוהגים בו כבוד מיוחד והידור רב ולכן מאכסנים אותו בתוך תיק מהודר הידוע בכינוי תיק לספר תורה או ארגז לספר תורה.
ספר התורה מוכנס לתוך תיבה עגולה מעוטרת ("תיק"), אשר נפתחת כדלת ומגילת הקלף מועברת מחלק אחד לחלק השני לצורך קריאתה. התיבה, מורכבת לרוב מעץ, אך מעוטרת בשלל עיטורים, החל מבדים וכלה במתכות יקרות ככסף וזהב.

סגנון זה מצוי ברוב קהילות יהדות המזרח, כלומר בכל הקהילות המצויות במזרח התיכון ומזרחה משם ובפרט במצרים, בארץ ישראל (למעט אצל האשכנזים), בסוריה, בעיראק, בתימן, באיראן, בבוכרה, באפגניסטן ובהודו. הוא מצוי גם בחלק המזרחי של צפון אפריקה כלומר לוב, תוניסיה ואף חלק מאלג'יריה. באירופה סגנון זה נדיר יותר והוא מצוי באופן חלקי באזור טורקיה והבלקן, בעיקר אצל היהודים הרומניוטים, וכן אצל יהדות גאורגיה אלא שבחלק מהקהילות גאורגיה (כגון: קהילות קולאשי, כותאיסי, אוני ועוד) ישנם עמודי עץ חיים היוצאים מתחתית התיבה.

את ספרי תורה בתוך תיק נהוג לכנות "ספרי תורה ספרדיים" בעוד הספרים העטופים ב'מעיל' מכונים "ספרי תורה אשכנזיים". כינויים אלו הם כוללניים ואינם מדויקים, כאמור לעיל, שכן למרות שאצל האשכנזים הסגנון השני הוא אכן בלעדי, הוא אינו ייחודי רק ליהודי אשכנז ומשמש גם קהילות ספרדיות במקומות שונים.
לספרי התורה נלווים קישוטים וכלים שונים כגון: "כתר", "רימונים", "מגן" ו"אצבע" המורה לקריאה בתורה. את תיקי הספרדים הספרדים נהוג לצפות בכסף וזהב, ולעטרו במטפחות מבד משובח.

כיצד בוחרים תיקים לספר תורה
מגילת הקלף של ספר התורה נשמרת בתיק מיוחד שתפקידו לשמור על הקלף שיישאר כשר ויהיה עמיד בפני נזקים, אותו תיק נקרא תיק לספר תורה שהוא למעשה מנשא מהודר שאליו מכניסים את ספר התורה.
לפני בחירת התיקים לספר תורה יש לשים לב לפרטים הבאים:
1. סמנו מטרות - קיים מבחר גדול מאד של תיקים לספר תורה ולכן עוד לפני שאתם ניגשים לחנות, בדקו מה הגודל של הספר, האם אתם מעוניינים בארגז פשוט וצנוע או בתיק מעוטר ומהודר, איזה דגם אתם מעדיפים וכו'. תכנון מוקדם רק יקל עליכם לבחור את התיק לספר תורה בצורה פשוטה יותר.

2. תיק קל לנשיאה - ספר התורה ידוע בקדושתו הרבה ההלכה אומרת שבמקרה וחלילה ספר תורה נפל, יש לערוך צום ותענית מסיבה זו חשוב שהתיק לספר תורה לא יהיה כבד אלא נוח וקל לנשיאה.

3. מערכת גלילה איכותית – בארגז צריכה להיות קיימת מערכת גלילה איכותית. הגלילה תגלול את ספר התורה בקלות ואף תמנע השחתה של הקלף.

4. חומרים עמידים – התיק צריך לתת הגנה מרבית על ספר התורה ולכן הוא צריך להיות עשוי ממגוון של חומרים גלם חזקים ואיכותיים ביותר העומדים בסטנדרט גבוה שעל ידם הוא יחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

