יהדות קבלה סרטים hvsu, יהדות
 קבלה  / יהדות / סרטים  /
מציאות אלוקים / אמיתות התורה / רשימת קטגוריות באתר /
מידע יהודי / הורדות חינם / תוכנות חינם /
תוכנת בבילון תרגום
משמעות החיים / חיים לאחר המוות  / תפילות סגולות  הרצאות שירים
 
 
 
 
 
 שלום גולש יקר !
 הפוך לאתר הבית הוסף למועדפים 
 למענך! אנא גלוש רק ביום חול ומחוץ לשעות העבודה
 קריאה מהנה.
 אימייל : 
olam@olam-jew.com    
 
 
 
רשימת אתרי יהדות וקבלה שהשם זיכה אותי לבנות 
 
 לעמוד הראשי | שאלות ותשובות מעניינות | הפצת יהדות | דפי יהדות להורדה |  בקר/י בפורום שלנו  | תגובות על האתר | על עצמי  | חיפוש באתר

חנות  ספרי קודש
פתחתי חנות ספרי יהדות , קבלה , חומשים , סידורים, ספרים לילדים , דיסקים

הורדת בבילון חינם
הורד ונסה חינם את תוכנת התרגום לאנגלית ולעברית
ולעוד עשרות שפות נוספות

ערוצי קודש בקליק
הורד סרגל ערוצי הקודש
ותוכל לשמוע בכל רגע ערוצי יהדות לחיזוק הנשמה

חוברות משגעות
כנסו לראות את החוברות
החדשות שניתן להזמין
להפצה , אירועים ומזכרות

רוצה גלישה נקייה?
גלוש רק באינטרנט נקי  אינטרנט רימון
השאר פרטים ויחזרו אליך

רוצה קורסים ביהדות בחינם? 
טיפים באימייל חינם:  זוגיות, חינוך ילדים ראייה חיובית...

 
 

האם יש אלוהים - הוכחת מציאות בורא - קיומו של אלוהים

ב"ה

האם יש אלוהים? קיומו של אלוהים - שאלה: תוכיח לי את קיומו של אלוהים, תוכיח לי מציאות אלוקים, באופן שאהיה בטוח בקיומו?

תשובה: לפני שנתחיל בוא נסכים על כללים להוכחה, מה נחשב להוכחה? מתי אתה מחליט על מציאותו של משהו ומתי אתה מסתפק?

האם אתה מסתפק אם אתה קיים? אני מניח שלא, אתה מבין, מרגיש ורואה שאתה קיים, נכון?

השואל: נכון, כל דבר שאני יכול להרגיש , לראות או למשש אני בטוח שהוא קיים, כל מה שאני יכול לחוש ב- 5 החושים שלי אני יכול להיות בטוח שהוא קיים.

המשיב: האם אתה בטוח שאני קיים, כן אני זה שכותב אליך כרגע, זה שאתה קורא את תשובתו, האם אתה מסתפק בקיומי? או שאתה בטוח שאני קיים?

 

השואל: לא אני לא בטוח שאתה קיים אולי האותיות של הסתדרו מעצמם, אולי חתולה נחמדה עלתה על המחשב וסידרה את האותיות באופן שתיכתב תשובה אלי...

סתם, סתם אני צוחק, כן, אני בטוח בקיומך אני רואה את האותיות מסודרות, אני מבין שמשהו בעל שכל כתב לי את הדברים.

המשיב: בדיחה ידועה מספרת על מורה ברוסיה שקרא לכל תלמידיו ואמר להם שאלוקים אינו קיים מכיוון שלא ניתן לראות אותו. אז קם אחד התלמידים ממושבו וצעק "איננו רואים את שכלו של המורה, מכאן שלמורה אין שכל"!

גם את הנגר שבנה את הכיסא עליו אתה יושב אתה לא רואה כרגע, יתכן אפילו שהנגר לא חי ובכל זאת אתה מבין הגיונית שמישהו בנה את הכיסא והוא לא נוצר ללא יד מכוונת.

ראית פעם גלי קול? ראית פעם חמצן? ראית פעם גלי רדיו? אתה יודע שכל הדברים האלה קיימים בזכות המסקנות שהשכל הורה לך לא מפני שראית אותם.

