הדברים המוזרים ביהדות מרחיקים אותי – מה תענה לי על זה?

שאלה: היהדות מרחיקה אותי ממנה- כל כך הרבה דברים מוזרים יש ביהדות מצוות שנראות לי לא שייכות היום, איסורים שעבר עליהם הקלח, לכן זה מרחיק אותי מלהתעניין ביהדות באופן יותר רציני.

תשובה: תאר לך שקרה נס והנה קם לתחייה החכם היווני סוקרטס, אדם חכם לכל הדעות והכנסנו אותו לתא הטייס באמצע הטיסה, במחשבה ראשונה הוא יגיד מה זה כל המכשירים המוזרים האלה, מה זה הדברים הנדלקים והנכבים, מה זה ההגה הדבר העגול הזה?
ואם נסביר לו שזה תא שבו מטיסים אוניה ענקית באוויר (מטוס) כמובן שכל עוד לא יסבירו לו איך המטוס פועל, ויחדשו לו כמה חוקי פיזיקה שנתגלו במדע הוא יגיד לכולם שזה שטויות ואחו מדומיינים ושאין סיכוי להטיס אוניה באוויר כי היא מיד תיפול ותתרסק וכו' וכו'
אבל כמובן אם הוא יהיה מוכן להקדיש זמן לשמוע לבדוק לחקור לאט לאט הוא יקבל תשובות לתמיהותיו.

בכל תחום בלימודים ובכל תרבות בעולם הרבה דברים יכולים להיראות לנו מוזרים ולא מובנים אבל תסכים איתי שבלי ללמוד מהמקור לא נוכל לדעת את הסיבות, נוכל לנחש , נוכל לשמוע מאנשים מבחוץ מה הטעמים להתנהגות ולמנהג זה או אחר אבל כל עוד שלא שמענו את התשובות מהמקור לא נוכל להביע דעה בצורה נחרצת לפה או לשם.
בטח שמעת על ידידים חברים או שכנים שפתאום התחילו להוסיף בקיום מצוות, פתאום ההוא מניח תפילין, פתאום ההיא מדליקה נרות שבת…ישנם כיום אלפים כאלה, האם כולם עיוורים? האם כולם החליטו לקיים באופן מוזר את הדברים המוזרים האלה, אתה בטח יודע שהם לא קמו ביום אחד והחליטו, זה בא לאחר לימוד, לאחר שהסבירו להם טעמים וסיבות לכל דבר, ואז למענן ולטובתם הם החליטו להוסיף כמה מצוות להכניס מימד נוסף של רוחניות לנשמתם ולביתם.
גם אתה אם יש לך דברים שנראים לך מוזרים ולא מובנים בדת היהודית, תחקור תשאל תברר תשתתף בשיעורים, תקרא בספרים במאמרים, תראה כמה מרתק החיפוש הזה ההתעניינות הזו ואז כשתקבל את התשובות תבין יותר ותוכל להתחבר יותר למורשתך, ולהרגיש יותר קרוב לאלוקים, נותן התורה. בהצלחה.