אסור להקל ראש בבחירת תיקים לספר תורה כיוון שספר התורה הינו הספר הקדוש ביותר לעם היהודי זה דורי דורות, בכל דור ודור היו אנשים מוסרים נפשם על קדושת התורה, הם לא חסכו מהונם ומאונם ובלבד שהספר הקדוש יהיה מוגן ושמור שיוכלו לקרוא בו בשבתות ומועדי ישראל כמו גם בימות החול בבתי הכנסת בזמן התפילות.
סוגי תיקים לספר תורה
פתיחת ארון הקודש הינה אחד הרגעים המרגשים בזמן התפילה בבית הכנסת בעת פתיחת ההיכל מתגלים ספרי התורה במלוא הודם ותפארתם, "תנו כבוד לתורה".
כיום התיקים לספר תורה הינם יצירה אומנותית מפוארת של ממש, ישנם דגמים רבים וכל דגם יפה יותר מקודמו:
ישנם תיקי תורה עם פיתוחים מריקועי כסף ופיתוחי זהב
תיקי תורה מגולפים בידי אומן בשילוב ריקועי זהב וכסף
נרתיקים מהודרים משולבים גילופי עץ
משובצים באבני חן ואבני סברובסקי
משולבים זהב וקטיפה
ואף יצירות מופת מעוצבות באלמנטים שהם למעשה סמלים מרכזיים ביהדות כמו לדוגמא מגן דוד, שבעת המינים,שנים עשר השבטים, מנורת הזהב, ירושלים ועוד.
היכן מומלץ לקנות תיקים לספר תורה?
כיום בכל אזור בארץ קיימות חנויות לתשמישי קדושה אך בעידן המודרני, אין צורך להתאמץ ולהרחיק לכת כיוון שישנם גם חנויות באינטרנט המוכרות תיקים וארגזים לספר תורה
בכל מקרה יש לשים דגש ולבחור בחנות שידועה באמינות, בשירות ובאחריות כמו חברת תיקי תורה
צריך תיק לספר תורה? כאן המקום! התיק לספר תורה היקר שלך נמצא אצלנו! אנו בחברת תיקי תורה - שמחים להציע לך תיקים איכותיים יפים ומהודרים מגוון גדול ומיוחד, מחירים אטרקטיביים ובתשלומים נוחים. 
תיקים לספר תורה מקטיפה, מכסף או ציפוי כסף ,שירות אמין , אדיב ומסור.
053-7613180
צור קשר בדוא"ל: olam@olam-jew.com

מצוות כתיבת ספר תורה
"וְעַתָּה כִּתְבוּ לָכֶם אֶת הַשִּׁירָה הַזֹּאת" - מצוות עשה מן התורה שכל יהודי יכתוב לעצמו ספר תורה, וכוונת התורה לצוות כל אחד מישראל שיכתוב לעצמו את כל התורה. 
ואף אדם אשר ירש מאבותיו ספר תורה כשר, איננו יוצא בזה ידי חובה, אלא מצווה עליו לכתוב את התורה בעצמו (סנהדרין כא, ב). וכל המקיים מצווה זו של כתיבת ספר תורה, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה מהר סיני (מנחות ל, א).
מצווה מן המובחר שיכתוב הוא בעצמו את התורה בדיו על קלף. אך אם אינו יודע לכתוב, או שהוא טרוד במלאכתו ואין לא פנאי, יכול לקיים את המצווה על ידי שישכור סופר שיכתוב עבורו את התורה ואף בזה יוצא ידי המצווה מן המובחר.
אם יקנה ספר תורה שכבר נשלמה כתיבתו, אע"פ שקיים את המצווה, לא קיים מצווה מן המובחר, שכן הספר נכתב שלא בשליחותו, ואמרו חכמים שהרי הוא כחוטף מצווה מן השוק. ולכן גם מי שאינו רוצה לטרוח בחיפוש הסופר אלא רוצה לקנות ספר מוכן, יקנה ספר שעדיין חסרות בו כמה אותיות, והסופר יכתבן בשליחותו ובזה יהיה שותף בהשלמת כתיבת התורה (מנחות ל, א; רש"י ונמוק"י, באור הגר"א ער, ג, ערוה"ש ער, ב; וע' רמ"א יו"ד ער, א).

שני טעמים עיקריים נאמרו למצווה זו של כתיבת ספר תורה:
הטעם הראשון - בכתיבת התורה על הקלף בדיו, כמסורת המקובלת איש מפי איש עד למשה מסיני, יש משום המשכת התורה, וכפי שאמרו חז"ל שכל המקיים מצווה זו מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה מהר סיני (מנחות ל, א).
הטעם השני - כדי שיהיו ספרי התורה מצויים אצל כל אחד מישראל, ויוכלו ללמוד בהם תמיד, למען יזכו לדעת את ה' ולקיים את מצוותיו. ואף אם ירש אדם ספר מהוריו, מכל מקום יתכן ויקשה עליו הלימוד בספר הישן, ועל כן ציוותה התורה שכל אחד יכתוב לעצמו ספר שבו ילמד כל ימי חייו. וכן כתב בספר החינוך (מצווה תריג).
צריך תיק לספר תורה? כאן המקום! התיק לספר תורה היקר שלך נמצא אצלנו! אנו בחברת תיקי תורה - שמחים להציע לך תיקים איכותיים יפים ומהודרים מגוון גדול ומיוחד, מחירים אטרקטיביים ובתשלומים נוחים.
תיקים לספר תורה מקטיפה, מכסף או ציפוי כסף ,שירות אמין , אדיב ומסור. 053-7613180
צור קשר בדוא"ל: olam@olam-jew.com

This is the bottom slider area. You can edit this text and also insert any element here. This is a good place if you want to put an opt-in form or a scarcity countdown.