את החשמל אנחנו לא רואים אבל אנחנו רואים את פעולתו רואים פלורוסנט דלוק, רואים מחשב דלוק, ואנחנו מבינים שיש כוח הנקרא בפינו חשמל, את "כוח המשיכה" אנחנו לא רואים אבל אנחנו יכולים לראות שהוא קיים כל חפץ שנזרוק ימשך לארץ למרות שאנחנו לא רואים את החשמל ואת כוח המשיכה אנחנו מבינים בהגיון שברשותנו שהם קיימים.

זאת אומרת שלא רק 5 החושים שלנו יכולים להוכיח על קיומו של משהו, מספיק שיש לנו הוכחות לוגיות הגיוניות שמשהו קיים, אנחנו מבינים שהוא קיים.


לסיכום: להוכיח
האם יש אלוהים - להוכיח את מציאות אלוקים אנחנו לא צריכים לראות אותו אלא מספיק שיהיה מוכח לנו שהוא קיים על ידי ההיגיון שברשותנו.

השואל: מי אמר שזה האלוקים של היהודים אולי זה אלוקים אחר?

המשיב: עכשיו אנחנו לא דנים מי האלוקים הזה, אנחנו דנים להוכיח את מציאות הבורא, במקומות אחרים נדון מדוע זה אלוקים כפי שהוא מוסבר במקורות היהודיים.

לאחר שסיכמנו מה מקובל עלינו כהוכחה למציאותו של משהו אנחנו יכולים להתקדם- האם יש אלוהים.

 

ובכן, ישנם דרכים ואפשרויות רבות להוכיח את מציאותו של אלוקים כדי לא להטריח אותך,בחרתי אחת מהם

(כמובן שבמסגרת של חומר כתוב יתכן שיעלו שאלות על הדברים לכן מומלץ לקרוא הכל, וכמו שכבר המלצתי לבקר בסמינר ערכים שם ניתן לקבל תשובות ולשאול שאלות וגם על השאלות לקבל תשובות וכו')

נסכם את ההוכחה, ולאחר מכן נסביר אותה ונראה שיש לה גם חריגים יוצאים מהכלל.

סיכום ההוכחה:

1)     טענה: לכל סדר יש מסדר.

2)     עובדה: העולם מסודר.

3)     מסקנה: לעולם יש מסדר. (אלוקים)

 אם נסכם זאת במילים:

כל דבר מסודר מעיד על מישהו שסידר אותו, וכיוון שהעולם מסודר, אנחנו מגיעים למסקנה שיש משהו שסידר אותו- הבורא.

 

השואל: מה פתאום!,לדעתי יתכן שייווצר משהו מסודר ללא מסדר, נגיד אם אני משחק שש בש ובקוביות יוצא לי מספרים מסודרים של 6,6 או 3,3 וזה יצא במקרה וללא יד מכוונת,  אתה רואה שהטענה שלכל דבר מסודר יש מסדר היא טענה לא נכונה!

תשובה: מסכים איתך, ובכן, בוא נגדיר מחדש את הטענה ונאמר כך:

כל סדר שאין סיכוי שסודר ללא יד מכוונת, חייב להיות מסדר.

אביא לך דוגמא: נכון שבמשחק שש בש יתכן שיצא לך מספרים מסודרים, אבל קח לדוגמא מצלמת "ניקון" משוכללת, היא דוגמא לדבר מסודר: העדשה בדיוק במקום, הפלאש נדלק בדיוק בזמן הצילום, היא מתכווננת אוטומאטית, היא מעבירה את התמונות בצורה אוטומאטית היא מסודרת אתה מסכים איתי?

האם יש סיכוי שסדר כזה יצא מאליו ללא יד מכוונת?

השואל: המצלימה ודאי נוצרה במקרה, היה פיצוץ שהכינו המחבלים מהחמאס , הם שמו מסמרים במטען חבלה ובפיצוץ הזה "הסתדרה" המצלמה, חה חה.סתם צחקתי, אני מסכים שמצלמה שהיא דבר מסודר אין סיכוי שהיא תיווצר במקרה וחייב להיות שמשהו יצר אותה.

המשיב: ובכן נסכם את הטענה ששנינו הגענו יחד למסקנה:

טענה: לכל דבר מסודר שאין סיכוי שנוצר ללא יד מכוונת, חייב להיות מסדר.
מסכים לסיכום?

השואל: מסכים, אבל מי אמר שהעולם מסודר בכזו צורה שלא יתכן שהוא נוצר ללא מסדר.

המשיב: ובכן מכאן אנחנו נמשיך להוכחת סעיף 2 שהעולם מסודר, ולעניינו שהעולם מסודר באופן שלא ייתכן שהוא סודר מאליו.

נחזור על סיכום ההוכחה, ונמשיך הלאה:

1) טענה: לכל סדר יש מסדר.

הטענה קבילה רק אם הסדר לא ייתכן שנוצר ללא מסדר.

 2) עובדה: העולם מסודר.

העובדה קבילה רק בתנאי שנראה עולם מסודר ללא ייתכנות שהעולם סודר מאליו.

 3) מסקנה: לעולם יש מסדר. (אלוקים)

 מסכים על סיכום ההוכחה באופן היותר מדוייק?

השואל: כן

המשיב: ובכן על מצלמה הסכמת באופן בטוח בצורה ודאית שהיא לא נוצרה מאליה אלא על ידי מסדר, האם העין שלך פחות מסודרת מהמצלמה או יותר מסודרת מהמצלמה?

כן, העין זו שאיתה אתה קורא כרגע את האותיות, לפני שתענה לי נתבונן קצת על העין שלנו  העין נמצאת לך בראש, האם נראה לך שמשהו סידר אותה שם? דמיין לעצמך מישהו עם עיניים בקרסול, או בכל בוהן ברגל תהיה עין אחת, אם היו נותנים לך לסדר אדם מחדש האם היית שם אותה במקום אחר או מסדר אותה כך כמו שהיא?

נמשיך הלאה, כל כמה שניות אתה מעפעף חשבת פעם למה?
ובכן, לעין יש נוזל סיכה מיוחד עם אחוזים מדויקים של חומר טבעי שיודע גופך לייצר, החומר הזה נמצא בדיוק במינון ובאחוזים המתאימים אם החומר היה "נשפך" מדיי לא היית יכול לקרוא את הספר כי כל הזמן היית דומע, ואם היה פחות מדיי העיניים היו מתייבשות, גם החומר ניקוי לניקוי עיניך שגופך מייצר הוא נוצר בצורה מדויקת אם תשים ריכוז חזק מדיי של חומר העיניים היו שורפות ואם תשים חומר חיטוי לא מרוכז כלל העיניים לא היו מתנקות, החברות שמייצרות חומר חיטוי לעדשות מגע רק "מחקות" את החומר הניקוי הטבעי שיש לך.

נמשיך הלאה כל דבר שאתה רואה מתהפך פעמיים פעם אחת כשהוא נכנס לתוך עיניך ופעם אחת במוח שלך, האם נראה לך שכל זה סודר במקרה?

האם נראה לך שהמצלמה יותר משוכללת מהעין? האם נראה לך שעין מסודרת כזו דומה לסדר של קוביות שש בש או לדוגמא של המצלמה שעליה הסכמת שלא יתכן שנוצרה המצלמה לבד.

השואל: אני מסכים  שהעין מסודרת וכן אני מסכים שלא יתכן שהסדר בעין דומה לקוביות השש בש אל הוא יותר דומה למצלמה.

המשיב: ובכן,דוגמא אחת מתוך מיליוני דוגמאות, מוכיחה לנו שהעולם מסודר בצורה שלא יתכן שהוא יהיה מסודר ללא מסדר.

השואל: הדוגמא של המצלמה שנתת היא לא דומה להשוואה לעין, כי את בני האדם אני יודע כיצד נוצרו, הם נוצרו בתהליך טבעי בהחלט, כל שני הורים יכולים ל"ייצר" תינוק עם שני עיניים מופלאות, ולכן העיניים נוצרו לא על ידי הבורא אלא על ידי שני ההורים, לעומת זאת המצלימה אני יודע שמצלמה נוצרה בתהליך המכוון על ידי האדם ולא במקרה.

ולכן העין נוצרה במקרה והמצלימה לא.

המשיב: תאר לך שהגעת למפעל של המצלמות "ניקון" נכנסת לשם ואתה רואה איך המכונות פועלות ללא יד אדם הכול אוטומאטי אתה לא רואה אדם בסביבה ואתה עומד משתומם איך ייתכן מפעל כזה ענק מייצר מצלימות כאלה חכמות ומיוחדות?

ובכן מה נראה לך יותר פליאה לייצר מצלמה אחת או לייצר מפעל מצלמות שלם שפועל ללא יד אדם?

אם מצלימה אחת אתה מסכים שחייב להיות שהיא בצורה מכוונת, ודאי שמפעל שלם של מצלמות חייב להיות שהוא נוצר שלא במקרה על ידי יד מכוונת.

נניח ששמעת על שני מהנדסים חיים ויוסי.

יוסי המהנדס בא אליך עם מצלמה אחת שהוא ייצר עם המכשירים במעבדה שלו, ולעומתו חיים המהנדס בא אליך עם  מכונה המייצרת מצלימות באופן אוטומאטי, מי לדעתך מהנדס יותר חכם ומקצועי?

עכשיו נשווה זאת לעניין האדם, נכון אתה צודק, שכל הורים יכולים ל"ייצר" תינוק עם שני עיניים מיוחדות כאלה, אבל הם חלק מהמפעל השלם המייצר תינוקות כאלה מופלאים, מה יותר נפלא לייצר אדם אחד עם עיניים מופלאות יותר ממצלימה או לייצר מפעל שלם המייצר בני אדם, אותו אחד שחשב על ייצור האדם עם העיניים המופלאות בנה בתוך האדם "מכונה" שדרכה יוכל להוליד עוד ילדים מופלאים, מה נראה לך יותר מתוחכם לייצר אדם אחד עם עיניים כאלה מיוחדות או לברוא אדם עם עיניים מופלאות שגם יכול להוליד עוד ילדים מופלאים כמוהו?  

לכן שנינו הגענו לעובדה: בעולם שלנו יש דברים מסודרים שלא יתכנו שסודרו ללא מסדר.

ונגיע למסקנה: העולם סודר על ידי מסדר דהיינו הבורא. עכשיו האם יש לך ספק - האם יש אלוהים?

להמחשת הסיכום נביא לך סיפור:

המדען האנגלי הנודע אייזיק ניוטון ערך פעם בביתו סעודה חגיגית לכבוד ידיד נעורים, אף הוא מדען חשוב, אשר שב לאנגליה. במהלך הסעודה התעניין הידיד בנימת תמיהה בדבר נכונות השמועה כי הוא, ניוטון. מאמין נלהב באלקים.
לשמע השאלה הרצינו פני ניוטון, והוא השיב בשקט: ''רצוני להראותך דבר מה אשר בודאי יעניין אותך''.

בחדר עבודתו הוריד ניוטון מאחד המדפים מערכת כדורים, גלגלים, וקפיצים, והסביר: ''אלו הם כוכבי הלכת. הנה זהו כדור הארץ כשסביבו חג הירח. זהו שבתאי על ירחיו, וזהו צדק וכו'. ועתה ראה''. במשיכת חוט הפעיל ניוטון את המערכת, והנה החלו ה''כוכבים'' לנוע זה לצד זה וזה סביב זה בסדר מופתי, כאשר הם מחקים בדיוק נפלא את מהלכי הכוכבים בחלל. האורח הנפעם ממראה עיניו (טרם התגלה החשמל המניע!) קרא בהתרגשות, ''אייזיק, איך עשית זאת?!''
וניוטון, המדען הדגול, השיבו בשלוה מעושה: ''אני? לא אני עשיתי זאת. בחצר ביתי הצטברה ערימת גרוטאות של כדורים, קפיצים, וכדו'. מרדף כלב אחר חתול גרם לאחרון לזנק היישר על גבי ערימה זו, כשהכל מתעופף באויר. לשמע הרעש יצאתי לחצר ולפליאתי גיליתי כי שיבת החפצים השבים לאדמה זה על גבי זה, וזה בסמוך לזה, יצרו מוצר זה שלפניך.
למראה פניו המשתוממות של האורח, השתנתה נעימת דיבור המארח והוא המשיך בקול מוכיח: ''מערכת זו אינה אלא מערכת דמי המחקה את המקור האמיתי, העצום המורכב והמפליא לאין ערוך. הדמי אינו יכול להיווצר בדרך מקרה... והמקור, כן?!

המסקנה: אם קיימת יצירה, קיים יוצר. אם גילינו מבנה במעמקי ג'ונגל אפריקני סבוך, ידענו מיד בוודאות גמורה כי מישהו היה כאן והקימו. ואין זה משנה כלל, לעניין נתון זה, אם ומדוע אינו נראה כעת.

 

יש לך הערות, שלח תגובה
לא לשלוח למטה את הערתך כי המשלוח לא עובד כרגע אפשר לשלוח לאימייל olam@olam-jew.com, תודה מראש
המאמר היה:

מעניין.  משעמם.  ככה,ככה.
 המאמר
לא ענה על השאלה . המאמר כן ענה
אם תוכל (לא חובה) לכתוב הערה מפורטת מעט אשמח מאוד
(גם אם לא תכתוב בתיבה כלום ותלחץ "שלח" הטופס ישלח)


 

מותר לך ומצווה להעתיק ולפרסם לזיכוי הרבים בכל מקום אפשרי.
בתנאי שעושים קישור לאתר  הזה- מהיכן שאתה מעתיק את המאמר הזה.
 ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום המיוחד שלנו
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

 

 

רוצים לדעת מה חדש בעולם היהדות?

         
     
הירשמו  לעלון עדכונים ביהדות וקבלה

יצא לאור הספר "על כל שאלה תשובה - הספר המקיף לשאלות ותשובות ביהדות , רוחניות ומשמעות החיים.
לפרטים נוספים כנסו עכשיו לחנות ספרי קודש - על כל שאלה תשובה
ספר לכל שאלה תשובהספר לכל שאלה תשובה

מחיר לפני הנחה: 55.00 ש"ח
המחיר שלנו: 38.00 ש"ח
הרווח שלך: 17.00 ש"ח (31%)

למידע נוסף...

 

להלן השאלות אחרונות:
מדוע חכמים הוסיפו מצוות הרי כתוב בתורה: "לא תוסיפו ולא תגרעו"?
שאל את הרב - למה לשאול רב? למה בכל דבר אתם שואלים רבנים? האם אתם לא יכולים להחליט לבד?
מחלוקות הדתיים -שאלה: אני לא מקיים מצוות בגלל שיש מחלוקות בין הזרמים אז איך אידע מה אמת?
למה תורה שבעל פה?
מדוע חייב להיות שקיבלנו תורה שבעל פה יחד עם התורה שבכתב?
איך התחילו המחלוקות?
איך בכלל התחילו לחלוק אחד על השני בענייני התורה?
מחלוקות בחז"ל
איך יתכן שני דעות סותרות, שניהן אמת, ואיך לנהוג למעשה?
זרמים ביהדות
למה יש זרמים שונים ביהדות? הרי התורה היא אחת, אז למה יש זרמים שונים- חסידים, ליטאים, ש"ס, חב"ד, ברסלב, מזרחי.
זרם הכי טוב?
למה כל זרם ביהדות חושב שהוא הכי טוב והכי הנכון?
למה רבנים חולקים?
למה יש מחלוקות ביהדות? אם כל זרם הוא טוב אז למה הרבנים חולקים אחד על השני, למה יש רב שיצא כנגד רב אחד או כנגד זרם אחר? הרי כולם טובים?
למה יש מחלוקות?
 למה השם עשה בכלל שתהיה מחלוקת בעולם? היה עדיף שיהיה הכל ברור וכך נוכל לבחור בטוב?
תורה שבעל פה
מהי תורה שבעל פה? למה צריך אותה? מה קיבל משה מסיני?  ומה מכילה התורה שבעל פה? מה היחס בין התורה שבכתב לתורה שבעל פה?
אמונה "פסיכולוגית" שאלה : המצאתם את הדת ואת אלוקים כי היה קשה לכם בלי האמונה, עם האמונה אתם מרגישים רגועים וחיים חיי שלווה, ובנוסף אתם חוששים שמא לא יהיה לכם המשך לאחר החיים ולכן החלטתם להמציא את אלוקים?
למה טוב לחפש משמעות שאלה: האם זה טוב לחפש משמעות בחיים? אולי כדאי להתעלם מהרצון לחיפוש הזה? לתשובה
 

לעמוד רשימת השאלות
לפרק ראשון
למה חשוב לדעת
לפרק שני:
אלוקים ואנחנו
לפרק שלישי:
משמעות החיים
לפרק רביעי: אמיתות התורה
לפרק חמישי: החרדים והמדינה.
ניתן לדון ולהתייעץ ולשאול בנושא בפורום החדש שפתחתי
כתובת הפורום
http://vitaminim.org/1

לעמוד הראשי   /   לעמוד רשימת השאלות